Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...
 Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...
 Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...
 La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 

Permis port-arma

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,060
  • Înscris: 31.07.2007

View PostHbK2310, on 09 martie 2013 - 00:57, said:

Interesant!Chiar ma uimeste ce vad pe aici,poate te ajuta asta:
http://www.bgs.ro/se...scoala-de-arme/


p.s Ai grija sa nu ramai fara maini Posted Image)

Nu cred ca-l ajuta.

#20
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011
Du-te la Obor in piata si intreaba la tiganii aia care boschetaresc pe acolo. Iei un Makarov fara probleme, fara acte, fara nimic!

Vezi daca intrebi sa ai si banii, ca a doua oara nu mai vezi!

#21
gligo

gligo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 28.10.2008
iti trebuie si un dulap metalic,depinde unde locuiesti,sectoristul o sa intrebe niste vecini daca ai probleme,mai costa si actele ceva bani,depinde si ce raspunsuri dai cand te duci sa faci cerere pentru permis,apoi ai o groaza de responsabilitati pe care trebuie sa ti le asumi,nu prea poti sa-l folosesti fara sa ai unele probleme

#22
walye

walye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 09.03.2010
E chiar asa greu sa va abtineti de la comentarii inutile? V-a cerut cineva consiliere psihologica sau sfaturi de viata ?  De ce trebuie sa stau sa citesc pagini cu balariile voastre pana aflu informatiile care ma intereseaza din topicul asta?

Nu dau nume, sper sa va simtiti. Scuze de offtopic.

#23
Anonim26

Anonim26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 29.08.2010

View Postwalye, on 09 martie 2013 - 11:02, said:

E chiar asa greu sa va abtineti de la comentarii inutile? V-a cerut cineva consiliere psihologica sau sfaturi de viata ?  De ce trebuie sa stau sa citesc pagini cu balariile voastre pana aflu informatiile care ma intereseaza din topicul asta?

Nu dau nume, sper sa va simtiti. Scuze de offtopic.
Total de'acord cu tine.

Cat despre...
@aka_razvan vorbesti din propria experienta ? Abtine-te !
Numai are rost sa ii citez pe restul, doar unul-doi mi-au raspuns la intrebare si le multumesc, restul au facut doar offtopic.

Edited by Anonim26, 09 March 2013 - 12:24.


#24
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010
Una din conditii este sa fi foarte stabil din punct de vedere psihic, iar faptul ca "curand am sa renunt la scoala" ... nu imi pari matur psihic. Dar stai linistit, suntem in Romania unde totul este posibil asa ca nu iti fa griji ca nu ai sa il iei, te rog doar sa....ma anunti din ce oras esti. Tot ce mai imi lipseste in viata asta este sa imi imprastie unu de 18 ani creierii, din greseala :)

#25
Isaak

Isaak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 08.06.2011

View PostAnonim26, on 08 martie 2013 - 22:45, said:

Salut,
In legatura cu acest permis, trebuie sa am peste 18 ani sau peste 21 ca sa pot aplica ? Si de ce cei care aplica pentru acest permis se tem ca nu`l vor obtine ?
Multumesc.

1. 18 ani.
2. Pentru ca-ti cauta politia tot istoricul, se intereseaza de tine inclusiv la vecini, si daca ai fost vreodata clientul lor, poti sa-ti iei adio de la permis.E deajuns sa auda politia ca te-ai certat cu vreun vecin ca sa-ti iei adio de la permis.N-are rost sa mai zic de cazier.

Ceea ce am spus e valabil in cazul armelor de vanatoare.Pistol cu glont nu are dreptul nimeni sa poarte asa ceva sub nici o forma, in afara de politie, procurori, judecatori, militari sau oamenii de stat in general.

Tu nu ai precizat ce fel de arma vrei.Eu am vb de arme de foc.Poate tu vrei vreo prastie de pistol cu bile de cauciuc, ala il obtii mai usor, dar...nu-i vad utilitatea.Daca vine unu mai solid, iti ia pistolul si te bate la cur cu el.
Oricum, o arma de vanatoare nu o obtine chiar oricine.Mai sint niste conditii pe care nu cred ca le indeplinesti ;)

#26
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,705
  • Înscris: 23.10.2006
GP T12 poti sa-ti iei daca obtii autorizatia de cumparare de la AEST, GP X-TRIM numai daca devii sportiv cat.1 , instructor de tir sau  antrenor de tir dar nu o sa-l poti purta dupa tine pe unde vrei, ci doar pana la poligon si inapoi descarcat si bagat in cutie, altfel doar categoriile care sunt specificate in legea 295/2004 ar fi bine sa o citesti cu atentie vei gasi majoritatea raspunsurilor in ea, iti trebuie cutie metalica prinsa in perete sau podea, taxa trezorerie pentru permis , vreo 2 poze 4/3 certificat medical si aviz psihologic, inca nu au aparut noile norme este posibil sa se mareasca limita de la 18 la 21 de ani pt permis si curs arme si munitii, daca te enervezi repede si o sa scoti pistolul la oricine te va injura sau enerva mai bine nu-l mai cumperi, vei risca dosar penal. Bafta!

#27
aka_razvan

aka_razvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 10.12.2008

View PostAnonim26, on 09 martie 2013 - 12:14, said:

Cat despre...
@aka_razvan vorbesti din propria experienta ? Abtine-te !

Kinderas, sterge-ti casu' de la gura cand mi te adresezi!
Nu toata lumea iti canta-n struna!

#28
Eminem1993

Eminem1993

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 19.06.2012
In primul rand varsta pe care trebuie sa o ai este de 25 de ani. In al doilea rand cum au intrebat toti de aici la 18 ani, de ce ai frate tu nevoie de arma ? Sau ca vrei sa lasi scoala =)) ce te faci mare gangster, huliganul strazii sau ce ? Sau ii ameninti pe aia cu arma si ii dai jos din masina :)) ....ma rog mai ai de asteptat. La varsta de 20 de ani nu am inca voie sa am arma la mine dar sa fiu sincer nici nu ma intereseaza sa am asa ceva. La mine permisul de conducere a fost important ca in rest ce imi trebuie permis de port arma. Ma rog maica-mea are permis de port-arma, care se ia de obicei doar pe pile cu securisti sau nu stiu ce alte relatii de genul, si asa vine foarte greu chiar daca il iei pe pile sau nu stiu ce relatii, de exemplu ei ia venit dupa 6 luni, si cand a venit permisul acasa dupa 3 zile au venit militienii acasa ca cica era arma inregistrata nu stiu unde si sa verifice daca are mama permis. Nu stiu ce lege au mai bagat ca trebuie sa tii si arma si permisul permanent intr-un seif, adica daca vine ala si imi sparge casa pana deschid seiful sunt demult mort =)) asa ca e mai multa bataie de cap, eu zic sa renunti ca nu se merita, ca doar nu suntem Albania sau Kosovo. La mine arma a fost folositoare doar odata in vara anului trecut uitasem sa aprind luminile afara in curte si era intuneric bezna au venit 2 prosti intr-un Cielo inmatriculat in BG si erau gata sa se catere pe gardul meu, noroc ca eram treaz la 4 dimineata cum sunt si acum, si am iesit cu arma afara pe balcon 2 injuraturi de morti si putin vanturat cu arma fara permis :)) si au fugit. Da nu ai tu nevoie de asa ceva mr gangster :))

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate