Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Problema cu cont facebook

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1
iiluzii

iiluzii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 28.11.2012
De cateva zile nu ma pot loga pe facebook.
Adica ma loghez si zice in engleza sa imi verifice identitatea, accept si apar poze cu prieteni de pe facebook pe care trebuie sa ii recunosc si sa selectez numele lor . Iam selectat pe toti cum trebuie dar tot nu mi sa deblocat contul. Dupa ce rescunosc toate cei 5 prieteni din poze zice ca nu exista metoda de verificare si sa revin mai tarziu. Ce sa fac ? :( contu e foarte important pentru ca, contine date importante

#2
foka123

foka123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 19.06.2009
da-i forgot password si urmeaza acei pasi. si eu am patit ceva asemanator, dar din cu totul alte motive (printre care si prostia mea :D).
Ai cumva setat ca, atunci cand te loghezi de pe un dizpozitiv nou, sa iti trimita un cod pe telefon?

#3
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007
Mare pierdere un cont de feisbuci...

#4
iiluzii

iiluzii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 28.11.2012
Nu am uitat parola man. cred ca ma raportat cnva ca profilul nu imi apartine si daia ! nu are legatura cu parola.
Nu am setat sa trimita cod pe telefon ca nu am adaugat tel pe fb

View Postfoka123, on 19 ianuarie 2013 - 17:23, said:

da-i forgot password si urmeaza acei pasi. si eu am patit ceva asemanator, dar din cu totul alte motive (printre care si prostia mea Posted Image).
Ai cumva setat ca, atunci cand te loghezi de pe un dizpozitiv nou, sa iti trimita un cod pe telefon?

O fi pt tn, pt mn e mare pierdere

View PostDIVX2006, on 19 ianuarie 2013 - 17:24, said:

Mare pierdere un cont de feisbuci...


#5
foka123

foka123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 19.06.2009
Nu conteaza ca nu ti-ai uitat parola. Ai mai multi pasi prin care poti sa demonstrezi ca este contul tau. ai mail-ul, ai intrebari de securitate, eventual te va pune sa adaugi un numar de telefon, sa-ti trimita un cod pentru a demonstra ca esti o persoana reala.

#6
AlinE

AlinE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 31.07.2009

View PostDIVX2006, on 19 ianuarie 2013 - 17:24, said:

Mare pierdere un cont de feisbuci...

nu ai cont pe fesbucccc? wow....Posted Image

PS: contine date importante ...huh Posted Image ...ce date importante ar contine un cont de faisbuc...numai el stie! huh...gata stiu, nu a hranit gainile !!!!

Edited by AlinE, 19 January 2013 - 17:34.


#7
iiluzii

iiluzii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 28.11.2012
Am dat si recuperare parola dar tot degeaba. Am 3 adrese de email asociate contului de facebook.
nr de telefon nu am scris pe facebook.
iar intrebari de securitate nu imi aduc aminte sa fi scris ceva ...

View Postfoka123, on 19 ianuarie 2013 - 17:31, said:

Nu conteaza ca nu ti-ai uitat parola. Ai mai multi pasi prin care poti sa demonstrezi ca este contul tau. ai mail-ul, ai intrebari de securitate, eventual te va pune sa adaugi un numar de telefon, sa-ti trimita un cod pentru a demonstra ca esti o persoana reala.


#8
pxrotcenoc

pxrotcenoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 973
  • Înscris: 16.01.2013

View Postiiluzii, on 19 ianuarie 2013 - 17:27, said:

Nu am uitat parola man. cred ca ma raportat cnva ca profilul nu imi apartine si daia ! nu are legatura cu parola.


Daca primesti un raport nu se intampla nimic , daca primesti mai multe se iau masuri . Dar daca primesti mai multe inseamna ca nu este contul tau .
Dupa ce parcurgi pasii de recunoastere a persoanelor din poza , daca nu ai facut greseli , contul redevine activ . Daca ai facut greseli , trimite-le mail si cere reactivarea lui . O sa iti ceara sa trimiti documente doveditoare . Poza cu tine /copie ID card /altele .
Daca ai avut poze , intri de pe alt cont si le downloadezi si gata . Alte informatii nu vad ce ai putea avea iar Like-urile sunt praf in ochi . Nici nu ma uit la cineva cate like-uri are ca nu ma incalzeste cu nimic .

Edited by pxrotcenoc, 19 January 2013 - 17:35.


#9
iiluzii

iiluzii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 28.11.2012
Am recunoscut toate persoanele fara greseli 100 % sunt sigur ca nam gresit ! dar nu sa deblocat, apare mesaj ca nu exista metoda de verificare identitate si sa revin mai tarziu.

View Postpxrotcenoc, on 19 ianuarie 2013 - 17:34, said:


Daca primesti un raport nu se intampla nimic , daca primesti mai multe se iau masuri . Dar daca primesti mai multe inseamna ca nu este contul tau .
Dupa ce parcurgi pasii de recunoastere a persoanelor din poza , daca nu ai facut greseli , contul redevine activ . Daca ai facut greseli , trimite-le mail si cere reactivarea lui . O sa iti ceara sa trimiti documente doveditoare . Poza cu tine /copie ID card /altele .
Daca ai avut poze , intri de pe alt cont si le downloadezi si gata . Alte informatii nu vad ce ai putea avea .


#10
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
stia si altcineva parola ta? e posibil sa-ti fi schimbat cineva parola

#11
iiluzii

iiluzii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 28.11.2012
Nu stie nimeni parola ca nu's prost sa o zic la toti !

View PostVladPaul74, on 19 ianuarie 2013 - 17:42, said:

stia si altcineva parola ta? e posibil sa-ti fi schimbat cineva parola


#12
BlueSoon

BlueSoon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,526
  • Înscris: 10.06.2006
Daca prin absurd, maine se inchide fb, in cateva zile ar avea loc sinucideri in masa Posted Image

#13
nevena

nevena

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 15.10.2012

View PostBlueSoon, on 19 ianuarie 2013 - 17:52, said:

Daca prin absurd, maine se inchide fb, in cateva zile ar avea loc sinucideri in masa Posted Image

tot incerc sa conving 1 amic sa facem si noi un site de socializare numit assbook, cu poza specifica la creearea contului dar ala nu se poate decide.
deci ceva amatori de asa ceva, sa ne imbogatim si noi?
mai e si varianta fakeboobs!

Edited by nevena, 19 January 2013 - 18:01.


#14
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

View Postiiluzii, on 19 ianuarie 2013 - 17:27, said:

Nu am uitat parola man. cred ca ma raportat cnva ca profilul nu imi apartine si daia ! nu are legatura cu parola.
Nu am setat sa trimita cod pe telefon ca nu am adaugat tel pe fb


O fi pt tn, pt mn e mare pierdere
Se vede, urla mIRC-ul in tine.Posted Image

#15
iiluzii

iiluzii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 28.11.2012
Mirc? nici odata nu am intrat pe asa ceva, nici macar nu stiu ce e. Adica presupun ca e un chat ceva ?

View PostDIVX2006, on 19 ianuarie 2013 - 18:03, said:

Se vede, urla mIRC-ul in tine.Posted Image


#16
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

View PostBlueSoon, on 19 ianuarie 2013 - 17:52, said:

Daca prin absurd, maine se inchide fb, in cateva zile ar avea loc sinucideri in masa Posted Image

Mare dreptate ai,...si uite ca am dat si LIKE...Posted Image Posted Image

#17
pxrotcenoc

pxrotcenoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 973
  • Înscris: 16.01.2013

View Postnevena, on 19 ianuarie 2013 - 18:00, said:

tot incerc sa conving 1 amic sa facem si noi un site de socializare numit assbook, cu poza specifica la creearea contului dar ala nu se poate decide.
deci ceva amatori de asa ceva, sa ne imbogatim si noi?
mai e si varianta fakeboobs!

Deja sunt site-uri cu acest nume . Chiar mai multe variante . assbook   , ass-book etc
Fakeboobs este deja inregistrat . Fii domnule mai original ce Dumnezeu .

Edited by pxrotcenoc, 19 January 2013 - 18:07.


#18
foka123

foka123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 19.06.2009
Cum zicea un coleg mai sus, da-le un mail. Au mari probleme la capitolul asta. Si eu cand am avut probleme cu el, la fel, ma autentificam, faceam toti pasii pe care mi-i cereau, imi spuneau ca mi l-au deblocat, apoi cand sa intru, surpriza, blocat pentru inca 24 de ore. Dar eu am avut activata porcaria cu un cod de siguranta pe telefon si, pe langa faptul ca nu-mi trimiteau niciun cod, imi spuneau sa intru si de pe calculatorul de pe care am facut setarea, iar eu eram de pe acel calculator.
Intr-un final am rezolvat facandu-mi alt cont si setand numarul de telefon la cel nou, stergandu-se automat din cel vechi si totodata dezactivandu-se si acea metoda de siguranta si am putut intra intr-un final.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate