Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Ajutor - Masinare

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
radualex37

radualex37

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 20.01.2007
Ma poate ajuta cineva cu un fisier cu un exemplu de masinare cat mai simplu. Imi trebuie la facultate .

#2
Nemesis-

Nemesis-

    Zeitsã

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,253
  • Înscris: 23.05.2011
__/\
o--o

#3
gabi096

gabi096

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 07.09.2012
.

Edited by gabi096, 15 February 2013 - 19:32.


#4
nelubuz

nelubuz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 17.06.2010
scrie in google masinarie, si da-i imagini...

#5
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Si te -as intreba...ce ai intelege tu dintr-un astfel de program, daca nu reusesti si estii capabil sa ti-l scrii singur? E practic un fisier text cu niste coordonate, iar la inceput niste caracteristici ale masinii care transpun avansuri, directii de mers, scule etc....se poate scrie extrem de repede si usor daca ai cunsotinte, dar ma intreb, daca ai in fata un astfel de program, tu ce ai intelege din el? Ce vrei sa faci exact cu el, la scoala? Daca imi raspunzi sincer la aceste intrebari, ti-l fac eu, cu tot cu schitza....

Edited by cuculea, 15 February 2013 - 21:29.


#6
radualex37

radualex37

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 20.01.2007

View Postcuculea, on 15 februarie 2013 - 21:27, said:

Si te -as intreba...ce ai intelege tu dintr-un astfel de program, daca nu reusesti si estii capabil sa ti-l scrii singur? E practic un fisier text cu niste coordonate, iar la inceput niste caracteristici ale masinii care transpun avansuri, directii de mers, scule etc....se poate scrie extrem de repede si usor daca ai cunsotinte, dar ma intreb, daca ai in fata un astfel de program, tu ce ai intelege din el? Ce vrei sa faci exact cu el, la scoala? Daca imi raspunzi sincer la aceste intrebari, ti-l fac eu, cu tot cu schitza....


Sunt convins ca ce o sa faci tu o sa fie penibil de simplu de facut. Motivul pentru care nu il fac eu este ca nu am suficient timp sa studiez problema.
Acum ti-am raspuns la o parte din intrebari. Daca putem sa revenim acum la prima postate, daca nu sa caut in alta parte.

#7
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View Postradualex37, on 16 februarie 2013 - 12:27, said:




Sunt convins ca ce o sa faci tu o sa fie penibil de simplu de facut. Motivul pentru care nu il fac eu este ca nu am suficient timp sa studiez problema.
Acum ti-am raspuns la o parte din intrebari. Daca putem sa revenim acum la prima postate, daca nu sa caut in alta parte.
Nu ai spus nimic cu asta, in schimb aroganta cat cuprinde.

Deci pana la urma imi raspunzi si mie la intrebari?  Mai ales la cea cu intelesul unui cod masinare, poti sa raspunzi cu da sau nu, ca sa iti fie mai simplu, nu vreau sa te solicit prea tare.

#8
radualex37

radualex37

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 20.01.2007

View Postcuculea, on 16 februarie 2013 - 22:36, said:

Nu ai spus nimic cu asta, in schimb aroganta cat cuprinde.

Deci pana la urma imi raspunzi si mie la intrebari?  Mai ales la cea cu intelesul unui cod masinare, poti sa raspunzi cu da sau nu, ca sa iti fie mai simplu, nu vreau sa te solicit prea tare.

Eu avem o intrebare tu ai venit cu 4 contraintrebari. Nici nu imi bat capul cu ce implica asta.
Daca raspund cu da sau nu, s-ar putea sa interpretezi gresit. O sa caut in alta partea. O zi buna !

#9
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View Postradualex37, on 17 februarie 2013 - 08:55, said:

Eu avem o intrebare tu ai venit cu 4 contraintrebari. Nici nu imi bat capul cu ce implica asta.
Daca raspund cu da sau nu, s-ar putea sa interpretezi gresit. O sa caut in alta partea. O zi buna !
Tu nu ai venit cu o intrebare, ci ai venit cu o CERINTA, eu in schimbul unui eventual ajutor, ti-am cerut minim de decenta si sa raspunzi la doua intrebari, ti-a fost atat de greu sa raspunzi la ele, nu ti-am cerut mai mult. Mi-am dat seama cat de mult respecti tu munca omului daca ti-a fost sila sa zici un da sau un nu, nimi cmai mult. Chiar atat de mult am cerut in schimbul eventualului ajutor? Stii care e problema multor romani...ca s-au invatat sa le pice din cer si nici macar bunul simt sa zica un sincer multumesc, nu au sub nicio forma notiunea ca daca ceri ceva si ti se intinde o mana de ajutor, ai datorie (minim) morala sa dea ceva in schimb ....

Iti doresc succes in activitatea ta, sper sa gasesti raspunsul cautat .

Edited by cuculea, 17 February 2013 - 19:08.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate