Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Cum scap de burta?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
158 replies to this topic

#145
Adydum

Adydum

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.05.2004
Cum e cu supreaponderalu`? Am 1.73 si 88 kg ceea ce inseamna obezitate. Tinand cont ca am 14% grasime si ultimele 5 kg le-am pus dupa 3 luni de antrenamente mai intensive e cazul sa imi fac griji sau nu?

#146
supilica_de_caramele

supilica_de_caramele

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 22.10.2007
Reteta la mine:
-stressul ingrasa -cel mai greu de scos aproape spre imposibil  <_<
-berica trebuie subtiata
-tras la fiare sau orice alt sport facut cu moderatie eventual - din obligatie, suplimentele nutritive si vitaminele dozate dupa efort, altfel ajungi ca tiganii de 30 ani care cica fac sala si iau tot felul de porcarii - excesiv de indesati cu grasime de crapa si chilotii pe fundul lor
-mananc bine cand mi-e foame dar nu mult si nu evit absolut deloc carnea (dar nu grasa!), lipsa carnii ma ingrasa am testat
-lapticul sa nu lipseasca
-o sauna sau o baita cu aburi acasa juma' de ora te stoarce de toxine si te subtiaza la fata  :lol:

#147
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005
Problema e foarte simpla insa unii o faceti complicata cu tot felul de regimuri de slabit tembele. Tot secretul e sa arzi mai multe calorii decat consumi, nu conteaza ce mananci, cat mananci. Degeaba mancati putin, fara grasimi etc daca nu faceti nici un pic de efort, e egal cu zero. Din punctul meu de vedere toate retele de slabit sunt bullshituri, cine nu e in stare sa faca efort indeajuns de mult ca sa slabeasca isi "merita" burta :). Cand va vad ce prostii debitati cu mancatul fara paine, sa nu se manance seara,  cu lipsa totala a grasimilor sau a sucurilor ma faceti sa rad. Ati vazut voi vreodata sportivi care nu mananca paine ca sa nu se ingrase ? Problema nu e ce mancati, problema e ca nu aveti suficienta vointa sa faceti efort sustinut si va complaceti in tot felul de regimuri stupide, ceea ce e destul de patetic. Iar chestia cu "nu am timp de sport" nu tine, ca nimeni nu lucreaza 24 ore pe zi, intotdeauna este timp daca vrei cu adevrat s afaci ceva.

Edited by SE7EN, 14 November 2007 - 11:05.


#148
djidji_thebest

djidji_thebest

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 29.12.2006
F adevarat, te cred.

#149
sirviezure

sirviezure

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 20.07.2006
Pun si eu poze cu "transformarea" mea, care a durat 7 luni jumatate si m-a scapat de 30 kg (and still going [ http://img529.imageshack.us/img529/9251/emotshobonvt3.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ])


[ http://img251.imageshack.us/img251/4777/prgcb8.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://img529.imageshack.us/img529/9132/evpr1yu5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://img49.imageshack.us/img49/6568/prg2do3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Reteta e o combinatie intre exercitii (3 zile greutati, 2-3 alergari) si o dieta (si aici ma refer la mancarea de zi cu zi, nu la diete de 2 saptamani, am povesti si cu astea si e chin degeaba, zice ca dai jos 9, dai 6 si dup-aia pui 8 ) sanatoasa. Daca vreti info mai detaliat va zic. Ideea e ca trebuie sa fii dedicat si rabdator. Succes [ http://img401.imageshack.us/img401/4500/emotunsmithnv8.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ http://img206.imageshack.us/img206/9156/prrgtj8.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#150
real_lion

real_lion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.01.2008

View Postmirela, on Nov 18 2005, 19:58, said:

e si normal sa nu aiba efect abdomenele la tine din moment ce mananci dupa :rolleyes:

exercitii multe(abdomene,alergat, nu slabesti numai dintr-un exercitiu anume), poti sa mananci orice dar putin, nu te lacomi sa termini tu toata mancarea :) , mai lasa si la altii

seara mananca si tu fructe si bea lichide (nu bere :D )

spor la treaba :peacefingers:
Saraca femeie...cu ce a gresit?cu faptul k voi nu stiti sa citit bine ce spune?NU A ZIS SA NU BETI BERE!a spus sa nu bea bere in loc de apa k nu e acelasi lucru.a zis sa bei lichide, adika apa k nu are calorii, nu sa nu bei bere.yo asta am inteles.sa ma contrazica femeia dc nu zic bine.apropo, dc ti se pare k 3-4 beri nu sunt o drama, aflati dragilor k 4 beri au 800 calorii ad aproape jumatate din necesarul caloric al unei persoane.nici dc faceti juma de ora de abdomene continuu nu le ardeti.sa cauti pe net filmulete cu winsor pilates sau ceva de genul k au exercitii f faine pentru abdomen (cel pe care il practic eu se num "8 minutes..." si e super tare, rupe sunca de pe burta)!spor la treaba:D

#151
smiri_smaranda

smiri_smaranda

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 12.01.2008
In afara faptului ca trebuie sa ai grija la ceea ce mananci..eu iti recomand winsor pliates(chiar au efect). Poti sa cumperi Dvd-urile sau poti sa le piratezi de pe net. :rolleyes:  Sunt mai multe seturi de exercitii: pentru abdomen, picioare, fund, maini,etc.

#152
terrorizer

terrorizer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.04.2008
daca in timp ce stai pe forum-uri ai avea cum sa faci abdomene in loc sa stai pe un scaun, succesul ar fi garantat. problema principala e sedentarismul.

1. berea = junk drink
in exces, berea nu doar ca ingrasa, dar supune sanatatea consumatorului la multe alte riscuri. se recomanda sa bei maxim 1 halba si jumatate intr-o zi (asta nu inseamna ca daca bei numai in weekend bere, poti sa bei cat pentru toata saptamana)

2. caloriile - not really their fault
in SUA anilor '50, femeile casnice consumau chiar mai multe calorii in comparatie cu femeile moderne. diferenta e ca atunci treburile casei erau mult mai dificile, neavand toate electrocasnicele performate de astazi, mancaruri semipreparate, tot felu de robotei care preiau sarcini importante din treburile casei si nu numai. si daca nu stiai, in anii '50 rar vedeai femeie supraponderala (de aceea si erau la mare cautare.. ca erau rare ;) )

3. sportul - indispensabil
20-30 minute de exercitii zilnice... nimic mai mult... o tii asa 30 de zile si iti intra in obisnuinta.. restul vine de la sine

4. mancarea
"excesul de sare, zahar si grasimi dauneaza GRAV sanatatii"... poti trai si fara fast-food, junk-food, prajeli, prajituri, mezeluri, sucuri (in special cele acidulate), alcool etc... ba mai mult, traiesti si mai mult si mai bine. daca consideri ca exagerezi cu ceva din exemplele date mai sus, indicat e sa reduci portia la limitele normalului. renuntarea completa e chinuitoare si de regula revii la vechile obiceiuri nesanatoase.
acorda 15-20 minute din timpul tau zilnic pt cele 3 mese principale... masa de dimineata sa o mananci tu, cea de amiaza sa o imparti cu prietenii, iar cea de seara sa o dai dusmanilor.
si nu uita de fructe, legume, salate... sunt perfecte ca gustari intre mesele principale, mai ales daca te roade stomacu

- iti controlezi corpul? sau corpul te controleaza pe tine?...
- obisnuieste-te sa ai obiceiuri sanatoase.
- stilul de viata reflecta calitatea vietii.

#153
oanap24

oanap24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 08.05.2008

View PostAlina, on Nov 18 2005, 19:59, said:

Edit: si exact ce spunea si Mirela....FARA BERE!!!!

Berea nu ingrasa daca nu o combini cu alimente greu digerabile in combinatie cu berea. Daca faci abdomene la greu, poti bea bere, parerea mea.

#154
icynoangel

icynoangel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 01.09.2004
Daca bei in cantitati industriale se schimba treaba. Oricum cam tot ce e in exces strica, in afara de cele care nu strica :lol:

#155
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Chestiile grase sau supracalorice le mananci dimineata. Cu cat se apropie seara, bagi proteine si vegetale sau fructe (nu dulci). Succes la patratele

#156
zippo68

zippo68

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 10.11.2008

View Postoverseas, on Feb 25 2009, 18:06, said:

Chestiile grase sau supracalorice le mananci dimineata. Cu cat se apropie seara, bagi proteine si vegetale sau fructe (nu dulci). Succes la patratele


Dimineata sa maninci dar sa nu fi satul.,la amiaza cat poti ,seara da dusmaniilor papica.
Si in tot acest timp mana pe lopata,secure si baros.

#157
anghelvlad

anghelvlad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 18.03.2009
am si eu aceasta "problema". totusi cred ca daca treci la un regim de viata activ, faci putina miscare si mai tai din muntele de mancare de pe masa, ai toate sansele sa ajungi la o forma de zile mari. Bafta tuturor!!



Aceasta este doar o parere. Nu imi asum responsabilitatea pentru cei care aplica informatiile din postarile mele.

#158
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Am gasit un filmulet:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Eorr6LC3BjQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Par usoare abdomenele, dar te rupe la inceput :D

#159
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
http://forum.softped...howtopic=144306

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate