Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Steaua vs Chelsea

- - - - -
  • Please log in to reply
268 replies to this topic

#253
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008

View Postenoxcj, on 15 martie 2013 - 11:12, said:


2006. Steaua-Rapid. Si nu era in Champions league ci in Uefa. Dar tot acolo e.
super tare.

Asta e, nu stiu care visau steaua in finala. Pana la urma pt noi e mult si meciul cu chelsea. Stiam ca va fi greu meciul practic imposibil de cand vazusem in 1997 desfasurarea evenimentelor cu Paris Saintgermain cand steaua a castigat cu 3-2 in bucuresti, apoi s-a decis 3-0 pt ca au fost sanctionati francezii nu mai stiu de ce iar in franta a fost 5-0 pt francezi. A fost ceva total diferit de ziceai ca joaca echipa de top cu una de jumiori din vreo comuna.  Ma asteptam si ieri lafel la londra dar totusi steaua a fost tare si nu a fost umilita. Excellenta si ratarea de la 11 metri sa nu ia proportii rusinoase scorul.

Edited by popascu, 15 March 2013 - 14:59.


#254
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
Hai sa fim suporteri nu dusmani indiferent cu cine tinem. Dusmaneala e slabiciunea altora.
Chelsea s-a agitat cat sa castige, e adevarat ca le-a fost si teama. Dar repriza a doua a fost a lor, Steaua zero. Tanase veriga slaba iar.
Se putea mai mult pt Steaua? Sigur, surprize sunt mereu, Chelsea a scos-o pe Barca cu un om in minus nu ca era mai buna ci pt ca mingea e rotunda cum spune cliseul :) La golul lui Terry, lovitura libera se putea evita pt ca jucatorul faultat pierdea mingea dupa ce a trecut de... Rapa cred. Iar la cap, Szukala fuge in directia opusa lui Terry dupa ce il tine bine in prima faza. Greseli in lant. Iar cei puternici te taxeaza. Iar gol ca al lui Torres, prin doi jucatori, nu vezi la noi, oricat de dezamagitor a fost Torres in ultimii ani e jucator de clasa.
Bravo Stelei, bravo Chelsea ca respecta competitia, in conditii normale e cea mai puternica echipa din cele 8 si ar trebui sa castige daca trec de momentul slab.
Inapoi la liga noastra. Urmeaza Romania-Ungaria, hai ai nostri!

#255
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,537
  • Înscris: 30.10.2003

View Postenoxcj, on 14 martie 2013 - 19:58, said:

Salut baieti. Am promis ca revin azi. Ia sa vedem cine o sa aiba dreptate. Eu am spus de la 2 in sus pt. Chelsea. Firesc, fara ca Steaua sa o bage...

View Postenoxcj, on 15 martie 2013 - 13:43, said:

Nenea zap, nu e vorba de asta. Saptamana trecuta, dupa 1-0 la Bucuresti aproape toti au vazut-o pe Steaua in finala. Eu am spus de atunci, stati linistiti, mai sunt 90 de minute, Steaua are sanse 10% sa treeaca de Chelsea. Nu ca sunt prost, ca nu ma pricep, ca vai de capul meu, etc. Ieri am intrat sa postez, din pacate, am avut dreptate, Steaua a luat 3 goluri si a fost eliminata. Nu e vorba de cine cu cine tine, cine e anti Steaua, pro CFR, etc. Vorbeam de REALITATE! Oricat si oricati vrem/vroiam ca Steaua sa se califice, putini au tinut seama de realitate, de valoarea echipelor, a jucatorilor. Toata polemica asta s-a ivit pe ideea asta. Acum cine accepta bine, cine nu, nu.

De vreo cateva pagini te tot lauzi ca ai avut dreptate! Poate arunci un ochi si ai sa vezi ca nu ai avut :P

Realitatea e ca oamenii au sperat ca se vor califica mai departe! Ce e rau in asta? Era clar ca Steaua avea sanse mici sa se califice, iar Chelsea e echipa de echipa, insa asta nu-i impiedica pe adevaratii stelisti sa viseze la mai mult de ce nu chiar la finala!
Bine ca nu esti antrenor la Steaua ca ar fi fost vai si-amar de echipa, jucatori si suporteri! Posted Image

#256
Thor3

Thor3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 05.02.2009

View PostNenea Zap, on 15 martie 2013 - 13:11, said:

Intre timp, Chelsea, detinatoarea Champions League, echipa care a eliminat Barcelona s-a luptat ca de la egal la egal cu Steaua si a castigat la limita.
Deci din nou, cat de penibil trebuie sa fii sa comentezi de Steaua si sa nu-ti vezi barna din ochi?
Daca te uiti la meciurile lui Chelsea din semifinala si finala din sezonul trecut, zici ca te uiti la miuta nu la un meci de fotbal, multi erau revoltati de cum echipa aia a castigat UCL.
Nu a zis nimeni de finala cu Bayern, ciudat, se foloseste Barcelona ca etalon, in timp ce Bayern ii calarea pe Real in UCL iar Real pe Barcelona in campionat.
Chelsea este o echipa mare, valoroasa, dar nu printre cele mai puternice din Europa in momentul actual, dovada fiinda ca nici nu a reusit sa treaca de grupe anul asta, dar noi romanii ne estimam tot timpu contrar cu realitatea.
Ce echipe mari care ajung din UCL si-au dat interesul asa de mult in UEFA?
Daca era vorba de optimile UCL, Chelsea - Steaua nu ar mai fi decurs asa.
Felicitari oricum stelei pentru ce a realizat, chair daca multi deformeaza realitatea putin (mai mult).

#257
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006

View PostBursul, on 15 martie 2013 - 15:11, said:

De vreo cateva pagini te tot lauzi ca ai avut dreptate! Poate arunci un ochi si ai sa vezi ca nu ai avut Posted Image

Realitatea e ca oamenii au sperat ca se vor califica mai departe! Ce e rau in asta? Era clar ca Steaua avea sanse mici sa se califice, iar Chelsea e echipa de echipa, insa asta nu-i impiedica pe adevaratii stelisti sa viseze la mai mult de ce nu chiar la finala!
Bine ca nu esti antrenor la Steaua ca ar fi fost vai si-amar de echipa, jucatori si suporteri! Posted Image
De cateva pagini "ma laud" (sa zicem ca accept formularea ta) pentru ca NIMENI sau foarte putini au priceput ideea. Nu e de a fi contra Stelei, ci contra ideii ca la jumatatea "razboiului" deja te declari invingator! Si nu neaparat la fotbal, ci la orice! E ok sa te bucuri, dar nu trebuie sa cazi in extaz. Am avut dreptate cand am spus ca ia 2-3 goluri, unde am gresit? Voi ati avut dreptate cand v-ati luat de mine ca sunt dinamovist, rapidist, cfrist etc? Uite ca nu a contat asta, ci doar simtul realitatii. E clar ca Steaua a avut sanse mici, chiar si dupa 1-0 in tur, dar UNII nu pricepeau asta nici in ruptul capului. Atat cu subiectul asta. Per total Steaua a jucat bine in EL, CFR a jucat bine in CHL, pacat ca erau alte 3 echipe care nu au facut nimic pt. punctaj, bucurii, satisfactie. Si mai rau e ca nici anii viitori nu o sa fie mai bine, tot o echipa, doua echipe vor face ceva-ceva. Restul de umplutura.

Edited by enoxcj, 15 March 2013 - 16:26.


#258
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Omule, ai nimerit-o, ok, dar problema ta e ca nu stii cand sa te opresti.
De vreo 4-5 pagini tot asta rumegi. Ti s-a tot spus sa incetezi, incepi sa plictisesti asistenta.

#259
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006

View PostMocebon, on 15 martie 2013 - 16:29, said:

Omule, ai nimerit-o, ok, dar problema ta e ca nu stii cand sa te opresti.
De vreo 4-5 pagini tot asta rumegi. Ti s-a tot spus sa incetezi, incepi sa plictisesti asistenta.
Fa-ma sa incetez. Obliga-ma. Ce sa fac daca tot timpul apare unul ca tine si dupa 4-5 pagini tot nu prinde ideea?
LE. Sunt de acord sa terminam aici. Liber la alte discutii.

Edited by enoxcj, 15 March 2013 - 16:33.


#260
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Usurel, viteazule, nu e vorba de a obliga pe cineva... pana la urma internetul e inca liber, si oricine isi poate exprima parerile.
Vad ca pricepi greu: nu ma deranjeaza parerea emisa de tine (in treacat fie vorba, e corecta), dar TE REPETI fara rost.

View Postenoxcj, on 15 martie 2013 - 16:31, said:

LE. Sunt de acord sa terminam aici. Liber la alte discutii.
Vad ca ai inteles pana la urma. Mai bine mai tarziu, decat niciodata...

Edited by Mocebon, 15 March 2013 - 16:37.


#261
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,055
  • Înscris: 10.04.2006

View PostThor3, on 15 martie 2013 - 15:31, said:

Daca te uiti la meciurile lui Chelsea din semifinala si finala din sezonul trecut, zici ca te uiti la miuta nu la un meci de fotbal, multi erau revoltati de cum echipa aia a castigat UCL.
Nu a zis nimeni de finala cu Bayern, ciudat, se foloseste Barcelona ca etalon, in timp ce Bayern ii calarea pe Real in UCL iar Real pe Barcelona in campionat.
Chelsea este o echipa mare, valoroasa, dar nu printre cele mai puternice din Europa in momentul actual, dovada fiinda ca nici nu a reusit sa treaca de grupe anul asta, dar noi romanii ne estimam tot timpu contrar cu realitatea.
Ce echipe mari care ajung din UCL si-au dat interesul asa de mult in UEFA?
Daca era vorba de optimile UCL, Chelsea - Steaua nu ar mai fi decurs asa.
Felicitari oricum stelei pentru ce a realizat, chair daca multi deformeaza realitatea putin (mai mult).
Asta isi spun si fanii Barcelonei si ai Realului etc. Chelsea are trofeul - end of story.
Stim cu totii ca de fapt Bayern e cea mai buna echipa sau ca Barca e sau ca e Real.
Important e cine are trofeul, iar Steaua a jucat cu detinatoarea trofeului.
Daca era invers - Steaua - Inter si Cluj - Chelsea, sigur ar fi tipat toti clujenii ca e normal sa ia 5-0 de la Chelsea ca are trofeul, iar Steaua e vai de capul ei ca de abia a reusit un 3-2 cu Inter.

#262
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008

View Postandreim77, on 15 martie 2013 - 15:05, said:

Iar la cap, Szukala fuge in directia opusa lui Terry dupa ce il tine bine in prima faza. Greseli in lant. Iar cei puternici te taxeaza.
Nu cred ca e numai greseala.E o faza exersata de englezi- Alti 2 englezi se lipesc de Terry si il separa de fundasul nostru facand un fel de baraj ,Terry  fuge spre locul unde stia ca va fi centrarea se inalta ,gol .Simplu. Revedeti faza ,nu poate fi o simpla intamplare.

#263
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Hai ca u ramas evident fara benzina in repriza a doua.

#264
Thor3

Thor3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 05.02.2009

View PostNenea Zap, on 15 martie 2013 - 17:48, said:

Asta isi spun si fanii Barcelonei si ai Realului etc. Chelsea are trofeul - end of story.
Stim cu totii ca de fapt Bayern e cea mai buna echipa sau ca Barca e sau ca e Real.
Important e cine are trofeul, iar Steaua a jucat cu detinatoarea trofeului.
Daca era invers - Steaua - Inter si Cluj - Chelsea, sigur ar fi tipat toti clujenii ca e normal sa ia 5-0 de la Chelsea ca are trofeul, iar Steaua e vai de capul ei ca de abia a reusit un 3-2 cu Inter.
Da, e asa de buna detinatoarea asta inca nu a trecut de grupe, iar celelalte trei semifinaliste de anul trecut sunt marile favorite pentru UCL.
Fotbalul se joaca pe goluri, adevarat, dar norocul unei echipe nu inseamna ca este si cea mai buna, si acum se vede clar asta.
Cum am zis, Chelsea dupa ce ca nu e atat de buna (jucatori are, dar jocul lasa de dorit), nu o prea interseaza nici EL, asta s-a vazut in meciul cu Manchester, care a fost mult mai important pentru ei decat cel cu Steaua.
E bine sa privim realitatea, decat sa ne imbatam cu apa rece.

#265
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Era bine daca mai castigau si ai nostrii si astia mai slabi din europa decat tot unii si aceiasi. Pt ei sa joace finala e ceva banal deja, deci cate o trezire la realitate cu cate o echipa mai rau cotata chiae din est nu strica. Se mai bucura si altii decat unii si aceiasi

#266
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002

View Postpopascu, on 15 martie 2013 - 00:17, said:

o idee paguboasa de instinct tipic romanesc de inferioritate ca un copil pedepsit pe nedrept de toata lumea care nu mai are curaj niciodata. Nu cred ca "e ceva al cezarului" ci "mingea e rotunda" se poate reusi oricand, numai ca ratarile sunt una dupa alta, timpul trece echipa se schimba si e iar greu de inchegat o echipa bunicica in viitor. Pun pariu ca la anul steaua va fi mai slaba si doar peste vreo 3-4 ani mai incheaga ceva asemanator ca acum.

La un scor per total de 3-2 cu campioana europei e mult efort. Cred ca chelsea va fi invinsa de altcineva pt ca daca e la nivelul stelei aparent inseamna ca e in putina cadere

Macar eu am exprimat o idee. La tine vad doar cuvinte imprastiate, oi fi vrut tu sa spui ceva dar nu ti-a reusit. Incearca din nou, iti sugerez sa incepi de la constructii mai simple, de genul ”Ana are mere”.

#267
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Ana are mere

#268
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002
Excelent! Putem trece la propozitii compuse: "Ana are mere, Reghe i le cere".  Posted Image

#269
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Sigur ca ana are mere si răgălie i le cere ca el are si transformator.

Edited by popascu, 16 March 2013 - 18:01.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate