Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Huidu a aparut la Cronica Carcotasilor - revine in viata publica?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
77 replies to this topic

#37
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,885
  • Înscris: 28.11.2006

View PostJayBird, on 06 martie 2013 - 22:42, said:

Unde sa se retraga mah, din ce vrei sa traiasca? Tu daca te-ai retrage din ce ai trai, din mostenirea matusii Tamara? Omul are o meserie si trebuie sa o practice daca vrea sa aiba de mancare in continuare. Se pare ca nimeni nu face diferenta intre a comite o crima cu premeditare si alta neintentionat... Poate se arunca unul in fata masinii tale pe zebra numai de-al dreaku ca e sinucigas si-l omori acolo, ia zi cum o sa mai vorbesti dupa aia cand toti vor vrea sa te bage in puscarie pe viata??? Repede va grabiti sa aruncati cu pietre...
Eu personal n-am nimic impotriva sa lucreze in domeniu, dar mi se ridica parul pe sira spinarii cand il vad si mai ales cnad il aud cum vorbeste mai incoerent ca Dorel dupa 2 sticle de Unirea. Minima decenta si bunul simt i-ar fi impus (1) sa nu mai conduca masina dupa ce a patit accidentul la schi si (2) daca tot a omorat niste oameni, sa nu mai apara pe sticla sau la radio. Poate linistit sa produca emisiuni (ca oricum textele le scria Gainusa si inainte), sa conduca un post de radio, dar sa stea cat mai pitit, sa nu mai apara in public.

#38
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012
Astept sa-l vad si in rol de moralizator... Sau cum zice: Dans! La noi orice e posibil. Ce mai conteaza niste fraieri care n-au avut bani decat de logan si nu de tanc la fel ca el.

#39
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Coma indusa de medicii austrieci este de vina. Posted Image

#40
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

View PostJayBird, on 06 martie 2013 - 22:42, said:

Unde sa se retraga mah, din ce vrei sa traiasca? Tu daca te-ai retrage din ce ai trai, din mostenirea matusii Tamara? Omul are o meserie si trebuie sa o practice daca vrea sa aiba de mancare in continuare. Se pare ca nimeni nu face diferenta intre a comite o crima cu premeditare si alta neintentionat...

      Pai, hai sa ne gandim si la doctoru' Ciomu ! Si el saracu' a comis-o tot neintentionat. Din ce vrei sa traiasca, daca nu se pricepe decat la medicina ? Mai greseste omu' ! Sa-i dam o functie intr-un spital !
Unde locuiesti ?

#41
D_FENS

D_FENS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,387
  • Înscris: 18.09.2007
Tare Huidu asta.Omoara oameni nevinovati,apoi apare la tv sa ne dea lectii de morala cu emisiunile lui plictisitoare,de la o vreme.Frumos!Cu ocazia asta o sa-i creasca rating-ul.Sau poate asta e si ideea...:)

#42
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View PostJayBird, on 06 martie 2013 - 22:42, said:

Unde sa se retraga mah, din ce vrei sa traiasca? Tu daca te-ai retrage din ce ai trai, din mostenirea matusii Tamara? Omul are o meserie si trebuie sa o practice daca vrea sa aiba de mancare in continuare. Se pare ca nimeni nu face diferenta intre a comite o crima cu premeditare si alta neintentionat... Poate se arunca unul in fata masinii tale pe zebra numai de-al dreaku ca e sinucigas si-l omori acolo, ia zi cum o sa mai vorbesti dupa aia cand toti vor vrea sa te bage in puscarie pe viata??? Repede va grabiti sa aruncati cu pietre...

Poate sa presteze in spatele ''sticlei''. Cei care au fost omorati de Huidu nu s-au aruncat sub rotile lui...ci Huidu era pe contrasens iar ''mortii'' circulau regulamentar. Sa mai amintesc ca a fost amendat de multe ori pentru depasire viteza? Avea boala sa calce ca turbatul pe acceleratia tancului lui, nu statea bine nici cu cerebelul pentru ca nu demult daduse cu el intr-o borna la ski, era constient ca e un pericol pe drumurile publice dar si-a zis: ''Hai ca-i mai dau blana maxim si azi in acceleratie, oricum sunt mahar pe sosea cu tancul meu, intru si unde vrea muschiul meu pe contrasens ca am de unde plati amenzi si o dau la pace cu permisul daca am belele cu suspendarea lui. Evident, nu a vrut sa omoare pe nimeni dar stia consecintele condusului cu viteza, accidentele cauzate de viteza si drumurile noastre proaste dar le-a ignorat cu desavarsire...fapt ce il face vinovat. Ca a scapat cu suspendare asta e datorita manevrelor lui cu justitia noastra draga. Daca omorai tu 3 oameni acum la ora asta ma citeai de la bulau, te asigur asta.

Edited by androholic, 07 March 2013 - 00:22.


#43
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Internet in puscarie nu are decat Nasty Boy. Altfel cum:

Network SSID: Jilava_wi-fi
Encryption: WPA-2Posted Image

#44
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View PostNeaceasca85, on 07 martie 2013 - 00:38, said:

Internet in puscarie nu are decat Nasty Boy. Altfel cum:

Network SSID: Jilava_wi-fi
Encryption: WPA-2Posted Image

LOL

#45
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Vecinul meu Ramiro Vasile (la 50 de metri de mine este blocul) a intrat sa faca 2 ani de puscarie dupa ce in octombrie 2010 a omorat un singur om pe contrasens, dar diferenta a facut-o alcoolul din Whisky. La ultimul recurs i-au dat cu executare dupa vreo 2 sentinte cu suspendare. A avut ghinion pe 12.12.2012, acum cainele sau precum Coltz Alb si gagica il asteapta la etajul 4 sa se intoarca, nici routerul sau nu a disparut din hertziene, SSID: Ramiro. Posted Image

Am uitat, Ramiro si-a scos alcoolemia prin recalculare si a ramas doar cu uciderea din pulpa, exact ca si Huidu. Deci asta se puscariaza pentru 1 singur om, Huidu pentru 3 nu ca se marseaza pe handicapul din urma capului dat in pom la skiation.

Edited by Neaceasca85, 07 March 2013 - 01:00.


#46
nellox333

nellox333

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 09.06.2007
Tipic romanesc nu vedeti padurea de copaci!Nu el e devina ci justitia care l-a lasat liber! Posted Image

#47
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Cred ca daca nu avea accidentul de la ski il bagau la penitenciarescu.

#48
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 15.09.2009
Tare asta cu Ramiro, ce sa-i faci daca omori un om este o crima, daca omori un milion de oameni este o statistica, vorba lu' tatuca Stalin.

#49
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Adevarul e ca avea o gagica bruneta mortala, genul ala de femeie care place oricarui barbat, eh, orbit de frumusetea ei au baut amandoi whiskeane la ora 23 la etajul 4 si ce s-au gandit ei sa plece spre Craiova, numai ca in drumul asta e o curba nenorocita pe care toti soferii slatineni o stiu, curba de la Padurea Sarului, si Huidu parca tot intr-o curba si-a dat foc la valiza.

Ramiro va muri de cald in puscarie in urmatoarele 2 veri, a avut noroc ca vara 2012 a stat-o acasa, era singurul din oras la fel de calduros ca mine pentru ca folosea AC-ul la fel de mult, din mai pana in octombrie, nu stiu daca mai mult pentru caine, dar l-am vazut in octombrie in tricou cu cainele pe strada la 14 grade.

Il stiam de la Pro FM Slatina ca a fost DJ la emisiunea de dedicatii prin 2000-2003, in 2008 s-a mutat langa mine, un om ce lucra la garsoniera lui mi-a spus atunci ca mi-a adus un DJ in zona.

#50
Barbaru_Negru

Barbaru_Negru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 07.02.2013

View PostNeaceasca85, on 07 martie 2013 - 01:16, said:

Adevarul e ca avea o gagica bruneta mortala, genul ala de femeie care place oricarui barbat, eh, orbit de frumusetea ei au baut amandoi whiskeane la ora 23 la etajul 4 si ce s-au gandit ei sa plece spre Craiova, numai ca in drumul asta e o curba nenorocita pe care toti soferii slatineni o stiu, curba de la Padurea Sarului, si Huidu parca tot intr-o curba si-a dat foc la valiza.

Ramiro va muri de cald in puscarie in urmatoarele 2 veri, a avut noroc ca vara 2012 a stat-o acasa, era singurul din oras la fel de calduros ca mine pentru ca folosea AC-ul la fel de mult, din mai pana in octombrie, nu stiu daca mai mult pentru caine, dar l-am vazut in octombrie in tricou cu cainele pe strada la 14 grade.

Il stiam de la Pro FM Slatina ca a fost DJ la emisiunea de dedicatii prin 2000-2003, in 2008 s-a mutat langa mine, un om ce lucra la garsoniera lui mi-a spus atunci ca mi-a adus un DJ in zona.

nu moare de cald..ca au ziduri groase din beton si alea tin racoare la spinare..Posted Image
problema mai mare e cu baietii dornici de imperechere...
ps:..plus ca la parnaie si iarna se sta cu geamu deschis...cred ca o sa fie fericit la bulauPosted Image

Edited by Barbaru_Negru, 07 March 2013 - 01:42.


#51
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

View Postnellox333, on 07 martie 2013 - 01:00, said:

Nu el e devina ci justitia care l-a lasat liber! Posted Image
In justitie exista si circumstante, o justitie cu adevarat buna si corecta judeca din toate perspectivele, sunt sigur ca a luat cu suspendare din cauza familiei pe care trebuie sa o intretina dar si din cauza recunoasterii vinei si poate (dar nu stim asta sigur) pentru ca s-a inteles amiabil cu partea vatamata. Asa se face peste tot in lume la chestii dinastea. A se vedea si alte cazuri gen studenta care nu se asigura pe kiseleff.

#52
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Ferestrele alea care nu au geamuri, plus ca daca celula e pe partea pe care bate soarele, plus caldura degajata de tona de oameni din celula, de ce vad mereu vara zeci de piei goale in parnai? Cica daca mai nimeresti si langa niste tigani care miros rau ai pus-o, pe asta am auzit-o de la un coleg de la facultatea la zi.Posted Image

La Jilava se laudau ca aveau 27 de grade in unele celule asta vara, aia pentru mine sau Ramiro este enorm, eu tin 20-23 maxim, atata poate AC-ul montat in dormitor in 2011, si ma gandesc cum ar fi cu unul mai performant. Posted Image

Dar Ramiro este la Craiova si nu Jilava, este coleg de cantonament cu Bercea Mondial-sefu banilor.Posted Image

Edited by Neaceasca85, 07 March 2013 - 02:10.


#53
Barbaru_Negru

Barbaru_Negru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 07.02.2013

View PostNeaceasca85, on 07 martie 2013 - 02:08, said:

Ferestrele alea care nu au geamuri, plus ca daca celula e pe partea pe care bate soarele, plus caldura degajata de tona de oameni din celula, de ce vad mereu vara zeci de piei goale in parnai? Cica daca mai nimeresti si langa niste tigani care miros rau ai pus-o, pe asta am auzit-o de la un coleg de la facultatea la zi.Posted Image

La Jilava se laudau ca aveau 27 de grade in unele celule asta vara, aia pentru mine sau Ramiro este enorm, eu tin 20-23 maxim, atata poate AC-ul montat in dormitor in 2011, si ma gandesc cum ar fi cu unul mai performant. Posted Image

Dar Ramiro este la Craiova si nu Jilava, este coleg de cantonament cu Bercea Mondial-sefu banilor.Posted Image
intra in combinatii cu el...Posted Image  
Spoiler
ps:il cheama si vasile?
cred ca l-am gasit pe googlePosted Image
mna..ce sa zic,ii urez "armata" usoara si hai liberare...Posted Image

Edited by Barbaru_Negru, 07 March 2013 - 02:21.


#54
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005
huidu mi se pare ca tragea emisiunea in jos, era genul grobian,   grosolan, chiar prost  si cred ca e mai bine fara el

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate