Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

piano start ;;)

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
katurev

katurev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 22.03.2012
Presupunand ca voi incepe in viitorul apropiat ( sper ) sa cant la asa ceva am urmatorea intrebare.

Daca cumpar asta : http://www.senia.ro/...-yamaha-26594-3 , bineinteles alaturi de un stativ, mai am nevoie de altceva? Amplificatoare... banuiesc ca chiar nu e cazul, pianul avand boxe proprii. Ce parere aveti? Si acest pian am inteles ca in banii lui ofera foarte multe si e numai bun pentru un cantaret de dormitor ( eu ), are putine taste fata de un pian "adevarat" ... e ok? ce spuneti..

#2
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Nu stiu cum e asta, dar sa-ti iei o dracie care sa recunoasca cat de tare apesi pe clapa.

#3
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Sa stii ca astea ieftine se aud naspa, sunete de orga de copii in nici un caz pian real. Vezi macar sa aiba midi in si out sa o poti cupla la calculator si impreuna cu un program gen Mixcraft vei putea pune instrumente realiste.

Edited by gerbil, 10 January 2013 - 12:26.


#4
katurev

katurev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 22.03.2012
are midi in/out .. insa la pc nu cred ca o poti conecta... lumea o lauda pt ce face la banii ei.. melodii gen fur elise as vrea sa cant..

#5
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Daca are midi o poti conecta, cum sa nu? Iti trebuie un cablu midi ca acesta.

Un filmulet facut de mine acum cativa ani, e si Fur Elise pe la sfarsit.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5uWL7dRe6-c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by gerbil, 10 January 2013 - 14:52.


#6
katurev

katurev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 22.03.2012
bun e bine atunci.. o iau asa pentru mn sa cant si eu cateva melodii .. dar cum e faza aia sa recunoasca cat de tare apesi pe clape? la asta nu cred  ca recunoaste dar ma rog.. nu cred sa fie asta o problema la mine.. care o sa cant asa .. ocazional cate 1-2 chestii. pe youtube toti au spus ca orga e foarte buna pentru acel pret si pe unde am mai citit

#7
ilietu

ilietu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 14.08.2008

 katurev, on 10 ianuarie 2013 - 11:16, said:

Presupunand ca voi incepe in viitorul apropiat ( sper ) sa cant la asa ceva am urmatorea intrebare.

Daca cumpar asta : http://www.senia.ro/...-yamaha-26594-3 , bineinteles alaturi de un stativ, mai am nevoie de altceva? Amplificatoare... banuiesc ca chiar nu e cazul, pianul avand boxe proprii. Ce parere aveti? Si acest pian am inteles ca in banii lui ofera foarte multe si e numai bun pentru un cantaret de dormitor ( eu ), are putine taste fata de un pian "adevarat" ... e ok? ce spuneti..

http://www.lidl.ro/c...index_12835.htm
Nu stiu daca e acelasi model dar nu cred ca merita 160 lei in plus pentru ce iti trebuie tie! Posted Image

#8
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Are un buton numit "Touch", acela este pentru recunoasterea apasarii pe clape. Adica e ca la pianul real, daca apesi mai incet se aude mai incet si mai fin, daca apesi mai tare se aude mai tare si mai bright.

#9
katurev

katurev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 22.03.2012
hm.. interesant.. banuiesc ca acel buton touch nu il au nici pianul meu nici cel spus de colegu de pe forum nu?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate