Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Serioux VisionTAB S700

- - - - -
  • Please log in to reply
174 replies to this topic

#127
alin4you

alin4you

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 31.03.2007
Multumesc. Bafta si tie si inca o data multe multumiri lui rechinu88 fara de care nu am avea tablete functionale.:)

#128
myCoCo16

myCoCo16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 25.01.2011
@alin4you
Revin asupra topicului...din nou. Am reinstalat fastjb (din curiozitate ca ai zis ca nu merge sensorul) si intr-adevar nu functiona. Am combinat cele 2 drivere si acum functioneaza perfect.
Poti incerca...link-ul de mai jos.
http://www.fileshare.ro/e30719664

#129
rechinu88

rechinu88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 25.12.2010
Ati patit ca dupa ce instalati FaaastJB sa ramana tableta blocata in bootloading? In stanga sus scrie "Thx to Jacob", in mijloc "FaaastJB" si dreapta jos "by Toxicro". Daca da, cum ati reusit sa rezolvati? Mersi anticipat!

Cu placere baieti! Mii de multumiri si lui killerzm !

#130
katalyn14

katalyn14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 12.10.2013
Salut...dar cum fac sa rulez toate driverele cu run.bat ...k stiu k in general aveau un run.bat

#131
alin4you

alin4you

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 31.03.2007
Salutare din nou.
myCoCo16 nu am apucat sa incerc driverul tau fiindca m-am pus pe treaba si am creat propriul patch bazat pe modulul gslX680E original, script.bin original modificat de mine sa mearga si g-sensorul (folosind modulele din fileshare.ro_M3AT5O5_V1.rar - de acolo am vazut in script.bin cum le seteaza si le-am adaptat la script.bin original).
Deci ca sa simplific instalati imaginea din link-ul postat mai sus de mine (nu instalati absolut nimic ci doar imaginea) si apoi rulati patch-ul de aici (http://www.fileshare.ro/e30719885).
Sper sa va mearga din prima si astept feedback. Numai bine.
P.S. myCoCo16 o sa studiez si driverele combinate de tine. Sa incercam sa facem un patch sa mearga la toata lumea si sa le dam peste nas celor de la serioux  fiindca sunt niste nesimtiti.

Pt. rechinu88 - incearca sa rescrii imaginea din nou. Mi s-a intamplat si mie, am rescris din nou imaginea si a mers. Incearca si un hard reset (vezi pe spate merge cu un ac ceva ascutit).

Ma uitam pe thread si trebuie si trebuie sa-i multumesc si lui killerzm fiindca a avut rabdarea necesara sa explice modalitatea prin care se poate face backup la fisierele originale.
O sa incerc sa fac patch-ul sa modifice cat mai putine fisiere sa pastram imaginea cat mai curata.

#132
rechinu88

rechinu88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 25.12.2010
Bun. S-a rezolvat si problema cu rotirea, camera merge, stick-urile de RDS merg... Wi-Fi merge, deci e OK. Am atasat varianta finala.

http://www.fileshare.ro/e30720070

Daca mai gasiti parti ce nu functioneaza postati aici, s-a vazut ca impreuna PUTEM !!!

Edited by rechinu88, 22 July 2014 - 22:06.


#133
alin4you

alin4you

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 31.03.2007
O problema - voua va merge butonul lateral de sunet ?

#134
rechinu88

rechinu88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 25.12.2010
La mine nu merge, dar parca nu-mi pasa chiar asa tare tinand cont ca pana azi ma uitam la ea stinsa :))

#135
myCoCo16

myCoCo16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 25.01.2011
La mine functioneaza butoanele de volum insa sunt inversate. Asa cum zicea si rechinul, nu ma intereseaza prea mult nici pe mine butoanele acelea...insa incerc maine sa modific poate rezolvam si cu asta.

#136
wapavo

wapavo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 31.08.2005
@rechinu88 - sa traiesti 1000 de ani!!! - ok, pentru ca si tastele de volum sa mearga cum trebuie uite: finalul+sun4i-keyboard.kl modificat: http://we.tl/LTf05Wsr4K

@SERIOUX _ RUSINE!!! SUNTETI O FIRMA DE 2LEI!!! IN VIATA MEA NU MAI CUMPAR CEVA BRANDUIT DE VOI.

Edited by wapavo, 23 July 2014 - 00:30.


#137
alin4you

alin4you

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 31.03.2007
Multumim wapavo.
Acuma avem o tableta complet functionala. De altfel la acelasi nr. de fisiere minime (necesare pt functionalitate completa) am ajuns si eu numai ca nu aveam partea cu keyboard.kl modificat. Uniti am reusit. Sa stapaniti sanatosi tableta. Numai bine.
Posted Image

#138
katalyn14

katalyn14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 12.10.2013
Multumesc frumos tuturor ce ne-au ajutat sa readucem la viata tableta...

#139
danstefan79

danstefan79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.01.2012

 wapavo, on 23 iulie 2014 - 00:15, said:

@rechinu88 - sa traiesti 1000 de ani!!! - ok, pentru ca si tastele de volum sa mearga cum trebuie uite: finalul+sun4i-keyboard.kl modificat: http://we.tl/LTf05Wsr4K

@SERIOUX _ RUSINE!!! SUNTETI O FIRMA DE 2LEI!!! IN VIATA MEA NU MAI CUMPAR CEVA BRANDUIT DE VOI.

Va multumesc pentru rezolvare, am actualizat articolul http://touchscreen-a...toxicro_26.html
Comunitatea va multumeste!
In continuare rusinica companiei Serioux pentru lipsa crasa de suport!

#140
rechinu88

rechinu88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 25.12.2010
Ati reusit sa gasiti un custom recovery sa mearga? Din cate vad, nici CWM nici TWRP nu au acest model compatibil. Nu de alta, dar daca putem gasi, putem sa-i punem si rom-ul original cu care a venit tableta noua;)

Am scos din o tableta s716tab noua boot.img bootloader.img data.tgz recovery.img si system.tgz

Daca cineva stie cum putem face un IMG din ele e binevenit sa posteze sa avem si rom-ul original cu care a venit tableta de noua

#141
wapavo

wapavo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 31.08.2005
pentru a face o IMG cu ce ai tu, uite aici pasii: http://zeustoolkit.m...-img/4583660804
inca o data miiiiiii de multumiri pt. drivere. stima!

Edited by wapavo, 23 July 2014 - 21:51.


#142
wapavo

wapavo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 31.08.2005

 rechinu88, on 23 iulie 2014 - 21:36, said:

Ati reusit sa gasiti un custom recovery sa mearga? Din cate vad, nici CWM nici TWRP nu au acest model compatibil. Nu de alta, dar daca putem gasi, putem sa-i punem si rom-ul original cu care a venit tableta noua;)

Am scos din o tableta s716tab noua boot.img bootloader.img data.tgz recovery.img si system.tgz

Daca cineva stie cum putem face un IMG din ele e binevenit sa posteze sa avem si rom-ul original cu care a venit tableta de noua

daca poti sa urci undeva..... boot.img, bootloader.img, data.tgz, recovery.img si system.tgz .....pot sa incerc eu sa refac imaginea originala

#143
rechinu88

rechinu88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 25.12.2010

 wapavo, on 23 iulie 2014 - 22:30, said:


daca poti sa urci undeva..... boot.img, bootloader.img, data.tgz, recovery.img si system.tgz .....pot sa incerc eu sa refac imaginea originala

Uite aici: https://docs.google....t?usp=drive_web

#144
Marijuonaru

Marijuonaru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 29.07.2014
Am o tableta Serioux FasTAB S716 Vision X, cu android 4.2.2 (luata la promotia de 99 lei) si memoria pt. aplicatii este foarte mica. Mi-am cumparat un card de 16 gb pt. ea dar nu o pot face sa instaleze aplicatiile direct in card pentru a rezolva problema memoriei insuficiente. Ma poate ajuta cineva ? Ce pasi trebuiesc urmati , etc.?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate