Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Instrumentale Hip Hop si R&B

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2 replies to this topic

#1
moneyxl

moneyxl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 22.02.2013
http://www.soundclick.com/firemakerz

Edited by moneyxl, 27 March 2013 - 22:44.


#2
Valea_Vlad

Valea_Vlad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.04.2013
Vreau sa creez muzica si am nevoie de niste informatii despre ce scule sa-mi iau.
Vreau sa-mi iau o clapa midi Akai MPK, un pc bazat, un Cubase  , niste monitoare audio, poate si un mixer.
E de ajuns sau mai trebuie ceva?? Vreau sculele doar pt productia de negative, nu pt altceva.
Am la dispozitie cam 1000 - 1500 de euro si din cate m-am interesat imi ajung.
Poate cineva sa ma ajute cu sfaturi, informatii, pareri, orice.

#3
soot

soot

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 19.07.2009
Iti recomand ca program FL Studio. Asta folosesc de un an si nu ma plang. Ti-l recomand pentru ca este foarte usor de folosit si e si foarte atractiv. Adica Ableton, Cubase, Reason sunt greu de inteles; sa prinzi ce face fiecare buton e bataie de cap, sa numai zic ca te seaca de creativitate cand le vezi atat de lipsite de atractivitate. Daca iti iei monitoare trebuie sa-ti iei interfata, si ca sa nu scada calitatea sunetului ce iese din monitoare trebuie sa-ti iei o interfata mai de doamne ajuta. Mixer nu cred ca-ti foloseste pentru inceput, asta in cazul in care n-ai mai facut muzica deloc. Clapa midi Akai Pro MPK Mini e numai buna pentru beatmaking.

Acu ca sfat prietenesc, daca n-ai mai lucrat pana acu cu muzica n-are rost sa-ti cumperi toate astea. Singurele lucruri utile ar fi clapa midi, pc evident, si software-ul. Dupa ce intelegi cum functioneaza, dupa ce devii destul de bun cu ce ai la indemana atunci sa zici ca-ti cumperi si altele.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate