Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

ZTE Nubia Z7

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
coxdnl

coxdnl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 20.07.2008
alinator@z7 mini nu are nimeni? pe forum?

Salut! Eu am un Z7 mini si daca doresti cateva linkuri cu siteuri cu dezvoltatori Rom si altele pentru el iti trimit pe privat..

#20
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Posted Image Posted Image ok mersi astept pe pm..cum e?se merita?fata fata?in afara de baterie mai e ceva in minus?mersi..sistemul stock al lui nu are romana si playstore fara alte aplicatii in chineza?mersi

Edited by alinator, 18 May 2015 - 12:03.


#21
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Nu-ti luaseși un Redmi 2 ?  Il schimbi ?

#22
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
am si redmi 2..da imi iau si z7, z5s..e vreo problema?mersiPosted Image Posted Image Posted Image

#23
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Nuuuu, da' de ce ? Te superi ca te intreb ?

#24
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
nuuuuu deloc..mersiPosted Image

#25
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Mno, dezgropam un topic. Se apropie incet incet o onomastica si am de facut un cadou sotiei. Telefonul ei actual e un Nokia Lumia 625 de care era multumita initial, dar in timp, chiar si o persoana care nu are nevoie decat de Facebook si whatsup a descoperit lipsurile OS Windows. Drept pentru care am decis sa iau un telefon nou si se pare ca pe gearbest Nubia7 e la 180€. Tinand cont ca se vindea la 300+... ma tenteaza f tare. Asa ca intreb pe topicul dedicat... il mai are cineva? Opinii? Avantaje, dezavantaje? Mersi mult!

#26
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Vis-a-vis de ce spuneam despre ROM-ulrile lui Z7 - pana la sfarsitul lunii va apare unul oficial / stabil 5.1.1 .   In cazul asta , daca oferta mai e valabila,  eu zic ca e foarte atragatoare .

#27
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu pot da link catre gearbest, zice ca e interzis, dar cauta "ZTE Nubia Z7 4G Phablet". Depinde de perioada, am tot vazut ca atunci cand il au in oferta se vinde sub 200€, cand nu e sare la 250-300. Ieri era 183, azi vad ca nu mai e... Posted Image, cand primesc stocuri in EU mai vedem, dar cam odata la 1-2 saptamani primesc stocuri, cam asa am vazut fluctuatia

Edited by MembruAnonim, 23 March 2016 - 10:46.


#28
bvalky

bvalky

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.12.2008
Am avut pe mana un Z7 varianta cu 3 gb ram . Este un telefon cu un design deosebit , cu un chipset audio foarte bun , o placere sa asculti muzica in casti  , excelent chiar si un plus mare pt acest aspect ( din cazuza / datorita acestui telefon caut telefoane cu chipset dedicat audio ) . Un mare minus este bateria , lipsa suport soft , lipsa custom rom , lipsa support custom recovery pe kit kat . Daca te mananca sa faci un update , si nu lasi versiunea cu care vine (care are si limba romana )  nu mai gasesti niciunde aceasta varianta , Nu poti sa faci full nandroid back up la versiunea asta originala , sau mai bine zis degeaba ii faci ca nu poti sa dai restore la ea. Telefom caracteristici de top dar uitat ... Nu merge pe el decat o varianta mai veche de youtoube . Un ecran nu prea responsiv ....fata de alte telfoane dar destul de bun , nu cred si n-am fost lamurit daca are gorilla glass . Ca sa reinstalezi soft tre sa inveti chineza :)) , glumesc doar , dar tre sa te uiti la poze si sa faci exact cum zic altii prin tutoriale . Mare grija cu nubia updater official , ca nu e compatibil pe win 7 ( cel putin pe cea de 64 bit ) . Daca iei un virus si tre sa resoftezi telefonul , n-o sa mai ai decat engleza si chineza .Bun telefon dar de evitat , e recomandat un xiaomi mi 3 pro fata de acesta , numai ca nu are chipset audio dedicat .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate