Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

probleme cu livrarea masini de la gold&platin

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
victor0987

victor0987

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.11.2005
..am facut o coamanda pentru un chevrolet la gold&platin si cei de acolo mi-au spus ca o aduc in 14 zile lucratoare de la achitarea avansului..au trecut 24 si m-am saturat de asteptare si sa tot dau telefoane..as vrea sa-mi iau banii inapoi..a mai trecut cineva prin asta?..cum ati rezolvat cel mai rapid?..nu vreau sa mai am de-a face in veci cu gold&platin.

#2
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
tu in contract nu ai un termen maxim de livrare?Si clauze despre ce se intampla daca depasesc termenul maxim de livrare?

#3
Taw

Taw

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,084
  • Înscris: 14.11.2003

View Postvictor0987, on Nov 24 2005, 15:38, said:

..am facut o coamanda pentru un chevrolet la gold&platin si cei de acolo mi-au spus ca o aduc in 14 zile lucratoare de la achitarea avansului..au trecut 24 si m-am saturat de asteptare si sa tot dau telefoane..as vrea sa-mi iau banii inapoi..a mai trecut cineva prin asta?..cum ati rezolvat cel mai rapid?..nu vreau sa mai am de-a face in veci cu gold&platin.

Un telefon la OPC si apoi un telefon din nou la ei cu mentiunea ca ii dai in judecata ar trebui sa rezolve treaba.
Daca scrie in contract 14 zile lucratoare si nu se respecta e posibil sa primeasca o amenda usturatoare.

#4
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,092
  • Înscris: 19.10.2003
nu va aruncati..conteaza DOAR ce scrie in contract..daca nu scrie nik de penalizari...pas.

#5
victor0987

victor0987

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.11.2005
..in contract scrie "14 zile lucratoare de la achitarea avansului, a confirmari platii externe catre GM''..la incheierea contractului m-a asigurat clar ca 14 de la achitarea avansului, cand au expirat primele 14 mi-au zis ca de fapt de la achitarea de catre ei a avansului spre GM, adica la 10 zile dupa ce am dat eu banii.
..mi-am zis ca asta e, trebuia sa citesc contractul bine si am tot asteptat..si tot nimic..acum am citit contractul pe toate partile si nu mai vad ce ar mai avea de invocat..maine ma duc sa-mi cer banii si mi-am zis ca poate s-a mai lovit cineva de ei..daca nu se rezolva amiabil urmatorul pas firesc ar fi OPC-ul..

#6
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Pentru o masina, in toata lumea, mai pot fi mici intarzieri...asa ca ai putintica rabdare. Un prieten mi-a zis ca sunt foarte seriosi.
Ei nu vor capata amenda de la OPC, dar tu poti capata o mica chestie de la ei sau prin justitie o mica suma de bani.

PS. Pe vremea comunista se astepta 5 ani pentru o dacie berlina...

#7
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
nu stiu cat de seriosi sunt acuma, da imi povestea un amic ce a lucrat la ei, mici povesti de groaza de  prin service-ul lor. Si in plus yahuz(parca asa il cheama pe turcul ce detine gold & platin) e bine infipt in protipendada ieseana si nu numai. Daca nici cu opc nu merge, fixeaza-le un alt termen, si eventual incearca sa obtii discounturi cat mai serioase pt deranj, in chestii suplimentare (cauciucuri, cd-player etc).

#8
victor0987

victor0987

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.11.2005
in sfarsit am primit-o, era venita de doua zile dar mai asteptau numerele..poate sunt prea cusurgiu dar ar fi putut sa dea un semn mai ales ca intarziasera..inteleg ca nu-ti spun de prima data ca sa te agate dar dupa ce ai semnat contractul sau dai primul telefon puteau sa zica adevarul, ca mai apar intarzieri.
nu sunt imposibil, stiu cum merg lucrurile in tara asta dar cand incepe sa ti se citeasca tot felul de date scrise prin colturile contractului incepi sa fierbi..deocamdata acum s-a rezolvat, ramane de vazut pe viitor cum va fi..concluzia este ca trbuie sa stai cu telefonul pe ei.

#9
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Felicitari pentru masina , sa te bucuri de ea.
Sa stii ca lucrurile asa merg cu masinile in toata lumea...se mai scufunda un vapor, mai vine un val, un uragan...

romaximusro: ce te supara pe tine ca patronul respectiv e in protipendada locala? Tu de ce nu esti? :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate