Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

ZTE Nubia Z7

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,104
  • Înscris: 22.11.2011
Pana la urma am avut dreptate cand am zis ca o sa vedem telefoane cu 8 core, doar ca mult mai repede fata decat am crezut eu.Momentan este la nivel de zvon dar cu siguranta nu o sa dureze mult si o sa il vedem pe piata.
ZTE Nubia se zvoneste ca o sa aiba urmatoarele specificatii tehnice:

Ecran: 6.3 inchi, 2560x1440 pixeli Posted Image

Procesor: 8 core la 1.4 ghz, Mali-T658 GPU

Camera:  16MP

Baterie: 4,000mAh

Spatiu de stocare: 128 GB

Va avea si LTE si se presupune ca va rula Android 5.0.

Zvonuri cum ca ZTE o sa lanseze anul acesta un telefon cu 8 core au mai fost si in noiembrie si lucrul acesta ii face pe multi sa creada ca aceste zvonuri o sa devina realitate in Q3 sau Q4 a anului curent.
Attached File  zte-nubia-z7-jpg.jpg   33.81K   52 downloads

Edited by DaniJ90, 10 January 2013 - 17:59.


#2
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,418
  • Înscris: 17.04.2006
Ecran de 6.3 inch... nivelezi ciment cu el.
Baterie de 4000? Probabil tinuta in buzunar si cu fir spre telefon :lol:

#3
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,104
  • Înscris: 22.11.2011

View PostSef-chenko, on 10 ianuarie 2013 - 17:59, said:

Ecran de 6.3 inch... nivelezi ciment cu el.
Baterie de 4000? Probabil tinuta in buzunar si cu fir spre telefon Posted Image
Acuma am vazut ca munca lor o sa fie usoara.... http://www.yoda.ro/c...u-8-nuclee.html

Edited by DaniJ90, 10 January 2013 - 18:03.


#4
Ev0LvE

Ev0LvE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 07.02.2013
Auzi Dani ,chiar daca nu sunt la topicul adecvat dar totusi ce ai alege intre zte grand x in si gigabyte gsmart rio r1 la care am vazut ca ai facut review .Eram setat pe zte insa fix azi a aparut varianta pe negru la gigabyte si nush ce sa fac.Zte totusi are 1gb ram ,chiar daca eu nu caut telefon ptr jocuri sau alte chestii avansate doar ceva net,film si chestii normale si cica zte scoate 11 mii in antutu fata de 6 gigabyte si chiar daca nu ma pricep prea bine dar asta inseamna ca hyper threadingul de pe zte e mai bun ca dual pe giga. Sau sa mai astept sa vad ce preturi or sa aiba alte telefoane gen acer liquid c1 sau cine stie ce o sa mai apara ?

Edited by Ev0LvE, 16 April 2013 - 22:11.


#5
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,104
  • Înscris: 22.11.2011
De asta zici , nu? http://www.gsmarena....d_x_in-4962.php Intre astea doua mergi linistit pe ZTE...sau poti sa astepti sa vezi cum e noul telefon de la Gigabyte, Maya M1.

#6
DANBV

DANBV

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 09.01.2004
today ZTE sold 52,800 Nubia Z7 handsets in exactly 4 minutes and 36 seconds.

The Nubia Z7 is a good phone with some great features making some great progress from its predecessor the X6. For those who require a good camera and excellent display, you won't find much better available on the market. With the only let-down being the quad-core processor, and this not being poor, just not brilliant, the phone itself is definitely a triumph. For the price tag you're getting a very well-designed and powerful device that really is a flagship to take notice of, especially if camera and display are your thing. It is these areas where the Z7 excels, and there really isn't anything available at the moment that can beat it.

Edited by DANBV, 17 July 2014 - 21:52.


#7
danym

danym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 13.04.2004
Vor fi 3 modele de ZTE Nubia Z7, toate dualsim si cu 4G, cu procesor quad core Qualcomm Snapdragon 801 :
- ZTE Nubia Z7 cu ecran de 5.5 inchi, 1440 x 2560 pixels, (~538 ppi pixel density), 32 GB memorie si 3 GB RAM, baterie de 3000mAh
- ZTE Nubia Z7 mini cu ecran de 5.0 inchi, 1080 x 1920 pixels,  (~445 ppi pixel density), 16 GB memorie si 2 GB RAM, baterie de 2300mAh
- ZTE Nubia Z7 Max cu ecran de 5.5 inchi, 1080 x 1920 pixels, (~403 ppi pixel density), 32 GB memorie si 2 GB RAM, baterie de 3100mAh

Edited by danym, 19 July 2014 - 14:42.


#8
Danutzu117

Danutzu117

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 04.02.2008
Salut,

Sunt posesorul unui Nubia Z7 Max de cateva zile si va pot spune ca este un telefon foarte bun, dar vine cu un lips major si anume: Google Play. Dupa 2-3 zile de cautari pe net si anume pe forumuri din China si Singapore am reusit sa-l instalez cu toate serviciile aferente. A fost destul de greu sa-l achizitionez, am asteptam aproape doua luni pana au reusit niste prieteni din China sa mi-l cumpere de pe site-ul oficial, pentru ca numai Vinerea la ora 10:00 AM se puteau cumpara si se epuiza stocul instant :))).

Vine in cutie cu urmatoarele: Casti, carpa, bureti pentru casti (3 marimi), cablu OTG, doua adaptoare pentru conectare casti si alte chestii, touch pen (vedeti pozele atasate), incarcator si cablu de date.
Nu vine cu: Husa si folie de protectie. Pe acestea le-am cumparat separat.

Accesati link-ul de mai jos pentru a vedea poze cu el.

https://imageshack.com/i/hlgpdedoj

Daca aveti alte intrebari/curiozitati, nu ezitati sa intrebati.

#9
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Sa-l folosesti cu spor !
Cum te-ai obisnuit cu Nubia UI ?
Eu am un Z7 mini si a venit gata rootat - doar i-am instalat CWM ( ca era pe Nubia recovery ) si am trecut de la 9.20 la 9.42 .

#10
dancrow

dancrow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 08.05.2006
Povestește-ne câte ceva despre experienta in utilizare comparativ cu alte telefoane pe care le-ai avut.
Pentru cei interesați exista forum dedicat pe xda-developers

#11
dancrow

dancrow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 08.05.2006
Forum dedicat pe xda-developers

#12
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Momentan sunt in perioada de acomodare . Displayul e  super - comparativ cu cel de la Xiaomi Mi2a sau Samsung S2  iar dizainul e peste asteptari.  Nu am luat Z7 max pentru ca mi se parea prea mare . Dar mini-ul e exact la fel de lat ca Mi2a si cu 1-2 mm mai lat ca S2 , evident e mai lung ( display de 5" comparativ cu 4,5 si 4,3 ) . Acum parca imi pare rau ca n-am mers pe Z7 max. Rom-ul 9.42 e cu Google play instalat si are si un antivirus Dr.Safety ..... Din pacate are si un manager de aplicatii ( Mobogenie ) si Twitter de care as vrea sa scap  - momentan Tw..l-am inghetat .
Exista deja rom-uri third party : Mokee ( ajuns la RC4 ) , variante de Lewa  , incercari de Miui  si CM 11.

#13
dancrow

dancrow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 08.05.2006
Să înțelegem ca deții un Z7 mini nu un Z7(iesit pe piață de curind,  ultimul din seria nubia Z7) așa cum spune titlu forumului?

#14
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Z7 mini. Pana la urma Z7 FIX a aparut Posted Image ?
Scuza-ma ca m-am bagat in vorba in topicul care e pentru Z7 dar se fac trimiteri catre XDA la Z7 Max. Am zis ca daca tot nu se potrivesc 3 litere merge si a patra.

#15
dancrow

dancrow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 08.05.2006
Nu este nici o problema.
Z7 se vinde doar pe site-ul producătorului in China. A apărut in iulie si e la precomanda spre exemplu aici

#16
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
OK, poate ne impacam sa impartim topicul pana se facem un grup mai marisor.  Sau apar titularii cu Z7 fix si ne trimit la locurile noastre.

#17
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
ROM-uri pentru Z7 Max gasiti aici: http://bbs.ydss.cn/f...eid&typeid=2649

Despre root, recovery, gasiti informatii utile aici: http://www.androidpi...11-rom-tutorial

#18
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 19.08.2006
z7 mini nu are nimeni? pe forum?Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate