Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Aplicatii Android - Cereri

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
6179 replies to this topic

#5887
turbocompresor

turbocompresor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 17.06.2013

 danidica, on 13 martie 2017 - 16:43, said:

Salut.. Vin cu o cerere destul de grea, dar daca stie cineva, sa ma ajute.. As vrea sa transmit ecranul telefonului in flux pe in blog.. Sau pe youtube. Adica, sa fiu live cu homescreenul telefonului, sa fie afisat ce e pe homescreen. Daca nu se poate de pe telefon as dori de pe pc.. Am incercat cu Obs de pe pc dar nu am reusit sa redau live, dadea eroate la key.. Cu toate ca era cea corecta. Multumesc
foloseste teamviewer. Instalezi aplicatia server pe telefon, si din calculator prin contu teamviewer poti accesa telefonu (cred ca merge si fara cont, da nu-s sigur)

Salutari, baieti si fete, am nevoie de o aplicatie care sa monitorizeze ce se intampla pe un telefon android. Ma intereseaza in special internetu (traficu pe retea/wifi) si aplicatiile folosite. As prefera daca exista fara bani, am nevoie de chestia asta pe termen lung si de bani duc o groaznica lipsa. Daca nu se poate, atunci ceva care sa monitorizeze detalii de trafic de retea/wifi si aplicatii folosite (instalate/dezinstalate) si mesaje, si sa le salveze intr-un log. Daca sunteti din voi care-s programatori, dati-mi un pm, is dispus sa investesc (o singura data) in asa ceva

Edited by turbocompresor, 13 March 2017 - 17:02.


#5888
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,583
  • Înscris: 09.09.2013

 turbocompresor, on 13 martie 2017 - 17:01, said:

foloseste teamviewer. Instalezi aplicatia server pe telefon, si din calculator prin contu teamviewer poti accesa telefonu (cred ca merge si fara cont, da nu-s sigur)

Salutari, baieti si fete, am nevoie de o aplicatie care sa monitorizeze ce se intampla pe un telefon android. Ma intereseaza in special internetu (traficu pe retea/wifi) si aplicatiile folosite. As prefera daca exista fara bani, am nevoie de chestia asta pe termen lung si de bani duc o groaznica lipsa. Daca nu se poate, atunci ceva care sa monitorizeze detalii de trafic de retea/wifi si aplicatii folosite (instalate/dezinstalate) si mesaje, si sa le salveze intr-un log. Daca sunteti din voi care-s programatori, dati-mi un pm, is dispus sa investesc (o singura data) in asa ceva
Multumesc pentru raspuns dar nu asta vreau, nu vreau sa controlez telefonul de pe pc.. Vreau sa pot distribuin ecranul telefonului pe un blog, gen sa fac live stream dar doar ce e afisat pe ecran :D gen cum e live pe youtube de la acei utilizatori care se joaca... Si de pe calculator as vrea sa fac asta insa din pacate obs nu a mers...

Inca ceva, cine foloseste kodi? Ce add-onuri folositi pentru filme/seriale si tv? Un addon super care il stiti si cum se instaleaza?

#5889
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
@Valyca74:
- Eu folosesc suportul oferit de calendarul standard din Android (cel de la Google), imi setez evenimentele online de pe PC, dar se sincronieaza cu telefonul si am grija ca la editare sa-mi setez notificarile dupa cum doresc sa fiu atentionat.
Applicatie: Google Calendar
Link calendar google: https://calendar.google.com/

@danidica:
- pentru a pastra o ordine in idei si discutii, ai topic dedicat pentru Kodi, pentru ca nu-i folosit doar pentru Android: KODI add-ons - recomandari.

#5890
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
@turbocompresor în opțiunile dezvoltator există un save logs la tot ce se întâmplă pe telefon. La utilizare date pe data sau wifi ai în setări pentru fiecare aplicație în parte (plus că poți limita accesul acestora la net) Attached File  Screenshot_20170314-084118.png   55.37K   46 downloadsAttached File  Screenshot_20170314-084126.png   47.8K   48 downloadsAttached File  Screenshot_20170314-084143.png   37.34K   45 downloadsAttached File  Screenshot_20170314-084158.png   43.11K   42 downloadsAttached File  Screenshot_20170314-084453.png   45.01K   40 downloadsAttached File  Screenshot_20170314-084506.png   91.61K   39 downloads

#5891
arkadium

arkadium

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 04.09.2009
Cine mă poate ajuta și pe mine cu o aplicație gratuita, nedetectabila, de monitorizare a locației unui telefon mobil cu android în timp real? Mulțumesc anticipat!

#5892
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009
Hopaaa :)) Houston,you have a problem ? :))

#5893
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 16.03.2007
Stiti cum pot instala (sau modifica) Google Chrome pe un smartphone cu Android, astfel incat sa afiseze tab-uri in bara de sus, aferente paginilor deschise, asa cum se intampla pe tableta cu Android?

#5894
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Daca tii in modul lanscape (orizontal) telefonul, iti apar tab-urile? Daca ai un ecran si o rezolutie mare, apropiata de cea a tabletei ar putea sa apara la fel, in caz contrar nu cred ca poti face altceva.
Daca din setari nu poti face asa ceva, atunci doar daca rescrii tu codul browser-ului s-ar putea face ceva in acest sens.

#5895
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 16.03.2007

 Ciubex, on 17 martie 2017 - 08:53, said:

Daca tii in modul lanscape (orizontal) telefonul, iti apar tab-urile? Daca ai un ecran si o rezolutie mare, apropiata de cea a tabletei ar putea sa apara la fel, in caz contrar nu cred ca poti face altceva.
Daca din setari nu poti face asa ceva, atunci doar daca rescrii tu codul browser-ului s-ar putea face ceva in acest sens.
Nici in landscape nu se modifica. Tableta e de 7" HD iar telefonul e de 5" FHD.

Dupa ce m-am mai documentat putin, am aflat ca trebuie sa modific sirul din User Agent pentru Chrome (sau sa adaug unul nou), dar nu reusesc sa aflu care e sirul existent, atat pe tableta cat si pe telefon, pentru a afla ce le deosebeste, in ceea ce priveste setarea pentru tableta sau telefon (stiu ca sunt si alte setari in user agent, cum ar fi Android Version, Chrome Revision, Webkit etc.). Telefonul are root, tableta nu si nu pot sa-i fac decat daca ii rescriu un ROM rootat, ceea ce duce automat la pierderea garantiei.

Edited by cris2d2, 17 March 2017 - 09:02.


#5896
babanu5

babanu5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 20.03.2006

 arkadium, on 17 martie 2017 - 06:22, said:

Cine mă poate ajuta și pe mine cu o aplicație gratuita, nedetectabila, de monitorizare a locației unui telefon mobil cu android în timp real? Mulțumesc anticipat!
Dacă este telefon 2016 este posibil să aibă de la producător așa ceva. Cel puțin așa am întâlnit la Samsung, xiaomi și iphone. De obicei poți folosi funcția de anti hot, aceasta are și localizare

#5897
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
frate, ma dispera reclamele pe youtube... nu le mai suport...
am clipuri de 20 de minute in care intra 6-7 reclame... si mai sunt si din alea de nu se mai termina...
am rootat, am instalat xposed framework, cu modulul youtube adaway... useless!!
need help!

Edited by Nero-d, 17 March 2017 - 09:38.


#5898
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
@cris2d2: Eventual sa incerci sa-ti trimiti de pe tableta pe telefon apk-ul Chrome-ului, dar nu am idee cum ai putea face asta.

Edited by Ciubex, 17 March 2017 - 09:40.


#5899
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
caut o aplicate cu care pot sa masor obiecte de mici dimensiuni (nu cladiri si sau obiecte de mobilier!)
plecand de la o imagine in care apare un obiect de referinta spre exemplu o moneda sau un card bancar sau ceva cu o marime cunoscuta.

stiu ca exista insa nu imi aduc aminte cum se numeste...free sau pe bani nu conteaza.
daca este buna sunt dispus sa platesc.

#5900
olyghinea

olyghinea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 19.02.2015
Incearca smart tools.

Attached File  Screenshot_20170317-094436.png   351.18K   34 downloads ru am avut-o free acum ceva timp, acum vad ca e cu bani

#5901
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008

 Mihai_3, on 17 martie 2017 - 09:41, said:

caut o aplicate cu care pot sa masor obiecte de mici dimensiuni (nu cladiri si sau obiecte de mobilier!)
plecand de la o imagine in care apare un obiect de referinta spre exemplu o moneda sau un card bancar sau ceva cu o marime cunoscuta.

stiu ca exista insa nu imi aduc aminte cum se numeste...free sau pe bani nu conteaza.
daca este buna sunt dispus sa platesc.
https://play.google....mala.photorulerAttached File  Screenshot_20170317-094729.png   546.87K   14 downloads

 arkadium, on 17 martie 2017 - 06:22, said:

Cine mă poate ajuta și pe mine cu o aplicație gratuita, nedetectabila, de monitorizare a locației unui telefon mobil cu android în timp real? Mulțumesc anticipat!
https://play.google....roid.safetymapd
Trebuie instalată pe ambele telefoane, citește instrucțiuni

#5902
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 16.03.2007

 Ciubex, on 17 martie 2017 - 09:39, said:

@cris2d2: Eventual sa incerci sa-ti trimiti de pe tableta pe telefon apk-ul Chrome-ului, dar nu am idee cum ai putea face asta.
Am incercat si asta, dar pe telefon apare fara taburi, dupa ce-l instalez.

#5903
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
@cris2d2, nu cred ca ai ce-i face, doar sa cauti alt browser.
De asemeena, modificarea User Agent-ului nu o sa te ajute, acela e folosit pentru "identificarea" browser-ului tau la nivelului server-ului web vizitat: What Is a Browser's User Agent?

#5904
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
nick5roo si smart tools....
nu fac ceea ce am cerut eu.

PhotoRuler trebuie sa scrii tu detaliile pe poza.
nu iti genereaza el dimensiunile dupa ce ai pozat un element

smart tools: masoara distante si alte lucuri insa nu cele mici....

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate