Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...

Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro
 Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...
 Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€
 ICC/ICM soft monitorizare si cont...

Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?
 

Fara permis in poligon

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
da, are voie fara carnet. numai in poligon amenajat.

 Ion_de_la_Raion, on 14 februarie 2013 - 00:13, said:

Poligonul se facea mecanic, aveai repere.
cine vroia sa le foloseasca.

#20
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Si cine nu le folosea ? Cavalerii jedi, care foloseau forta. Cand esti novice nu te increzi in capacitatile propri de apreciere a distantelor, e mai usor sa faci totul mecanic.

#21
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

 Ion_de_la_Raion, on 14 februarie 2013 - 17:45, said:

Si cine nu le folosea ? Cavalerii jedi, care foloseau forta. Cand esti novice nu te increzi in capacitatile propri de apreciere a distantelor, e mai usor sa faci totul mecanic.
eu nu le-am folosit niciodata. nici nu m-a interesat sa le invat vreodata. eu mi-am folosit instinctul.

#22
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
Du-te la carfourul ala abandonat de pe centura, dai niste lei la paznic si te dai cat vrei.

Eu am fostacolo cu cineva care avea permis dar nu stia sa conduca. Ai mai mult spatiu decat intr-un poligon si nu sint nici masini ca in alte parcari.

Edited by undercoverbrother, 15 February 2013 - 01:17.


#23
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Cum a luat omul permisul, daca nu stia sa conduca ?

#24
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007

 Ion_de_la_Raion, on 15 februarie 2013 - 12:24, said:

Cum a luat omul permisul, daca nu stia sa conduca ?

Se vede ca nu ai femei cu carnet in familie :D

#25
Tipiric

Tipiric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 02.12.2007
Bai, poligonurile sunt facute pentru ca cei fara permis sa invete sa faca manevre. Deci te du linistit.

#26
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
Uite ca l-a luat si dupa aia nu a mai condus deloc cativa ani. Fata, bineinteles.

#27
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Pai asta nu se uita. E ca mersul pe bicicleta.

#28
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
In cazul spus de mine a retinut doar partea cu cazutul cu bicicleta. Ii iesea de fiecare data. Glumesc. Si-a dat drumul Posted Image repede. Ii era doar frica de trafic. Si de masinile parcate. Pur si simplu am trecut prin dreptul parcarii aleia si am dat niste ture vreun sfert de ora.

Edited by undercoverbrother, 15 February 2013 - 23:46.


#29
dakian67

dakian67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 834
  • Înscris: 24.07.2008
Poti sa te duci linistit in poligon, poti exersa linistit chiar daca nu ai inca permisul de conducere. Eu am fost in poligon cu sotia, inainte sa obtina permisul, si nu este nici o problema.De fapt, chiar pentru asa ceva este destinat un poligon. Nici ideea lui Undercover nu este rea deloc, in parcarea goala de la parasitul Carefourre-Armonia poti sa te joci in pace, dupa ce spaguiesti bine paznicul, altfel nici nu poti intra in ea. Atentie cu poligonul, este intr-o stare de degradare avansata, plin de gropi, si sint mai multi invatacei pe acolo. Asa cum spunea un coleg anterior, chiar daca nu este considerat drum PUBLIC, in caz de accident se aplica totusi regulile obisnuite. Mai poti incerca si-n parcarea de la Lacu Sarat, in spatele benzinariei, de regula este absolut goala, se poate practica si acolo.Noroc!

#30
mihaibr14

mihaibr14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 922
  • Înscris: 24.10.2009
^Multumesc, am dat o tura in poligon, gropi sunt la greu acum, dar nu m-au afectat prea tare (Dacia 1310 :D ).
Totusi multe persoane imi tot spun ca e interzis sa conduc in poligon fara instructor si masina speciala. :|

#31
Tipiric

Tipiric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 02.12.2007
Poligonul nu e drum public.

#32
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Poti sa te dai cu masina oriunde pe proprietate privata, cu acordul proprietarului. Poti sa te cari cu masina cat vrei in curtea casei de ex.

#33
dakian67

dakian67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 834
  • Înscris: 24.07.2008
Nu-ti face probleme. In poligon poti exersa linistit si fara permis de conducere, fara sa fii obligatoriu insotit de-un posesor de permis, etc. Poligonul auto NU este considerat drum public, este dealtfel, daca ai observat, inchis cu bariera.Am fost de nenumarate ori acolo, intilnind o gramada de invatacei, de multe ori era si cite-un echipaj de politie pe acolo, stateau chiar la intrare, in stinga, si nu a fost nici o problema.

#34
mihaibr14

mihaibr14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 922
  • Înscris: 24.10.2009
Nu e inchis,  acum ceva timp era bariera, acum vad ca a disparut(Romania).

#35
danut100

danut100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 08.11.2014
Si eu am condus in poligon de cateva ori, de condus stiu sa conduc, nu e asa de greu :)

#36
Fender_Tremolo

Fender_Tremolo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 04.11.2016
Pe camp la tara e cel mai simplu.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate