Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

Furtul, Impostura, Plagiatul

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
godaro

godaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,722
  • Înscris: 25.01.2007
ca tot veni vorba de furt .... :)

-sunt curios cati dintre "indignatii" de pe acest thread folosesc windows cu licenta
-sunt curios cati dintre "indignatii" de pe acest thread folosesc softurile de editare cu licenta ...

asta inainte de a pune mana pe piatra si a arunca in altii  ;)

#20
fishbeny

fishbeny

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 18.04.2009
Personal..cred ca 1-2% maxim detin asa ceva..dar asta cred ca nu e doar vina lor..e vina tarii..ca sa ajuns atat de departe cu torrent etc..
p.s. Eu detin licenta pentru toate..dar cred ca si preturile foarte mari pentru fiecare produs licentiat ''ajuta'' la acest fapt..

#21
CristianAdrian

CristianAdrian

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 11.08.2009
Se încurajează pe acest forum pirateria? Nu. Se discută despre licențe, crack-uri, hack-uri și alte acțiuni ilegale? Nu. A arăta cu degetul în gol nu este decât un motiv de flame. Dacă ai dovezi clare că cineva ar folosi softuri piratate, poți merge la poliție. Dar până la proba contrarie există prezumția de nevinovăție. Ceea ce nu se mai aplică în cazurile concrete discutate în acest thread.

#22
_DelSte_

_DelSte_

    Softpedia Grup

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 30.07.2009
Personal mi-ar fi rusine sa mai stau la tocmeala atunci cand lucrurile sunt evidente. Este clar: cand ceva nu-mi apartine, nu-mi stantez numele acolo ca si cand eu as fi autorul materialului. Pe de alta parte, atunci cand nu sunt autorul 100% al materialului, dar am avut doza mea de contributie la realizarea produsului final, in nici un caz si sub nicio forma nu voi omite sa-mi mentionez colaboratorul. Ar fi imoral, indecent si de cel mai mare prost gust. Este clar si scurt/2!

Sandulescu pentru mine ramane un etalon pe aceasta arie, nu este niciun secret pentru nimeni. Ca nu mai este prezent aici, nu inseamna ca nu mai exista in preajma noastra. Ba din contra, as spune. Este atat de simplu sa-i simti stilul de filmare/tras cadre/grading... incat ramai perplex in fata unui material cu puternic iz "made by Sandulescu", dar in care cel ce lipseste din lista autorilor este chiar el. Este parerea mea si ramane de neclintit, indiferent de numarul comentariilor ce vor mai fi lasate, indiferent ce prietenii are sau a avut cineva cu altcineva. Cand ceva nu-ti apartine, nu te semna ca autor. Si daca ai participat (chiar si numai cu aducerea cafelelor de la expresor), mentioneaza-ti colaboratorul/colaboratorii principali. Ma opresc aici, este mai bine.

#23
pickone

pickone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,636
  • Înscris: 20.09.2005
Drag coleg, moderator, _DelSte_ , deshide bine ochii si reciteste ce am spus pe pagina precedenta, pare ca omiti lucruri absolut importante, nu te preface ca esti orb. AM SPUS CLAR, dar tu vad ca o dai inainte ca o masina stricata de parca ai fi programat sa spui acelasi lucru no matter what, CITEZ din ce am scris in acea pagina, poate de data asta ochii te vor trada in a citi ce am scris deja, asadar:


IN PRIMA VARIANTA A CLIP-ULUI, (poate scriindu-ti cu majuscule, te ajut sa vezi mai bine, ingrosat nu pot scrie ca ma trage in Kitsch-oza), acel ****** de clip, a avut EXACT CE SCRII TU ACOLO (colaboratorii, echipa, toata lumea a fost mentionata in clip, eu, alex, INCLUSIV CRISTIAAAAAAAN SANTULEEEEESCUUUUUU "intro, da?" Posted Image ), dupa care.... o mica neintelegere/cearta sau ce mama dracu s-a intamplat, a aparut intre Cristi (SANDULESCU) si Alex (AL TREILEA COLABORATOR), pe tema (care dintre noi trei ar fi trebuit sa fie scris primul in rand, adica... pe youtube aparuse ceva de genul: In caolaborare: Catalin, Cristi si Alex... nu mai retin exact care era contextul, dar ca sa ai o idee)... fapt pentru care Cristi s-a enervat foarte tare, l-a luat pe Alex la cuvinte dure, pe motivul ca de ce NU a fost el trecut primul in linie, ca el trebuia, ca el a avut cel mai mare aport posibil, iar noi zero (adica sa fi fost scris, cum de fapt Cristi cred ca ar fi dorit:CRISTI, CATALIN si ALEX, probabil, gotcha!? Sau probabil DOAR "Cristi"), samd.., deci... ceva TOTAAAAAAL IMATUR, o cearta pe bomboane, precum copiii de 5 ani... ceva de-o scarbitate abosluta, o cearta din penibil, cu penibil, pentru penibil. Intr-o echipa n-ar trebui sa existe aceste lucruri (poate asa iti explici si de ce nu mai exista o echipa, din prea multe ****** de genul asta). Intamplandu-se aceste rahaturi, clip-ul a suferit "mici" transformari, scotandu-l pe Cristi din peisaj, facand o grosolanie MUUUUULT mai mare (stiind ca nu suporta asta, pe-un sistem de du-te dracu)... si a ajuns asa cum il vedeti voi acum, o exact cum se si tot defineste pe aici, GROSOLANIE, pentru ca ASTA ESTE, e FACUT SPECIAL, special pentru a ENERVA... GOTCHA, MY FRIEND ?!

Edited by _DelSte_, 29 June 2013 - 17:34.
-controleaza-ti limbajul-


#24
_DelSte_

_DelSte_

    Softpedia Grup

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 30.07.2009
Esenta subiectului ramane aceeasi, aia care tu o balbai constant si o deviezi catre alte decoruri, tot-tot nu s-o mai vedea punctul pe i. Cand ceva nu-ti apartine, nu-l semna ca si cum ar fi al tau, sau numai al tau. Nu trebuie sa tot repeti cum a fost prezentat si semnat la inceput, ci cum este prezentat si semnat acum, in prezent: "by pickone". Ceea ce este o minciuna colosala, iar scuza cu "pentru a enerva" este de-a dreptul penibila, echivalentul hotului de acadele de pe tejghea, care la final isi justifica furtul cu "am vrut sa-l enervez pe nenea vanzatorul" (cica!). Cand vei avea bunul simt sa recunosti macar in descrierea videoului "contributia la acest material a avut-o x, y si z, indiferent ce a fost intre ei in trecut", atunci subiectul va ramane ingropat.

#25
pickone

pickone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,636
  • Înscris: 20.09.2005
Cat de penibil ar fi!? =))))))))) imi creezi impresia ca nu stii pe ce lume esti, cum ar fi sa vezi un film, iar la sfarsit sau inceput, dracu stie cand... sa scrii ceva de genul: X-ulescu, a contribuit 0,0023% in clip pe partea audio, inca 4,11% a fost editorul video secundar, 29,59% a fost femeia de serviciu cu ideile ei magnifice si faptul ca era imbracata doar in chiloti si sutien pe toata perioada filmarilor, iar restul pana la 100%, ba chiar peste 100%, doar e fara numar, a fost cel care, care stim bine, chiar prea bine, care este EL, el magnificul, cel mai cel dintre cei care erau de fata... EL GRANDE MAGNIFICO Posted Image))) AMUZANT !!!!!!!!! teribil de AMUZANT

Edited by _DelSte_, 29 June 2013 - 17:35.
-eliminate off-topicuri-


#26
_DelSte_

_DelSte_

    Softpedia Grup

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 30.07.2009
Daca mai ai ceva de adaugat legat strict de subiectul/videoul in cauza, binevenit sa fie. Restul off-topicurilor vor fi eliminate, exact ca si in comentariul precedent in care ai umplut o pagina intreaga despre orice altceva, mai putin despre tema discutiei. Titlul acestui topic este "Furtul, impostura, plagiatul". Despre animale vorbesti/vorbim in particular, eu doar am explicat scurt reactia mea, nu este locul si momentul sa justificam conceptul, veganismul, sa razi sau sa fii ironic. Cat de prost este softul folosit de mine comparat cu Premiere, iar nu se incadreaza in subiectul acestui topic, deviezi total si constient.

Este pacat ca iti este atat de greu sa recunosti o injustitie catalogata pe drept cuvant ca furt: nu tu esti autorul acelui video, sau nu doar tu. Iti place sa deviezi intentionat, sa vorbesti despre orice altceva in afara de punctul pe "i". Elimina acel "by pickone", sau mentioneaza-ti colaboratorii in descrierea videoului. Nu in procente, iar deviezi fara sa o ceara cineva. Cand 2 oameni realizeaza ceva impreuna, mentionarea trebuie sa fie clara: "by X si Y". Cat a contribuit fiecare procentual este aproape nesemnificativ.

#27
ciprianned

ciprianned

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 16.04.2007
Pe ce aplicatii/site-uri poti sa verifici o lucrare de plagiat?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate