Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono
 Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...

A fost lansat MX Linux 23.3
 Pompa bazin gradina

Nici pescarii nu mai sunt ce-au f...

Arici in curte

Telefoane achizitionate de pe OLX
 Incalzire pardoseala slim (renova...

Probleme echitatie amatori

Scurgere chiuveta -> teava co...

Trigger Warning (2024)
 

Gigabyte GSmart Rio R1

- - - - -
  • Please log in to reply
191 replies to this topic

#19
Raduku96

Raduku96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 17.08.2008
N-am stat sa ma uit la detalii doar m-am uitat asa in mare..eu zic sa nu va grabiti sa-l luati deoarece nu uitati, luna asta e MWC 2013 si majoritatea producatorilor vor anunta terminalele noi pentru anul acesta si poate mai merita sa astepti cateva luni..

#20
cipinet

cipinet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,043
  • Înscris: 25.08.2010
De ce sa iei ultimele modele cu pret umflat cand poti sa iei ceva din esalonul mai vechi cu preturi care scad, tocmai datorita noilor aparitii? Oricum aceasta goana dupa megahertzi si megarezolutii mi se pare exagerat pentru un telefon.

#21
Raduku96

Raduku96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 17.08.2008
Pai ai rabdare sa vedem ce modele or sa apara si apoi decizi daca merita sa astepti sau nu. Simple as that!

#22
cipinet

cipinet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,043
  • Înscris: 25.08.2010
Bine sfatul nu-i rau da' stii cum e cand te mananca :)

#23
Raduku96

Raduku96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 17.08.2008
Stiu cum e, dar mai sunt 10 zile pana la congres implicit pana vom vedea noile modele asa ca ce mai e aia o saptamana jumate? O nimica toata.

Edited by Raduku96, 15 February 2013 - 18:16.


#24
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011
cine-l cumpara sa posteze review...n-am gasit pe net..

#25
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Ești cel mai nambăr oan la amuzament.

Ia privește tu sub ce denumiri s-a vândut un Gigabyte: Commtiva Z71(producătorul/modelul original, cred), Orange Boston, Gigabyte G1305 Codfish, Apanda A60, WellcoM A88, Vibo A688, Cincinnati Bell Blaze f800, Muchtel A1, Chinavision Excalibur, Motorola Greco, Nexian A890, Motorola XT502, Vibo A688, Excalibur, A1, A88, Z71, Blaze, Journey, F911.

Mai citește câte ceva și apoi mai râde.


View Postpopascu, on 14 februarie 2013 - 20:16, said:

F frumos. Astept si telefoanele MSI, Foxconn,  DFI, ECS, Fujitsu, Delux, A4Tech, AMD cu procesor AMD evident ca pt toti calculatoristii.


#26
devils_style

devils_style

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 13.02.2013

View Postcephalophodes, on 15 februarie 2013 - 18:28, said:

cine-l cumpara sa posteze review...n-am gasit pe net..

In doua saptamani urmeaza sa il achizitionez si o sa revin cu o mica parere despre el si niste poze mai detaliate, in plus o sa vad cum sta in comparatie cu un HTC one S cu procesorul snapdragon krait !

#27
cipinet

cipinet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,043
  • Înscris: 25.08.2010
Posted Image


PS: Posted Image

Edited by cipinet, 17 February 2013 - 07:05.


#28
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,114
  • Înscris: 22.11.2011
Daca mai aveti rabdare o sa il primesc eu si o sa ii fac recenzie in curand.
Cel mai mic pret este aici: http://www.itgalaxy....hite-46409.html

#29
devils_style

devils_style

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 13.02.2013
Deja l am cumparat eu , de 2 zile ! Telefonul vine impachetat frumos si cu accesoriile de baza [ incarcator + cablu de date si handsfree ] Intradevar are un procesor dual core  qualcomm msm8225 iar ca gpu , foloseste adreno 203 [ e de ajuns pentru jocuri ocazionale gen angry birds etc ]. Din pacate din acei 4gb rom si 512 ram de pe hartie , o sa aveti doar 1 gb disponibil si doar 384 mb ram [ ceea ce face ca telefonul uneori sa se miste lent in unele cazuri ]. Displayul este foarte bun pentru gama lui de pret , clar si lizibil atat pentru poze cat si pentru filmuletele de pe youtube ! Camera foto are autofocus cu led si face poze ok [ dupa standardele mele ] video ul la fel , problema e ca indiferent de ce format ai alege si codec , toate filmuletele inregistrate sunt cu extensia 3gp ! Un alt minus e ca , telefonul vine fara card microsd [ daca vreti poze si filme neaparat sa va cumparati unul ]. In primul ciclu de incarcare a bateriei , folosit pe wireless , instalat programe etc , ascultat muzica ! a tinut aprox 24 de ore , iar telefonul nu se supra incalzeste ! Se simte nevoia cizelarii softului folosit de gigabyte , inca are mici buguri , pe care sper sa le rezolve la primul update care il scot , eventual un upgrade la jelly bean , ar fi perfect ! O sa revin zilele astea cu niste poze si avantajele si dezavantajele care le are ! In opinia mea e un telefon care isi merita banii , nu poti emite pretentii prea mari , dar e un smartphone "cinstit" si care merita luat in considerare in gama de pret 500-700 ron  ! wireless ul si mobile data functioneaza perfect , iar semnalul e stabil !

PS : Momentan functia de bluetooth nu poate fi folosita pe laptopuri/calculatoare in totalitate pe windows 7 x64 sp1 , deoarece cei de la microsoft inca nu au scos nimic in privinta asta !

Edited by devils_style, 21 February 2013 - 16:19.


#30
cipinet

cipinet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,043
  • Înscris: 25.08.2010
Asa ca design, materiale, cum se simte in mana?
Si inca ceva, folosesti doua cartele? Daca primesti un apel/conexiune date pe o cartela pe celalalt numar e ocupat?

#31
devils_style

devils_style

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 13.02.2013

View Postcipinet, on 21 februarie 2013 - 16:36, said:

Asa ca design, materiale, cum se simte in mana?
Si inca ceva, folosesti doua cartele? Daca primesti un apel/conexiune date pe o cartela pe celalalt numar e ocupat?


Ca design personal imi place , e simplu , usor rotunjit gen cum e galaxy ace ! E usor de tinut in mana si poti sa te folosesti de una singura ca sa manevrezi telefonul fara probleme ! Telefonul are materiale calitative , dar capacul de pe spate lasa un pic impresia de ieftin  dar cred ca la banii dati pe el , nu e motiv de ingrijorare ! Sincer in functia de dual sim nu l am incercat

Inca am mici batai de cap cu el pe partea de soft ! am mai dat disable la unele procese care mie nu imi folosesc ! Se simte nevoia cizelarii lui , sper ca gigabyte sa le rezolve la primul update ! Difuzorul isi face treaba cu brio ! handsfree ul isi face treaba si el , dar recomand o pereche de casti mai bune si un card microsd daca vrei sa faci poze si filme cu el ! nu inteleg de ce , orice tip de ecnodare as folosi la video  fisierele se inregistreaza doar cu extensia 3gp !

Edited by devils_style, 21 February 2013 - 16:58.


#32
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,114
  • Înscris: 22.11.2011
De unde l-ai cumparat?

#33
devils_style

devils_style

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 13.02.2013
De la pc garage cu 650 de ron ! Am ales sa cumpar de la ei , pentru ca am foarte mult timp de cand colaborez cu ei si trebuie sa tinem cont ca e un telefon nou ! asa ca in caz ca e nevoie garantie , stiu ca se rezolva repede cu ei !

Asta e codul de producator al telefonului : 2Q000-00196-390SEU

Nu stiu daca merita mentionat , dar in modul video 720p cel putin , camera face autofocus in timp real ! pentru mine [ cel putin ] e utila functia asta !

Edited by devils_style, 21 February 2013 - 17:31.


#34
cipinet

cipinet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,043
  • Înscris: 25.08.2010
Eu n-am nevoie de camera dar ai putea incerca ceva soft de pe Market pentru capturi video in alt format (nu ma intreba care, chiar nu folosesc camera si n-am incercat nici o aplicatie de genu').
Oricum daca ai ceva "material" video util, il poti converti usor pe PC si chiar sa-l editezi :)

#35
devils_style

devils_style

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 13.02.2013
O sa fac azi niste poze si un filmulet sa se vada claritatea pentru cei interesati ! Fasaitul a disparut la mine , telefonul face fata aplicatiilor , sunetul e super ok , ai si egalizator , bateria tine o zi jumate in utilizare medie !  Singurul lucru putin incomodant e uneori lagul ce apare ! cu aplicatiile instalate uzuale telefonul imi arata cam 280 de mb ocupati din cei 348 , eu cred ca e ok oricum

#36
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View Postdevils_style, on 21 februarie 2013 - 16:56, said:

Se simte nevoia cizelarii softului folosit de gigabyte , inca are mici buguri , pe care sper sa le rezolve la primul update care il scot , eventual un upgrade la jelly bean , ar fi perfect !

E bine de stiut:
Attached File  images.jpeg   23.93K   149 downloads

Edited by VladPaul74, 22 February 2013 - 14:37.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate