Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

D.C.S. - Akta

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1055 replies to this topic

#541
Cosmin342

Cosmin342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 18.04.2017
MDI TV nu e nici acum disponibil in Dambovita.Ar fi pacat de el.E singurul post regional pentru judetul meu.Ar trebuie sa echilibreze deoarece avem 3 posturi pentru Arges(Curier TV,Absolut TV si Arges TV) si unul pentru Dambovita,MDI TV.

Edited by Cosmin342, 24 April 2017 - 16:47.


#542
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Și în Argeș continuă să fie nefuncțional, va reveni curând, din moment ce e în grila analogică prezentată pe AKTA Info.

#543
Cosmin342

Cosmin342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 18.04.2017
Pe frecventele 663,25 si 671,25 au aparut doua programe pe analogic.Temporar ecranul este negru.Stie cineva ceva de ele?

#544
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
În Argeș încã nu a apãrut nimic, posibil sã fie posturi locale sau simple teste.

#545
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
MDI TV a revenit pe vechea frecvență (635 Mhz). Încă se lucrează, unele programe au probleme tehnice. Cosmin, au apărut programe pe acele teste în Dâmbovița ? Deși, nu văd ce ar putea fi...

#546
Cosmin342

Cosmin342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 18.04.2017
Nu a aparut vreun program si nu mai sunt probleme tehnice la niciun program

#547
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Presupun că sunt încă active, nu ? În Argeș nu au intrat programe pe acele frecvențe (avem 58 de programe, ultimul pe 655 Mhz - TV5).
Din ce am văzut pe AKTA Info, grila e identică, de aceea întreb, e posibil să intre și aici la un moment dat, dacă acolo au rămas în grilă, chiar dacă doar cu ecran negru activ.

Edited by Cristi_77, 25 April 2017 - 21:45.


#548
Cosmin342

Cosmin342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 18.04.2017
Da sunt active si fix pe urmatoarele frecvente dupa tv5

#549
Cosmin342

Cosmin342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 18.04.2017
Poate extind grila analogica.

#550
Cosmin342

Cosmin342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 18.04.2017
TV Paprika nefunctional.Parca ar fi pe ordinea de zi sa nu mearga un canal.Cristi la tine este la fel si ti-a aparut ceva pe frecvente?Aparuse la un moment dat lista de canale akta dar apoi a redevenit negru unul dintre ele.

#551
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 22.02.2017
Treceti pe Orange DTH si opriti porcaria si mizeria asta de firma.. chiar va place sa va chinuiti, sunteti masochisti, asa-i?

#552
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014

View PostCosmin342, on 26 aprilie 2017 - 16:33, said:

TV Paprika nefunctional.Parca ar fi pe ordinea de zi sa nu mearga un canal.Cristi la tine este la fel si ti-a aparut ceva pe frecvente?Aparuse la un moment dat lista de canale akta dar apoi a redevenit negru unul dintre ele.


Da, Paprika a avut probleme și în Argeș, începând de aseară, acum totul este în regulă.

Apăruse lista de pe AKTA Info (canale analogice) sau programele digitale ? În Argeș nu a apărut nimic (frecvențe sunt ”goale” deci nu le memorează la scanare) după TV5 și nu cred că vor schimba ceva prea curând, se anunța prealabil pe AKTA Info (cel puțin modificările din grila analogică sunt anunțate cu câteva zile înainte). Dacă apar și în alte județe e clar că va intra ceva acolo în toată țara, dacă nu, e ceva local.

View Postronuquet, on 26 aprilie 2017 - 16:34, said:

Treceti pe Orange DTH si opriti porcaria si mizeria asta de firma.. chiar va place sa va chinuiti, sunteti masochisti, asa-i?

Dacă plec eu cu colegul de mai sus, oprim ”porcăria și mizeria asta de firmă” ? Posted Image Sigur nu vor falimenta dacă pleacă 2 abonați. Aici serviciile sunt chiar bune, chiar dacă sub fosta firmă din punct de vedere al calității semnalului TV și al grilei. Aș putea să te întreb același lucru, de ce mai ești la UPC dacă îți dorești Ginx, TNT HD și Science HD ? Preț (ofertă foarte bună primită la retenție) comoditate, calitate ? Adică e ceva care te mulțumește totuși, dacă ai rămas. Așa am și eu motivele mele pentru care momentan rămân la AKTA, cred că pot să-mi aleg singur serviciile atât timp cât plătesc (periodic și la zi) și sunt în mare parte mulțumit (le-am expus în nenumărate rânduri, dacă chiar contează pentru cineva).

În afară de asta, cum încă sunt neclarități despre viitorul AKTA, nu vreau să mă grăbesc să semnez un contract pe 2 ani, iar după câteva luni să nu am posibilitatea de a avea ceva mai bun din toate punctele de vedere. Dacă tu consideri că astfel sunt masochist, fie, exceptând lipsa sportului, pentru mine au o ofertă cel puțin decentă. Lipsa sportului e încă deranjantă (în fapt a Eurosport) dar există și alte soluții chiar dacă nu întotdeauna la cea mai bună calitate. Eu nu mă chinui deloc, am zile (ca astăzi) în care ajung acasă la asemenea ore, și îți garantez că TV e printre ultimele priorități, dacă vroiam mai mult plecam încă de când eram abonat la TVCS.

Edited by Cristi_77, 26 April 2017 - 21:41.


#553
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 22.02.2017
La ce pret am, si la 41 HD-uri ce rost mai are sa ma mut la Telekom?

Intradevar, as face contract si la Orange, numai ca ma obliga sa stau 2 ani, mi se pare prea mult.

Orange DTH + Internet Akta ar fi mai ok.

Am vazut ca ai televizor mare, LED, ce faci cu atatea SD-uri, de curiozitate? Sau l-ai luat sa fie acolo...

#554
Cosmin342

Cosmin342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 18.04.2017
Ziceam ca aparuse pe un program care avea ecranul negru lista canalelor de pe digital apoi la 2 minute a disparut

#555
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014

View PostCosmin342, on 26 aprilie 2017 - 21:38, said:

Ziceam ca aparuse pe un program care avea ecranul negru lista canalelor de pe digital apoi la 2 minute a disparut

Au testat ceva, posibil să intre un canal, poate 2 de pe digital acolo, din cele care sunt decodate, cum ar fi AMC, Extreme Sports sau Da Vinci Learning,cel mai probabil a fost însă un simplu test, cum am spus prealabil vor anunța pe AKTA Info, deci sigur nu intră ceva până săptămâna viitoare, să ne ții la curent dacă apar și alte modificări, în Argeș nu sunt și mă îndoiesc că vor deveni active. 58 de programe sunt mai mult decât suficiente pe analogic, nu fac concurență RCS, mai ales fiind pe coaxial, iar calitatea are de suferit cu cât le poziționează mai sus. Telekom (unde au fibră) și RCS își permit ”luxul” să aibă până la 70 de programe pe analogic, AKTA și UPC (încă) nu.

#556
George78910

George78910

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 14.11.2016
OFF-TOPIC:RCS prin unele zone elimina canale.

#557
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014

View Postronuquet, on 26 aprilie 2017 - 21:36, said:

La ce pret am, si la 41 HD-uri ce rost mai are sa ma mut la Telekom?

Intradevar, as face contract si la Orange, numai ca ma obliga sa stau 2 ani, mi se pare prea mult.

Orange DTH + Internet Akta ar fi mai ok.

Am vazut ca ai televizor mare, LED, ce faci cu atatea SD-uri, de curiozitate? Sau l-ai luat sa fie acolo...

Am spus mai sus de ce evit să semnez acum un contract pe 2 ani, se pot întâmpla multe în acești 2 ani în special cu AKTA. Ar mai fi și lipsa CBS Reality care nu-l am la Orange și Cinemaraton, care chiar merită, aș (re)câștiga doar TLC, dar pentru asta am găsit soluții și am rezolvat problema și anumite discuții.

TV-ul nu l-am luat doar pentru posturi HD chiar dacă petrec mult timp pe acestea din urmă, au fost mai mulți factori și e o investiție pe termen lung, deci se merită, chiar și cele SD se văd mai bine față de ce aveam anterior, deci nu doar HD-ul contează. Îți garantez că nu achitam (aproape) 2000 de lei (e adevărat în rate) ”doar să fie acolo”.

View PostGeorge78910, on 26 aprilie 2017 - 21:56, said:

OFF-TOPIC:RCS prin unele zone elimina canale.

Au peste 65 de programe în majoritatea zonelor, deci au de unde să elimine. Ca fapt divers, ce posturi au eliminat, nu am văzut nimic postat pe topicul RCS analogic ?

Edited by Cristi_77, 26 April 2017 - 22:00.


#558
George78910

George78910

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 14.11.2016
Mai bine televizoarele astea led sa nu suporte analogicul, asa cum este Smart Tech-ul care nu suporta analogic si multi se uita la SD  si daca pot vedea HD nu poate deosebi.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate