Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Stergerea sau expirarea datelor dintr-un cont Google deja sters

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
virgilorlando

virgilorlando

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 07.03.2013
Sal.

Intrebare doar pentru cunoscatori: In cat timp expira sau (daca nu), cum se sterg datele personale ale serviciilor asociate unui cont Google pe care l-am sters? Ms.

#2
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006

View Postvirgilorlando, on 22 martie 2013 - 10:33, said:

Sal.

Intrebare doar pentru cunoscatori: In cat timp expira sau (daca nu), cum se sterg datele personale ale serviciilor asociate unui cont Google pe care l-am sters? Ms.

Google n-a sters absolut nimic de cand s-a infiintat - datele tale tot or sa fie pastrate undeva pe acolo, printr-o baza de date.

#3
mai_76

mai_76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 14.12.2008
Datele raman stocate, nu se sterge nimic, dar nu stiu daca mai poti avea acces la ele, din moment ce-ai inchis contul.

#4
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 15.09.2009
Google asimileaza tot ca Borg-ii, n-ai scapare!

#5
12341234

12341234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 20.01.2013


How long does our data stay on your system?

the amount of time information stays on our servers varies depending on the product. If you're not logged in, we anonymise our logs after 9 months. If you're logged in--for example in Gmail--we'll keep that information until you choose to delete it or you close your account. To be clear - we don't give or sell the data to anyone else

http://www.guardian....-live-questions

#6
virgilorlando

virgilorlando

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 07.03.2013

View Postmai_76, on 22 martie 2013 - 10:47, said:

Datele raman stocate, nu se sterge nimic...

View Post12341234, on 22 martie 2013 - 12:07, said:

we'll keep that information until you choose to delete it or you close your account.

View PostGonthar, on 22 martie 2013 - 10:39, said:

Google n-a sters absolut nimic de cand s-a infiintat - datele tale tot or sa fie pastrate undeva pe acolo, printr-o baza de date.

deci?

spre exemplu, mi-am eliminat istoricul google, mi-am sters google+  si, in final, contul - acum cateva zile

#7
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 15.09.2009
Dar de ce te-ai suparat pe ei?

#8
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006

View Postvirgilorlando, on 22 martie 2013 - 12:19, said:

spre exemplu, mi-am eliminat istoricul google, mi-am sters google+  si, in final, contul - acum cateva zile

Google tot o sa iti pastreze datele alea undeva pentru uzul lor personal - nu au sters nimic de la fondarea lor, totul e pastrat si studiat pentru a-si imbunatati performanta si pentru un marketing cat mai eficient.
Chiar daca ti-ai sters contul, istoricul,etc. ei or sa stie ca tot tu esti dupa adresa de IP asa ca o sa iti afiseze in continuare bannere publicitare corespunzatoare sau or sa ajusteze rezultatele de cautare in functie de comportamentul tau online.

#9
mai_76

mai_76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 14.12.2008
Pai dac-ai dezactivat contul...adio! Datele raman acolo, dar nu cred ca vei mai avea acces la ele, tocmai ca nu mai esti ”posesorul” acelui cont.

#10
virgilorlando

virgilorlando

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 07.03.2013

View Postmai_76, on 22 martie 2013 - 13:44, said:

.. tocmai ca nu mai esti ”posesorul” acelui cont.

cine? eu - protopopescu ion, din brasov, sau un protopopescu ion din baia mare (cu internet, cu conexiune dhcp)?

hai sa fim realisti.. google nu cred ca e constient de asta.. si, ca atare, nici nu joaca fair-play

Edited by virgilorlando, 22 March 2013 - 15:28.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate