Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poiana lui Ioc Khan CPI

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta

Here goes nothing
 BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?
 Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 

Pentru cei ce cred in existenta extraterestrilor

- - - - -
  • Please log in to reply
1392 replies to this topic

#1351
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010

View Posttitacodita, on 15 iunie 2016 - 09:12, said:

Mi-ar placea o ''intalnire de gradul trei'' cu toate consecintele ei...Posted Image
Cu ce fel de extratereștri ai vrea o întâlnire de gradul 3?
Dacă sunt asemănători cu cei din "Alien"?

#1352
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Sunt pe acolo si sanse sa fim un experiment, momentan sansele ca noi sa descoperim viata extraterestra si mai ales inteligenta macar la stadiul de musca sunt f mici pt ca nu avem tehnologia necesara.Doar ei sa ne gaseasca.

#1353
SpecterSS

SpecterSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 05.06.2016

View PostASCENDED, on 15 iunie 2016 - 12:51, said:

Cu ce fel de extratereștri ai vrea o întâlnire de gradul 3?
Dacă sunt asemănători cu cei din "Alien"?

Nu sunt asemanatori cu cei din Alien vs Predator..

Sunt cenusii,reptilieni,etc..

Cautai pe net.

Gasesti desene artistice..

Cam asa arata un reptilian..


http://www.lovendal....tilieni-999.jpg


Si un cenusiu.

http://3.bp.blogspot...00/60279551.jpg

View PostSpecterSS, on 15 iunie 2016 - 13:48, said:

Nu sunt asemanatori cu cei din Alien vs Predator..

Sunt cenusii,reptilieni,etc..

Cautai pe net.

Gasesti desene artistice..

Cam asa arata un reptilian..


http://www.lovendal....tilieni-999.jpg


Si un cenusiu.

http://3.bp.blogspot...00/60279551.jpg

Poza in care apare cenusiul este reala..

Ezista si vdeo de la autopsia din 47 in care o nava a extraterestrilor cenusii a fost doborata de o nava siriusiana.

Uitati video.

Nu este fake.


https://www.google.r...d1x9_qEQqghjGPQ

Edited by SpecterSS, 15 June 2016 - 13:52.


#1354
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Sper că nu crezi că extratereștri sunt doar ca cei din cele 2 poze.

#1355
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,391
  • Înscris: 29.12.2006

View PostSpecterSS, on 14 iunie 2016 - 18:36, said:

De ce oamenii spun ca nu exista alte forme de viata in univers?

Forme de viaţă or exista ele, dar forme foarte inteligente călătoare printre stele, nu sunt semne că ar fi.

Spun eu de ce nu există forme de viaţă inteligentă.

Orice cultură şi civilizaţie, are un parcurs al dezvoltării cunoaşterii şi tehnologiei, de tip progresie geometrică, adică exploziv. De exemplu, din cei circa 50 000 de ani pe care îi are specia Homo sapiens, cele mai multe descoperiri şi realizări tehnologice s-au făcut în ultimii 200 de ani. Adică, în mai puţin de 0,4% din timpul total al existenţei lui Homo sapiens.

Asta arată că în circa 99,6 % din perioada de dezvoltare a unei specii gânditoare, ea se află pe trepte inferioare ale progresului şi acumulării de cunoştinţe. Explozia apare doar în acele 0,4 procente. În acest interval, o civilizaţie progresează aşa de mult, şi acumulează atâtea cunoştinţe într-un timp foarte scurt, încât descoperă că existenţa e formată din mai multe dimensiuni, superioare celor 3+timpul, ale noastre. O astfel de civilizaţie migrează în astfel de dimensiuni, iar aici, într-a noastră, rămân cele care nu pot călători printre stele. Adică, aici în dimensiunea noastră, rămân...ciurucurile. :)

#1356
SpecterSS

SpecterSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 05.06.2016

View PostASCENDED, on 15 iunie 2016 - 14:16, said:

Sper că nu crezi că extratereștri sunt doar ca cei din cele 2 poze.
Am zis ca sunt din doua rase..
Stai tu calm ca ne viziteaza sute de rase nu doar doua..

#1357
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,391
  • Înscris: 29.12.2006

View PostSpecterSS, on 14 iunie 2016 - 18:36, said:

Asa cum un cioban din varful muntelui nici nu isi poate imagina ca exista un oras ca New York si crede ca nu exista..

Acel cioban poate afla despre New York, dacă găseşte urme care să indice existenţa acelui oraş. De exemplu, mergând el cu oile prin munţi, poate găsi un flacon de PEPSI aruncat de un "extraterestru" (turist), pe care scrie: "Produs îmbuteliat şi distribuit de S.C. Quadrant...sub licenţa PepsiCo Inc. Purchase, N.Y., U.S.A.".

Când coboară cu oile toamna, intră în birt şi îi întreabă pe ceilalţi ciobani: "băăă, care ştiţi ce înseamnă N.Y ?". Imposibil ca unul care a mai făcut 4 clase, să nu ştie.

Aşa ar trebui să se întâmple şi în cazul restului pământenilor: să găsim urme de viaţă inteligentă în Cosmos. Dar...nimic.

Edited by lupini, 15 June 2016 - 14:55.


#1358
SpecterSS

SpecterSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 05.06.2016

View Postlupini, on 15 iunie 2016 - 14:36, said:


Forme de viaţă or exista ele, dar forme foarte inteligente călătoare printre stele, nu sunt semne că ar fi.

Spun eu de ce nu există forme de viaţă inteligentă.

Orice cultură şi civilizaţie, are un parcurs al dezvoltării cunoaşterii şi tehnologiei, de tip progresie geometrică, adică exploziv. De exemplu, din cei circa 50 000 de ani pe care îi are specia Homo sapiens, cele mai multe descoperiri şi realizări tehnologice s-au făcut în ultimii 200 de ani. Adică, în mai puţin de 0,4% din timpul total al existenţei lui Homo sapiens.

Asta arată că în circa 99,6 % din perioada de dezvoltare a unei specii gânditoare, ea se află pe trepte inferioare ale progresului şi acumulării de cunoştinţe. Explozia apare doar în acele 0,4 procente. În acest interval, o civilizaţie progresează aşa de mult, şi acumulează atâtea cunoştinţe într-un timp foarte scurt, încât descoperă că existenţa e formată din mai multe dimensiuni, superioare celor 3+timpul, ale noastre. O astfel de civilizaţie migrează în astfel de dimensiuni, iar aici, într-a noastră, rămân cele care nu pot călători printre stele. Adică, aici în dimensiunea noastră, rămân...ciurucurile. Posted Image

Faci o greseala mare.

ADN-ul nostru are doar doua spirale..

De aia ne dezvoltam asa de incet pentru ca suntem prosti..

Tu spui ca nu sunt forme de viata calatoare printre stele :)))
Auzi..

ADN-ul acelor forme de viata are cel putin 12 spirale.
Poate chiar mai multe ceea ce este de neinteles pentru stiinta noastra..

Navele lor sunt antigravitationale si prind o viteza de la 0 de 2000 de km/h instantaneu fara nici un boom sonic.

Si tu imi zici mie ca nu pot calatorii ani lumina..

Ce ne viziteaza pe noi acum exista de miloane de ani..

Poate chiar zeci de milioane..

Au descoperit tot ce se putea descoperii.
Au colonizat zeci de mii poate sute de mii de planete..

Noi suntem o furnica vs un bocanc..

#1359
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,391
  • Înscris: 29.12.2006

View PostSpecterSS, on 14 iunie 2016 - 18:36, said:

In universul observabil sunt cel putin 200 de miliarde de galaxii iar o galaxie are intre 200 si 400 de miliarde de stele exceptie fac galaxiile pitice iar fiecare stea are in jurul ei cel putin o planeta..

Ganditiva la ce numar de civilizatii ajungem daca spunem ca doar 1% dintre stelele din fiecare galaxie au gazduit,gazduiesc,si vor gazdui civilizatii indiferent daca sunt primitive (ca noi) sau avansate.

Vreau sa va aud parerea..


Aduc în discuţie următoarea analogie:



Arunc un bob de mazăre cât mai departe, pe un câmp cu iarbă, şi apoi mă duc să-l caut.
Probabilitatea de a-l găsi e mică. Foarte mică. Chiar nulă.

Apoi, arunc două boabe, şi fac la fel: mă duc să le caut.
Rezultatul va fi acelaşi: probabilitatea de a găsi vreun bob, va fi mică.

Pe urmă, arunc 3 boabe. Nu le găsesc nici pe astea. Pe urmă, arunc un pumn de mazăre.
Slabe şanse să găsesc un bob, dacă le arunc răsfirat şi foarte departe.

Continui acţiunea, şi arunc o lopată de mazăre, apoi o găleată, pe urmă un sac (nu întreg ci iau din sac mazărea şi o arunc). Nu le numărăm câte boabe de mazăre sunt în sac, pentru că mi-ar lua mult, şi oricum, sunt probabil câteva mii sau zeci de mii. În acest fel, încep să am şanse să găsesc un bob de mazăre.

Apoi, arunc o remorcă de mazăre, apoi 10 remorci, pe urmă 1000 de remorci ! Probabil că în o mie de remorci sunt câteva milioane sau zeci de milioane de boabe de mazăre. Asta înseamnă că nu mai trebuie să-mi fac griji: din zecile de milioane de boabe de mazăre, e imposibil să nu găsesc unul.

Ce concluzie tragem din analogia asta ? Cu cât numărul boabelor de mazăre pe care le arunc e mai mare, cu atâta şansele de a găsi unul, cresc.

E la fel cu civilizaţiile extrapământene: cu cât ele sunt mai multe, cu atâta ar trebuie să le descoperim mai repede, însă...nimic ! Niciun semnal radio, nici o manifestare...nimic.

Pesemne că are dreptate Raymond Kurzweil când spune că civilizaţia omului de pe Pământ e singura, şi că, în circa 200 de ani de acum încolo, vom avansa aşa de mult din punct de vedere tehnic, încât vom coloniza tot Universul. A se vedea că progresul nu e liniar, ci exploziv. Dacă ar exista civilizaţii în Cosmos, progresul lor exploziv ar fi făcut să se extindă în tot Universul, şi drept urmare, le-am fi observat.





View PostSpecterSS, on 15 iunie 2016 - 14:58, said:

De aia ne dezvoltam asa de incet pentru ca suntem prosti..

Devoltarea nu e nici înceată, nici rapidă. Dezvoltarea se face în progresie geometrică indiferent de civilizaţie. Adică, orcie civilizaţie se dezvoltă prin acumularea de cunoştinţe a generaţiilor anterioare, care apoi sunt preluate şi îmbunătăţite de generaţiile care urmează. Şi tot aşa, se ajunge la tot mai mulţi indivizi care cunosc tot mai multe, şi deci la progresul exploziv. A se vedea teoria numită singularitate tehnologică a lui Ray Kurzweil.

Ar mai fi o alternativă: ca extratereştrii să fie deştepţi şi atoatecunoscători, fără a fi nevoie de acumulare progresivă de cunoştinţe. Însă asta intră în conflict cu teoria evoluţiei, deoarece, acumularea de îmbunătăţiri fizice şi intelectuale, vine prin trial-end-error. Şi de asemenea, asta ar presupune că ar exista un creator care i-a creat...cunoscători a toate.

Adevărul e că eu sunt un adept al...creaţiei Universului: sunt adeptul teoriei numite "simulism", adică, suntem simularea cuiva, nu ştim cine, persoană importantă, vorba lu' nenea Caragiale. Posted Image

Edited by lupini, 15 June 2016 - 15:24.


#1360
SpecterSS

SpecterSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 05.06.2016

View Postlupini, on 15 iunie 2016 - 15:14, said:

Aduc în discuţie următoarea analogie:



Arunc un bob de mazăre cât mai departe, pe un câmp cu iarbă, şi apoi mă duc să-l caut.
Probabilitatea de a-l găsi e mică. Foarte mică. Chiar nulă.

Apoi, arunc două boabe, şi fac la fel: mă duc să le caut.
Rezultatul va fi acelaşi: probabilitatea de a găsi vreun bob, va fi mică.

Pe urmă, arunc 3 boabe. Nu le găsesc nici pe astea. Pe urmă, arunc un pumn de mazăre.
Slabe şanse să găsesc un bob, dacă le arunc răsfirat şi foarte departe.

Continui acţiunea, şi arunc o lopată de mazăre, apoi o găleată, pe urmă un sac (nu întreg ci iau din sac mazărea şi o arunc). Nu le numărăm câte boabe de mazăre sunt în sac, pentru că mi-ar lua mult, şi oricum, sunt probabil câteva mii sau zeci de mii. În acest fel, încep să am şanse să găsesc un bob de mazăre.

Apoi, arunc o remorcă de mazăre, apoi 10 remorci, pe urmă 1000 de remorci ! Probabil că în o mie de remorci sunt câteva milioane sau zeci de milioane de boabe de mazăre. Asta înseamnă că nu mai trebuie să-mi fac griji: din zecile de milioane de boabe de mazăre, e imposibil să nu găsesc unul.

Ce concluzie tragem din analogia asta ? Cu cât numărul boabelor de mazăre pe care le arunc e mai mare, cu atâta şansele de a găsi unul, cresc.

E la fel cu civilizaţiile extrapământene: cu cât ele sunt mai multe, cu atâta ar trebuie să le descoperim mai repede, însă...nimic ! Niciun semnal radio, nici o manifestare...nimic.

Pesemne că are dreptate Raymond Kurzweil când spune că civilizaţia omului de pe Pământ e singura, şi că, în circa 200 de ani de acum încolo, vom avansa aşa de mult din punct de vedere tehnic, încât vom coloniza tot Universul. A se vedea că progresul nu e liniar, ci exploziv. Dacă ar exista civilizaţii în Cosmos, progresul lor exploziv ar fi făcut să se extindă în tot Universul, şi drept urmare, le-am fi observat.







devoltare nu e nici înceată, nici rapidă. Dezvoltarea se face în progresie geometrică indiferent de civilizaţie. Adică, orcie civilizaâie se dezvoltă prin acumularea de cunoştinţe a generaţiilor anterioare, care apoi sunt preluate şi îmbunătăţite de generaţiile care urmează. Şi tot aşa, se ajunge la tot mai mulţi dindivizi care cunosc tot mai multe, şi deci la progresul exploziv. A se vedea teoria numită singularitate tehnologică a lui Ray Kurzweil.

Ar mai fi o alternatică: ca extratereştrii să fie deştepţi şi atoatecunoscători, fără a fi nevoie de acumulare progresivă de cunoştinţe. Însă asta intră în conflict cu teoria evoluţiei, deoarece, acumularea de îmbunătăţiri fizice şi intelectuale, vine prin trial-end-error. Şi de asemenea, asta ar presupune că ar exista un creator care i-a creat...cunoscători a toate.

Adevărul e că eu sunt un adept al...creaţiei Universului: sunt adeptul teoriei numite "simulism", adică, suntem simularea cuiva, nu ştim cine, persoană importantă, vorba lu' nenea Caragiale. Posted Image


Dute frate cu aberatiile astea..

Bai sa nu il credeti ca astia sunt platiti sa dezinformeze lumea..


Americanii au intrat in contact cu ei inaca din 1948 si tu imi spui mie ca nu sunt semnale radio si alte chestii.

Fiecare civilizatie colonizeaza planete in galaxia ei.

Exista cel mai probabil un comitet galactic sau ceva de genul asta unde se hotaraste ce si cum.

Nu exista civilizatie care sa colonizeze tot universul.

E prea mare chiar si pentru un nivel de dezvoltare infinit mai avanasat decat al nostru sau al altor civilizatii..

In America sunt vazute peste 3000 de ozn-uri anual si tu imi spui mie ca nu e nici o manifestare.

Suntem suprevegheati de aceste fiinte si chiar manipulati iar tu imi spuui mie ca nu exista..

Pfai.

Edited by SpecterSS, 15 June 2016 - 15:24.


#1361
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,391
  • Înscris: 29.12.2006

View PostSpecterSS, on 15 iunie 2016 - 15:23, said:

Dute frate cu aberatiile astea..

Spune ce e greşit în raţionamentul pe care l-am scris !

Cu cât lucrurile sunt mai numeroase, cu atâta sunt mai uşor de găsit. În mod similar: cu cât numărul civilizaţiilor cosmice sunt mai numeroase, cu atâta ar fi depistate mai repede.

Eu sunt adeptul explicaţiilor logice, raţionale, nu a lozincilor iraţionale.

Explică tu de ce e "aberant" paradoxul lui Fermi.

Edited by lupini, 15 June 2016 - 15:33.


#1362
qawHaq1

qawHaq1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 14.03.2014

View PostKevlar111, on 14 iunie 2016 - 19:34, said:

Cei care spun ca nu cred in Dumnezeu, singura afirmatie cu care vin, e ca nu l-au vazut.
Cei ce cred in extraterestrii nu i-au vazut, dar cred ca exista.
Unde e logica?
Inca ceva, nu exista ateu, toti cred in ceva, unul in tehnologie, altul in bani, altul in Dumnezeu, altul in extraterestrii etc.
Daca iar despicam firul in 14, eu zic sa o lasam balta, nu are rost, suntem in secolul in care nu mai trebuie sa mai alegem tabere, toate combinate formeaza un tot unitar.
Logica e ca un Dumnezeu, asa cum este el imaginat, nu poate sa existe iar viata pe alte planete, poate.
Crezand in tehnologie nu te face credincios. Nici credinta ca exista extraterestrii nu te face credincios. Ateul nu crede in zei, punct. Restul sunt aberatii.

Edited by qawHaq1, 15 June 2016 - 15:30.


#1363
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
F buna ipoteza in care cei evoluati cauta destinatii mai bune.
Din puct de vedere tehnic omenirea s-a dezvoltat f mult doar in ultima suta de ani , deci mai avem cateva sute de mancat.
Hubble si restul nu au descoperit inca nimic, deci sansele de a se descoperi ceva cu tehnologia asta sunt f mici.

Cat despre nave, etc ...fabulatii din care unii fac bani.

Edited by ionutz_joe2009, 15 June 2016 - 15:32.


#1364
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,391
  • Înscris: 29.12.2006

View PostSpecterSS, on 15 iunie 2016 - 15:23, said:

Americanii au intrat in contact cu ei inaca din 1948

Exista cel mai probabil un comitet galactic sau ceva de genul asta unde se hotaraste ce si cum.

In America sunt vazute peste 3000 de ozn-uri anual si tu imi spui mie ca nu e nici o manifestare.

Suntem suprevegheati de aceste fiinte si chiar manipulati iar tu imi spuui mie ca nu exista..


Posted Image

Astea sunt lozinci, nu explicaţii raţionale.







View Postionutz_joe2009, on 15 iunie 2016 - 15:30, said:

Din puct de vedere tehnic omenirea s-a dezvoltat f mult doar in ultima suta de ani , deci mai avem cateva sute de mancat.

Nu e nevoie de sute de ani.

Să ne gândim că într-un singur secol (secolul 20), s-a progresat mai mult decât în toate cele 500 de secole de când există Homo sapiens. Deci, progresul e tot mai accelerat. Probabil până la mijlocul acestui secol 21, se va ajunge la singularitatea tehnologică, adică la explozia tehnologică.

Edited by lupini, 15 June 2016 - 15:36.


#1365
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Tocmai, va urma cu siguranta o stagnare pt ca ce a fost usor de descoperit s-a cam descoperit.Drept urmare cam nimic nou in ultimii 40 de ani si tot la motorul cu combustie si reactor am ramas.

Pc ul are avelasi principiu de functionare de la inceput, inteligenta artificiala cognitiva nu exista.Doar in domeniul medicinii e loc mult acum.

Edited by ionutz_joe2009, 15 June 2016 - 15:42.


#1366
SpecterSS

SpecterSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 05.06.2016

View Postlupini, on 15 iunie 2016 - 15:28, said:

Spune ce e greşit în raţionamentul pe care l-am scris !

Cu cât lucrurile sunt mai numeroase, cu atâta sunt mai uşor de găsit. În mod similar: cu cât numărul civilizaţiilor cosmice sunt mai numeroase, cu atâta ar fi depistate mai repede.

Eu sunt adeptul explicaţiilor logice, raţionale, nu a lozincilor iraţionale.

Explică tu de ce e "aberant" paradoxul lui Fermi.

Gresit!

Logica ta!

Adevarul tau!

Nu generaliza la logica colectiva..

View Postlupini, on 15 iunie 2016 - 15:32, said:

Posted Image

Astea sunt lozinci, nu explicaţii raţionale.









Nu e nevoie de sute de ani.

Să ne gândim că într-un singur secol (secolul 20), s-a progresat mai mult decât în toate cele 500 de secole de când există Homo sapiens. Deci, progresul e tot mai accelerat. Probabil până la mijlocul acestui secol 21, se va ajunge la singularitatea tehnologică, adică la explozia tehnologică.
Ce rationament ai tu?

Ia fa bine si nu mai comenta aici..
Dezinformezi lumea degeaba.

Dute si informeazate si dupa comenteaza.

#1367
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,391
  • Înscris: 29.12.2006

View Postionutz_joe2009, on 15 iunie 2016 - 15:37, said:

Tocmai, va urma cu siguranta o stagnare pt ca ce a fost usor de descoperit s-a cam descoperit.Drept urmare cam nimic nou in ultimii 40 de ani si tot la motorul cu combustie si reactor am ramas.

Cea ce e ai scris, îmi aminteşte de Charles H. Duell, şef al Oficiului de Patente din S.U.A., care spunea că "tot ce a fost de inventat, s-a inventat". Era anul 1899 !

În ultimii 40 de ani s-a creat o nouă tehnologie: Internetul, prin care putem comunica aproape instantaneu cu oricine, în orice moment, şi oriunde există arie de acoperire a telefoniei mobile. Aşa ceva nu era cu putinţă în urmă cu 40 de ani. Şi acest proces nu se opreşte aici pentru că internetul se transformă treptat într-un Creier global, care tinde să devină tot mai "inteligent".

A se lua în seamă proiectul Blue Brain, care are ca ţel, descifrarea până prin 2025, a proceselor creierului uman, şi simularea lor. Sau proiectele de la C.E.R.N. sau FermiLab, ce au ca scop descoperirea, printre altele, de noi dimensiuni, superioare celor 3+timpul, cunoscute de oamenii actuali. Şi mai zici că tot ce era de descoperit, s-a descoperit. Posted Image

Ne aşteaptă în viitorul apropiat şi mediu, descoperiri colosale...care i-ar face invidioşi chiar şi pe extratereştri. Posted Image




View PostSpecterSS, on 15 iunie 2016 - 15:40, said:

Gresit!

Logica ta!

Adevarul tau!

Nu generaliza la logica colectiva..


Ce rationament ai tu?

Ia fa bine si nu mai comenta aici..
Dezinformezi lumea degeaba.

Dute si informeazate si dupa comenteaza.

Bine. M-am convins. Mie nu-mi plac lozincile, ci explicaţiile raţionale. Când le vei aduce, vom continua discuţiile. Până atunci, eu şi cu tine nu mai avem ce vorbi.

Edited by lupini, 15 June 2016 - 16:14.


#1368
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Internetul e frectie la picior de lemn, lucrez in domeniu, e doar un telefon mai avansat.Ce ne trebuie pt a inspecta spatiul e cu totul si cu totul altceva.Alte legi, alta fizica , alta viata, ceva mult mult mai mult de care momentan sunt depasiti si cei mai buni cercetatori cu tot cu NASA.

Momentan, din cate stiu nici ipoteza unei gauri negre in centrul galaxiei noastre  nu a fost confirmata.

Edited by ionutz_joe2009, 15 June 2016 - 15:51.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate