Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Aliexpress.com - Pareri / Sugestii / Reclamatii (2013 - 2018)

* * * * * 17 votes
  • This topic is locked This topic is locked
16460 replies to this topic

#109
Lovele

Lovele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 02.02.2009
Uita-te la contact details sau ceva de genu pe pagina vanzatorului. Daca nu are o adresa trecuta (strada, orasul) atunci e varza 100%.

#110
othelo

othelo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 16.06.2007

 odo_robert, on 03 aprilie 2014 - 18:11, said:

Dupa ce criteriu este mai bine sa alegi vanzatorul: Feedback, orders, sellers feedback score, positive feedback?
Nu conteaza prea mult, dupa parerea mea.
Eu am comandat de la unii care nu vandusera nici un produs pana atunci si nu aveau review-uri.
Nu am avut nici o problema.
Atunci cand am avut mici probleme de genul ca din 10 produse nu mi-au trimis unul sau doua, le-am scris mesaj si mi le-au trimis sau mi-au dat banii inapoi.
Nu cred ca se risca nici ei, pt. ca daca le faci review prost sau ai probleme, nu mai vand niciodata pe aliexpress.

#111
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
eu am alta problema in prezent
unul din colete a fost trmis cu mai mult de o luna in urma prin Sweden Post
si apare intrat in Romania pe 27.03, cu trimitere la Posta romana.
Numai ca de aici i-am pierdut urma... la posta numarul AWB nu exista, am si sunat, nimeni nu stie unde ar putea fi..
a disparut complet dupa intrare in tara :(

are cineva idee cum as putea afla ceva despre el? vama, ceva? poate a ajuns la alt curier, nu posta ro..
era de 9.5$ valoare, nu mare lucru

#112
blackshaddow

blackshaddow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 18.12.2008
Ia legatura cu vanzatorul de pe aliexpres poate te ajuta el cumva

#113
odo_robert

odo_robert

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 20.12.2007
Aveti idee de ce dracu imi arata pe track The item (RC889984747HK) left Hong Kong for its destination on 3-Apr-2014, iar astazi The item (RC889984747HK) left Hong Kong for its destination on 5-Apr-2014. Nu mai inteleg nimic. Puii mei am dat comanda de un alt produs prin chinapost si vad ca deja a plecat de la bsi.

#114
Lovele

Lovele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 02.02.2009
2014-04-05 00:00, The item (RC889984747HK) left Hong Kong for its destination on 5-Apr-2014

#115
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
De obicei, orice alegere de transport non-China, gen HK, Singapore, sau mai ales Suedia, înseamnă o lungire a termenului de livrare, pentru că în cele mai multe cazuri coletul tot din China pleacă, dar în plus este rutat poștal printr-o țară intermediară.
Odată cu noua rută directă Tarom RO-CN din vara asta s-ar putea ca să scurteze termenele de livrare din China.

#116
odo_robert

odo_robert

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 20.12.2007
Ideea era ca mi-a aratat de 2 ori ca a plecat pachteul in 2 date diferite, 3 respectiv 5 aprilie. Puii mei am dat prin HK ca am auzit ca este mai rapid, dar se pare ca nu. Cel prin chinapost s-a miscat extraordinar de repede. Pachetele vin cu avionul? Eu credeam ca vin cu vaporul.

Edited by odo_robert, 06 April 2014 - 08:25.


#117
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,041
  • Înscris: 20.06.2005
Ce ai cumpărat? Acumulatori cumva?

#118
blackshaddow

blackshaddow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 18.12.2008
treaba cu acumulatorii se aplica doar pentru expedierile prin curierat rapid nu si prin cele cu posta

#119
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
eu am luat acumulatori
intr-adevar, au stat prin Suedia cam 2 sapt, dar traking-ul zice acum ca au ajuns in Ro si ma trimite la posta-romana.ro.. un de nr de traking nu exista
vanzatorul zice doar ca e in drum spre ro si mi-a dat si alt site de traking unde aparae exact la fel, adica intrat in ro pe 27.02 si apoi.. liniste, disparut

alt pachet (cu incarcatoare) plecat cam in aceeasi data din China, a ajuns demult
dar prin China post
de asemenea, si alta data au ajuns pachete cu telefoane si alte electronice mici, trimise prin Singapore post sau China post fara probleme

Edited by aeon, 06 April 2014 - 18:21.


#120
odo_robert

odo_robert

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 20.12.2007
Nu am luat acumulatori, ci un aparat pentru o masina. Daca stiam ca dureaza mai mult lasam sa vina prin chinapost, dar na, asa e cand te iei dupa altii. Oricum tracking-ul se pierde deodata ce intra la noi in tara.

Edited by odo_robert, 06 April 2014 - 18:37.


#121
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,041
  • Înscris: 20.06.2005
Mult timp stau la noi in vama asa ca nu aveți ce face.

#122
Whitefairy

Whitefairy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 06.08.2013
Eu am observat ca in majoritatea cazurilor,dupa ce pleaca din China dureaza 15 zile pana sa ajunga in tara.Au fost si dati sa dureze exact 2saptamani de cand am dat comanda.


#123
odo_robert

odo_robert

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 20.12.2007
In cazul meu, in 4 zile a ajuns la vama noastra (conform tracking-ului). Acu sa vedem cat dureaza pana ajunge la mine. Cel din HK cam intarzie...

#124
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002

 odo_robert, on 06 aprilie 2014 - 18:35, said:

Nu am luat acumulatori, ci un aparat pentru o masina. Daca stiam ca dureaza mai mult lasam sa vina prin chinapost, dar na, asa e cand te iei dupa altii. Oricum tracking-ul se pierde deodata ce intra la noi in tara.

nu la toate
prin china post am avut tracking si la posta romana

#125
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,041
  • Înscris: 20.06.2005
Toate au tracking la posta romana, cel putin alea care se ridica din vama au sigur .

#126
odo_robert

odo_robert

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 20.12.2007
Se ofera automat cod de tracking cand ajunge in tara sau cum se practica?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate