Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office
 Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...
 Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto
 Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...
 

Discuții despre Eurosport 1, Eurosport 2 și Eurosport 4K.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
9852 replies to this topic

#6229
zoe9

zoe9

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 03.01.2019
Macar daca totusi dau meciurile de Duminica sa dea si la Digi Sport sau Look Sport ca nu toata lumea are Telekom Sport si Duminica sunt multe derbyuri,daca tot asa osa faca ca dau la Telekom Sport,atuncea degeaba or luat Premier Legue plus ca ar trebuii ca,in fiecare Vineri si Luni sa faca un show de Premier League,cum or facut un timp speram ca se vor schimba.

#6230
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,394
  • Înscris: 21.11.2008
Avand in vedere ce TransRating face R.C.S., respectiv TransCoding -cei de la TELEKOM,
--ambele, mai Agresive, ..Nu stiu de ce mereu bagati in culpa strict E.S.-ul.


Operatorii din RO. Nu au Motivatie sa plateasca mai mult pt. Variantele HD,
..ca Dovada ca nici unele Canale Localizate ale altora -Nu au Feed HD.

Plus ca, daca s-ar ajunge ca SA.&DU. sa fie Numai cam Fotbal si MotoCiclism,
..Operatorii ar trebui sa achite probabil in plus,
ca sa ramana si Var. Internationala.


Si nici Nu inteleg de unde tot va imaginati ca fara Fotbalul Englezesc,
R.C.S. Nu ar fi interesata de E.S.-uri...

Dincolo de varii Declaratii si Presupuneri,
..Realitatea este mai Complexa.

#6231
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008

View Postdaniel1976, on 14 februarie 2019 - 20:48, said:

parerea mea este (si nu dau cu paru) ca operatorii catv de la noi ar trebui sa insiste pe langa Esp sa transmita meciul macar in Hd daca nu in 4k , asa cum e transmis el in Uk...
Doar operatorii catv de la noi au forta de a impune acesta regula care ,frumos, coincide si cu ceea ce vor abonatii...
Cel putin Digi si Telekom  nu au niciun interes sa fie transmise meciurile la calitate HD/4k, pentru a nu le scade audienta pe posturile propri. In schimb, asa se pot lauda ca puteti(aproximativ) vedea si Premier League.

#6232
mihu30

mihu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,001
  • Înscris: 09.07.2009
macar daca vor da din nou toate meciurile in comentariul original si la calitate HD pe player, asa cum era in prima faza..daca vor face asta atunci imi fac din nou abonment la player, altfel cautam in continuare alte posibilitati de vizonare

#6233
robert90bh

robert90bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 17.02.2008

View Postserpiko33, on 14 februarie 2019 - 18:49, said:

Iar se lauda ca sunt casa fotbalului din Anglia in Romania si iar sublicentiaza meciurile de duminica care in multe zile sunt cate 3, atunci sunt cociaba fotbalului din Anglia in Romania daca sublicentiaza din meciuri si nu le dau nici in HD.

Pai faptul ca ai posibilitatea sa vezi cate 3 meciuri in HD duminica nu este un lucru bun? Ar trebui sa te bucure acest lucru. De ce esti nemultumit daca ar avea loc aceasta sublicentiere, ca nu inteleg? Te cam contrazici singur.

View Postbeavis03, on 14 februarie 2019 - 19:02, said:

iar ne vom chinui sa vedem majoritatea derby-urilor pe Acestream Posted Image

ca ei nu transmit duminica... de ce s-o faca...

De ce sa te chinui cu streamurile daca ai posibilitatea sa vezi meciurile de duminica la tv pe Telekom Sport? Si in HD!

#6234
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009

View Postrobert90bh, on 15 februarie 2019 - 15:37, said:

(...)
De ce sa te chinui cu streamurile daca ai posibilitatea sa vezi meciurile de duminica la tv pe Telekom Sport? Si in HD!
Să-mi fac abonament la telekom doar pentru astea trei meciuri de duminică? WTF, doar n-am înnebunit?!?

P.S. Cînd sînt trei și cînd sînt HD, să nu uităm că pe satelit nu sînt toate telekom sport-urile în HD!

#6235
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,880
  • Înscris: 07.07.2009
Pe satelit sunt Telekom Sport 1 - 4 HD. 5 și 6 știm că nu își au rostul. :D

#6236
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009
Eu am avut Telekom DTH, dar nu-mi aduc aminte ca 3 și 4 să fi fost HD. Reziliat acum cîteva luni...
Totuși, dacă e așa și erau toate patru în HD, îmi cer scuze!

#6237
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,880
  • Înscris: 07.07.2009
Au intrat în octombrie 2018.

#6238
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009
Na, au intrat tîrziu...Posted Image

#6239
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,743
  • Înscris: 28.02.2010

View Postrobert90bh, on 15 februarie 2019 - 15:37, said:

Pai faptul ca ai posibilitatea sa vezi cate 3 meciuri in HD duminica nu este un lucru bun? Ar trebui sa te bucure acest lucru. De ce esti nemultumit daca ar avea loc aceasta sublicentiere, ca nu inteleg? Te cam contrazici singur.



De ce sa te chinui cu streamurile daca ai posibilitatea sa vezi meciurile de duminica la tv pe Telekom Sport? Si in HD!
Telekom mai are anu asta meciurile de duminica din premier league, din toamna e alt contract si inca nu stim daca o sa mai fie la ei, cum eurosport a anuntat ca transmit inca 3 ani cred ca si telekom trebuie sa faca anuntul ca au si ei premier league desi tinand cont ca veniturile sunt slabe e mai greu sa ia din nou premier league.

Edited by K-Bobby, 15 February 2019 - 16:24.


#6240
robert90bh

robert90bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 17.02.2008

View Postcrislacor, on 15 februarie 2019 - 15:43, said:

Să-mi fac abonament la telekom doar pentru astea trei meciuri de duminică? WTF, doar n-am înnebunit?!?

P.S. Cînd sînt trei și cînd sînt HD, să nu uităm că pe satelit nu sînt toate telekom sport-urile în HD!

Asta e. Atunci o sa ne uitam noi nebunii, la meciurile din Premier League de pe Telekom Sport. Posted Image

Edited by robert90bh, 15 February 2019 - 20:36.


#6241
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017

View Postcrislacor, on 15 februarie 2019 - 15:43, said:

Să-mi fac abonament la telekom doar pentru astea trei meciuri de duminică? WTF, doar n-am înnebunit?!?

P.S. Cînd sînt trei și cînd sînt HD, să nu uităm că pe satelit nu sînt toate telekom sport-urile în HD!
Poti sa-ti faci abonament doar pentru posturile de sport, este 3 e pe luna.Nu-i o avere, si ai si PL in HD duminica.Daca de la anul n-o sa mai fie, poti renunta oricand :)

#6242
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009
Nu mă refeream la aplicația telekomtv.ro! Și, nu știu dacă tu ai folosit-o vreodată, eu da... Posted Image

#6243
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,683
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://images2.imgbox.com/d2/d0/5mtEUJth_o.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

https://www.fullmatc...hts-16-feb-2019


cine e gagica din platou ?

#6244
ritz

ritz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 21.11.2005
https://en.m.wikiped...ller,_born_1984)

#6245
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017

View Postcrislacor, on 17 februarie 2019 - 01:26, said:

Nu mă refeream la aplicația telekomtv.ro! Și, nu știu dacă tu ai folosit-o vreodată, eu da... Posted Image
O folosesc si merge foarte bine acum.In trecut da, erau probleme, dar au disparut :)

#6246
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009
Mulțumesc, dar pas...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate