Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

Bani pentru download

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
mariuss90

mariuss90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 11.02.2011
Buna,

Erau cateva site-uri pe care daca incarcai ceva si cineva il downloada primeai o anumita suma de bani pentru fiecare download.

PTD(pay to download ) sau ceva de genu.

Daca stie cineva ceva siteuri care platesc , daca se poate, sa le puna aici , daca nu se poate aici intr-un PM.

Multumesc anticipat.

P.S. nu stiu daca am postat unde a trebuit daca nu e bine rog un admin sa mute in sectiunea care trebuie, multumesc.

O zi buna.

#2
v1rus

v1rus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 31.07.2012
Aici poate ii mai trebuie la cineva :D

#3
HDDGuru

HDDGuru

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,162
  • Înscris: 27.02.2012

View Postmariuss90, on 29 martie 2013 - 13:03, said:

Daca stie cineva ceva siteuri care platesc , daca se poate, sa le puna aici , daca nu se poate aici intr-un PM.

daca e piraterie ai sanse sa platesti tu cu bani sau cu ani de puscarie.

din cate eu stiu sunt site-uri pentru care se plateste pentru download dar ele contin lucrari personale ex poze, lucrari in 3d, arhiterctura si altele. warez, shareware si alte forme de piraterie nu este acceptat.

#4
Kain_12

Kain_12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 25.11.2009
Site-urile respective se cheama PPD ( Pay per download ) . Pe ele urci ce vrei tu, dar ai grija, sa nu fie copyrighted, adica filme, jocuri, etc, sau materiale indecente ( ai acolo Terms of Agreement, iti specifica acolo ) , iar la download, utilizatorul completeaza un survey si tu primesti o mica suma pe fiecare download.

#5
mariuss90

mariuss90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 11.02.2011

View PostKain_12, on 29 martie 2013 - 14:09, said:

Site-urile respective se cheama PPD ( Pay per download ) . Pe ele urci ce vrei tu, dar ai grija, sa nu fie copyrighted, adica filme, jocuri, etc, sau materiale indecente ( ai acolo Terms of Agreement, iti specifica acolo ) , iar la download, utilizatorul completeaza un survey si tu primesti o mica suma pe fiecare download.
Nu e copyrighted deoarece e un program facut de mine in visual studio.
Am gasit cateva site-uri PPD.
Merci de raspunsuri.

#6
Kain_12

Kain_12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 25.11.2009
Atunci poti castiga destul cu aceste site-uri daca stii sa le faci publicitate :) . Si targetting, in special pe USA, UK, DE si FR, ca downloadurile de acolo se platesc foarte bine.

#7
pax0xFF

pax0xFF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 21.10.2012
De curiozitate: cum functioneaza sistemul? Site-ul de unde iși scoate banii?

#8
v1rus

v1rus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 31.07.2012

View Postpax0xFF, on 30 martie 2013 - 17:03, said:

De curiozitate: cum functioneaza sistemul? Site-ul de unde iși scoate banii?

Site-ul ofera niste survivey-uri la descarcare , care le completezi folosind telefonul (trimiti niste SMS-uri care valoarea pe SMS este in jurul la 1 EUR, depinde de survivey) Si tu cand trimiti SMS-ul o parte din bani ajunge la cei cu survivey-ul vreo 60% ( + in unele cazuri) si restul 30% la site-ul unde incarci fisierul si ce mai ramane la tine.

#9
maryotm

maryotm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 27.06.2010
Cred ca ceea ce cauta el este un site de genu ca acesta. Desi nu stiu cat va mai continua sa plateasca acest site, eu de cand il folosesc am scos 3 plati de la ei si o astept pe a 4 a. As fi putut scoate bani mult mai multi de pe urma lui (cred), dar eu aveam nevoie doar de un site pentru a uploada moduri pentru ETS 2, Farming Simulator 2013, etc, cu spatiu de stocare mare (iti ofera 100 Gb) si viteza instant de download. Vedeti si poza mea cu platile mai jos.

[ http://savepic.org/3271166m.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Edited by maryotm, 07 April 2013 - 17:06.


#10
mariuss90

mariuss90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 11.02.2011
Am facut cu ad.fly, insa am o nelamurire plateste la view sau plateste dupa ce dai pe sari peste?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate