Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

Nu mai gasesc site-ul pe Google

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
thinkbig

thinkbig

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 16.02.2013
Salut,

Am creeat un site pe domeniu .com, un blog hostat, de timpul wordpress. Toate bune, in o luna am ajuns pe prima pagina cand imi cautam numele site-ului pe google.

De doua zile nu mai apare pe google, gasesc articole dar nu mai gasesc pagina principala.

Am folosit webmaster tools si nu este nici o problema acolo.
AM cautat pe black list si site-ul meu nu este banat.
Nu am content de adulti si nici alte lucruri interzise.

Vizite am 200, 250 pe zi , in crestere.


Ceva idei ?

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
da-i o cautare de forma site:www.siteultau.xxx Vezi daca asa iti apare index-ul.

#3
thinkbig

thinkbig

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 16.02.2013
Am incercat si o cautare asa, tot nu imi apare . alte idei ?

#4
Dorin_78

Dorin_78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 09.02.2013
daca intr-o luna ai ajuns pe prima pagina si sa ai 200 de vizite pe zi, ai facut tu ceva. in mod normal nu prea poti sa cresti atat de repede

Edited by Dorin_78, 18 February 2013 - 20:23.


#5
thinkbig

thinkbig

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 16.02.2013
Nu am facut absolut nimic, timp de o luna a stat pe prima pagina, acum a disparut bursc. Cei de la google mi-au spus ca prima pagina nu are destul content pentru a fi indexata. In rest totul e ok ...

#6
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Pai atunci baga continut. Probabil ti s-a terminat "perioada de gratie" pentru site-urile noi.

#7
belvito

belvito

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 06.03.2013

 thinkbig, on 18 februarie 2013 - 21:36, said:

Nu am facut absolut nimic, timp de o luna a stat pe prima pagina, acum a disparut bursc. Cei de la google mi-au spus ca prima pagina nu are destul content pentru a fi indexata. In rest totul e ok ...

Cei de la Google ti-au dat cel mai bun raspuns: prima pagina nu apare pe google din cauza ca are continut putin. Adica nu e nici pe prima pagina, nici pe a doua, nici pe a treia, nici pe a 100000-a

#8
EyeSEE

EyeSEE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 20.11.2012
acelasi lucru il patesc si eu incepand din aceasta zi: pana acum site-ul meu de camere supraveghere aparea in pagina 2. Acum cand am verificat a disparut si o unealta ce verifica pozitia in functie de keyword zice ca nu mai e nici in primele 1000 de pagini.. e ciudat iar singurul lucru pe care l-am facut a fost sa platesc o firma sa inscrie in directoare site-ul meu (maxim 5 linkuri pe zi) dar am oprit procesul dupa aproximativ 15-20  inscrieri. Oricum GWT nu vede acele linkuri deci care ar fi cauza? backlink am de la youtube (+ ce mai pun pe fb si tweet)

#9
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
de ce ai verifica pozitia ta pe keyworduri cu siteuri fantoma cand poti folosi direct webmasters tools?

Edited by oauzor, 18 March 2013 - 23:43.


#10
EyeSEE

EyeSEE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 20.11.2012

 oauzor, on 18 martie 2013 - 23:42, said:

de ce ai verifica pozitia ta pe keyworduri cu siteuri fantoma cand poti folosi direct webmasters tools?

webmaster imi zice ca e pe pozita 25.... si nu este. nu inteleg ce s-a intamplat sincer

#11
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Probabil din cauza directoarelor, cine stie pe ce site penalizat de google ai bagat linkul. A patit un client de-al meu care a fost penalizat in serp de google, a primit un mail in care scria ca acel site este suspicios si sa scoata linkul de acolo pt  urca in serp.

Oricum, inscrierea in directoare e timp pierdut, nu mai tine cont google de mult de directoare. Eu de exemplu n-am inscris siteu niciodata in directoare si sunt pe prima pagina top 4.

#12
EyeSEE

EyeSEE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 20.11.2012

 oauzor, on 18 martie 2013 - 23:50, said:

Probabil din cauza directoarelor, cine stie pe ce site penalizat de google ai bagat linkul. A patit un client de-al meu care a fost penalizat in serp de google, a primit un mail in care scria ca acel site este suspicios si sa scoata linkul de acolo pt  urca in serp.

Oricum, inscrierea in directoare e timp pierdut, nu mai tine cont google de mult de directoare. Eu de exemplu n-am inscris siteu niciodata in directoare si sunt pe prima pagina top 4.


posibil sa ai dreptate eu n am primit niciun mail de la google si nici in nu vad linkurile de la directoare in webmaster tools.. ce am facut acum 2 3 zile, a fost sa pun robots.txt dar nu cred ca asta a afectat atata timp cat am restrictionat chestii de genul: /*?sort, /*?limit /*?route=checkout, etc

#13
mishu6969

mishu6969

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 04.03.2011

 thinkbig, on 17 februarie 2013 - 22:28, said:

Salut,

Am creeat un site pe domeniu .com, un blog hostat, de timpul wordpress. Toate bune, in o luna am ajuns pe prima pagina cand imi cautam numele site-ului pe google.

De doua zile nu mai apare pe google, gasesc articole dar nu mai gasesc pagina principala.

Am folosit webmaster tools si nu este nici o problema acolo.
AM cautat pe black list si site-ul meu nu este banat.
Nu am content de adulti si nici alte lucruri interzise.

Vizite am 200, 250 pe zi , in crestere.


Ceva idei ?
De unde vin vizitele (de undeva trebuie sa vina, nu?)?
Ai inscris site-ul la google (webmasters tools si analytics) ?
Esti sigur ca cei 200-250 sunt vizitatori reali?
Daca sunt accesari directe e cam nasol...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate