Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Nokia Lumia 520

- - - - -
  • Please log in to reply
9398 replies to this topic

#4861
skyspot1

skyspot1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 25.01.2014
Banii ti-I trace dupa 3 zile.

*trage am vrut sa zic.

#4862
gabrielteodor

gabrielteodor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 24.10.2013

View Postskyspot1, on 21 aprilie 2014 - 11:01, said:

Banii ti-I trace dupa 3 zile.

*trage am vrut sa zic.
Cum sa ii traga dupa 3 zile, acum m-am uitat pe homebank si mi-a luat doar 5 RON .. si aplicatia costa 3 EURO

Defapt nu mi-a luat aplicatia banii.. ci MFS

21/04/2014 Nume Beneficiar: MSFT *BILLING
Număr Card: 42xxxxxxxxxx6663
- 4.00 RON
21/04/2014 Nume Beneficiar: MSFT *BILLING
Număr Card: 42xxxxxxxxxx6663
- 1.00 RON


WTF?? ce-i asta .. aseara am completat datele la msf billing, mi-a luat 4 lei .. si dupa am sters contul acela.. si acum mi-a mai luat 4 lei ca am facut contul pe ROmania ?? ce porcarie nu imi vine sa cred

Ma miram eu .. de ce cand am contul pe RO in hotmail pot sterge "Metodele de Plata" si cand e pe US.. am acelasi cont in store de 4 ori si nu pot da remove si nu am de unde da remove.. alea sunt conturi asa fantoma..

#4863
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
Am comandat 2 Nokia 520 pentru parintii mei. Unul galben de pe PC Garage si unul negru de pe Emag. Ambele comenzi au fost date ieri, sunt curios cine se misca mai repede cu livrarea. :P

#4864
skyspot1

skyspot1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 25.01.2014
Cativa lei isi opreste Microsoft pt garantie.

#4865
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
La prima tranzacție îți ia Microsoft cam 1 euro juma ca garanție să vadă daca cardul e viabil. Ți-i dă înapoi in 3-5 zile. Apoi după ceva timp îți ia banii de aplicație. Și tot Microsoft și nu dezvoltatorul. Dezvolttorul primește banii de la Microsoft.
Cătălin, probabil mâine le procesează și expediază. Azi e liber la eMag. Am făcut și eu comandă la ceva.

#4866
ct03nut

ct03nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 29.06.2006

View Postcatalinman, on 21 aprilie 2014 - 11:50, said:

Am comandat 2 Nokia 520 pentru parintii mei. Unul galben de pe PC Garage si unul negru de pe Emag. Ambele comenzi au fost date ieri, sunt curios cine se misca mai repede cu livrarea. Posted Image

Cataline, o sa vezi ca nu sincronizeaza automat data si ora la digi, baga sesizare sau vorbeste cu colegii tai sa rezolve NTP-ul pentru compatibilitatea cu Windows Phone.

#4867
gabrielteodor

gabrielteodor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 24.10.2013

View PostOuroboros, on 21 aprilie 2014 - 15:30, said:

La prima tranzacție îți ia Microsoft cam 1 euro juma ca garanție să vadă daca cardul e viabil. Ți-i dă înapoi in 3-5 zile. Apoi după ceva timp îți ia banii de aplicație. Și tot Microsoft și nu dezvoltatorul. Dezvolttorul primește banii de la Microsoft.
Cătălin, probabil mâine le procesează și expediază. Azi e liber la eMag. Am făcut și eu comandă la ceva.
Multumesc pt informatie...nu stiam ca mi da inapoi Msf..era ciudat...eu inainte comandam aplucatii/jocuri cu contul paypal, iar regiunea din store era US si aveam preturile in $..acum euro..nu inteleg de ce inainte puteam cumpara asa..iar acum trebuia sa trec regiunea mea..


#4868
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

View Postgabrielteodor, on 21 aprilie 2014 - 16:24, said:

Multumesc pt informatie...nu stiam ca mi da inapoi Msf..era ciudat...eu inainte comandam aplucatii/jocuri cu contul paypal, iar regiunea din store era US si aveam preturile in $..acum euro..nu inteleg de ce inainte puteam cumpara asa..iar acum trebuia sa trec regiunea mea..

Pare ceva problemă de la PayPal. Poți vorbi cu suportul Microsoft la telefon pt Romania. Eu de la ei am primit informațiile astea. Suni la ei apoi te sună ei la nevoie. Sunt niște domnișoare foarte bine dispuse să te lămurească cu orice problemă.

#4869
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 07.10.2006

View Postprisonbreak, on 20 aprilie 2014 - 22:45, said:

La mine asa am completat: digi, respectiv internet, ambele cuvinte cu caractere mici. In rest nimic.

Am rezolvat. Pe WP 8.0 nu trebuie denumit APN-ul cu totul ci doar câmpul în sine (care trebuie completat cu ”internet” scris în totalitate cu litere mici).

Acum încerc să repar altă chestie pe un Lumia. Pare-se că nu mai merge update-ul (counter-ul) pe live tile-ul cu Store-ul. Știu în mod cert că cel puțin 3 aplicații au update-uri de peste 4 zile (bine, de mult mai mult timp dar acum 4 zile s-a efectuat un hard reset) dar tile-ul nu arată nimic.
Am încercat soluțiile găsite în mai multe locuri cu unpin tile, delete IE history, soft reset, etc. N-au mers. Mai s-a lovit cineva de acest...bug ?

PS. Momentan nu discut de verificarea manuală introdusă de 8.1.

#4870
ionell_90

ionell_90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 21.04.2014
Buna seara, am si eu o intrebare, Am facut si eu update la Windows Phone 8.1, se misca bine tot, nu am treaba cu el.
Intrebarea este: mai pot reveni la Windows Phone 8.0 cel din fabricatie sau ramane la 8.1 pt ca am facut un factory reset si tot la 8.1 a revenit..nu e vb ca vreau sa revin la 8.0 , e pur si simplu curiozitatea mea daca se mai poate.
si inca cv. eu am facut update la 8.1 cu preview for developer. asa dar cand va fi gata cel official imi va veni notificare sa fac update la versiunea finala?

#4871
TomaAndre1995

TomaAndre1995

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 21.07.2013
Eu pariez ca PCgarage o sa se miste mai repede :-) cand mi-am luat telefonul am dat comanda la ora 14:00 a doua zi la ora 10jum a venit. Hihi! Si stau in HD

#4872
Hidralazina

Hidralazina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 14.06.2006
Windows Phone 8.1 review: Major league

http://www.gsmarena....review-1068.php

#4873
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004

View Postionell_90, on 21 aprilie 2014 - 22:51, said:

Buna seara, am si eu o intrebare, Am facut si eu update la Windows Phone 8.1, se misca bine tot, nu am treaba cu el.
Intrebarea este: mai pot reveni la Windows Phone 8.0 cel din fabricatie sau ramane la 8.1 pt ca am facut un factory reset si tot la 8.1 a revenit..nu e vb ca vreau sa revin la 8.0 , e pur si simplu curiozitatea mea daca se mai poate.
si inca cv. eu am facut update la 8.1 cu preview for developer. asa dar cand va fi gata cel official imi va veni notificare sa fac update la versiunea finala?

Dupa cum scria si in app-ul Developer Preview si in tutorialele specifice WP8.1, acest pas este ireversibil, in general update-urile de soft merg doar in sus, fara sa mai coboare, nu e PC sa-l formatezi si gata, lucreaza pe alte principii.

Am si eu de ceva timp WP8.1, merge bine pe 520, randul in plus de icoane este fain, Cortana desi e cam incepatoare nu inceteaza sa uimeasca, bateria tine tot cam la fel ca inainte, partea de radio e ceva mai slab, la modul ca semnalul 3G si Wi-Fi sunt mult mai slabe, fiind vorba de drivere beta, posibil neoptimizate de Nokia. Touch-ul a mai facut unele mofturi dar foarte putin.

Bug-uri am gasit la aplicatia calendar, o inchid din comanda back si ea ramane in fundal si doar din task manager o fac sa dispara, player-ul audio are probleme cu derulatul la modul ca se aud tot felul de pocnete la FF sau RW pe fisier, dar reda fara stres fisiere 1080p cu bitrate mare, filmate cu Canon 600D.
Player-ul audio tot jalnic a ramas, nici macar un amarat de Wave nu reda, desi nemernicia le deschide cand vin prin Bluetooth :), egalizatorul e de poza, la modul ca e inactiv pe 520.
In schimb calitatea audio pare o idee mai buna si volumul mai puternic pe versiunea noua, avand suficienta putere sa miste si niste BOSE AE2.

Serios ma gandesc sa-mi iau un 1320 sau 1520 sau 930, din cauza ca vreau ecran mai mare, cu cateva mici chestii suparatoare WP este un OS excelent ce nu merita lasat din lesa, la modul ca daca cei de la MS pun un player audio mai bun ce stie FLAC, WAVE si alte lossless-uri si o un cursor ce permite saltul la o anume portiune din melodie, va fi perfect si de player audio.

#4874
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

View PostTomaAndre1995, on 21 aprilie 2014 - 22:54, said:

Eu pariez ca PCgarage o sa se miste mai repede :-) cand mi-am luat telefonul am dat comanda la ora 14:00 a doua zi la ora 10jum a venit. Hihi! Si stau in HD

Când ai dat comanda la 14:00, în ziua aia se lucra cred. Ieri (luni) nu se lucra. Se preia comanda abia azi.

#4875
edisitaru

edisitaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 10.08.2004

View Postconnectorxp, on 21 aprilie 2014 - 23:18, said:


Dupa cum scria si in app-ul Developer Preview si in tutorialele specifice WP8.1, acest pas este ireversibil, in general update-urile de soft merg doar in sus, fara sa mai coboare, nu e PC sa-l formatezi si gata, lucreaza pe alte principii.

Am si eu de ceva timp WP8.1, merge bine pe 520, randul in plus de icoane este fain, Cortana desi e cam incepatoare nu inceteaza sa uimeasca, bateria tine tot cam la fel ca inainte, partea de radio e ceva mai slab, la modul ca semnalul 3G si Wi-Fi sunt mult mai slabe, fiind vorba de drivere beta, posibil neoptimizate de Nokia. Touch-ul a mai facut unele mofturi dar foarte putin.

Bug-uri am gasit la aplicatia calendar, o inchid din comanda back si ea ramane in fundal si doar din task manager o fac sa dispara, player-ul audio are probleme cu derulatul la modul ca se aud tot felul de pocnete la FF sau RW pe fisier, dar reda fara stres fisiere 1080p cu bitrate mare, filmate cu Canon 600D.
Player-ul audio tot jalnic a ramas, nici macar un amarat de Wave nu reda, desi nemernicia le deschide cand vin prin Bluetooth Posted Image, egalizatorul e de poza, la modul ca e inactiv pe 520.
In schimb calitatea audio pare o idee mai buna si volumul mai puternic pe versiunea noua, avand suficienta putere sa miste si niste BOSE AE2.

Serios ma gandesc sa-mi iau un 1320 sau 1520 sau 930, din cauza ca vreau ecran mai mare, cu cateva mici chestii suparatoare WP este un OS excelent ce nu merita lasat din lesa, la modul ca daca cei de la MS pun un player audio mai bun ce stie FLAC, WAVE si alte lossless-uri si o un cursor ce permite saltul la o anume portiune din melodie, va fi perfect si de player audio.


Asa cum am spus mai sus, se poate reveni fara probleme de la WP8.1 la WP8.0.

#4876
gykanes

gykanes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 06.06.2010
Cum mut aplicatiile pe card la wp 8.1? Mai exat vreau sa pun toate jocurile si aplicatiile pe card iar muzica si hartile sa le las pe telefon. Cardul sa îl am doar pt aplicatii si poze

#4877
Alpha287

Alpha287

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 26.12.2013
Intri in aplicatia "Stocare inteligenta", selectezi "Telefon" si muti ce vrei, unde vrei. De exemplu intri in aplicatii+jocuri, selectezi aplicatia sau jocul pe care vrei sa-l muti si iti va aparea acolo sa muti pe card.

#4878
gykanes

gykanes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 06.06.2010
Mersi! Puteau sa faca si ei o singura rubrica cu stocare: nu sa o imparta in doua.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate