Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Benjamin Netanyahude un criminal ...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii
 Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 

D.C.S. - Akta

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1055 replies to this topic

#433
claudiu0008

claudiu0008

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 03.05.2016
Stai liniștit  la noi au făcut figura  asta din vara,și la unele persoane chiar lea mers.

#434
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Sunt cunoscute deja astfel de practici, unde au concurență reduc prețurile chiar și la jumătate. UPC și Telekom investesc în continuare, iar atuurile AKTA sunt din ce în ce mai puține, de aceea am și spus pe alt topic că au greșit când au refuzat oferta lor (150 MIL euro). Nu vor (mai) obține acest preț de la nimeni. Poate anul viitor va aduce și vești bune, deși nu prea mai am mari speranțe de la ei. Când au introdus acele HD-uri acum o săptămână, credeam că și-au schimbat viziunea și vor începe să evolueze și să furnizeze servicii mai calitative, dar după ”surpriza” de astăzi, se pare că le-am dat ”credit” degeaba. E ca și cum ai avea un elev de 4 care a luat un 7 și speri să rămână la acel nivel, dar îți dai seama că nu ai cum să-i ceri mai mult, dacă atât îl duce capul. Cam așa e și cu AKTA...

Edited by Cristi_77, 10 November 2016 - 18:37.


#435
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
... nu stiu Cristi ce sperante mai ai sau daca crezi ca regasesti macar o buna particica din TVCS in Akta.. dar daca Telekom sau UPC trag fire.. acolo sa te duci.

#436
c-daniel

c-daniel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,065
  • Înscris: 28.05.2014
Hai sa va zic cum s-au tepuit si ei. Ei, adica Akta. In vara, se auzeau zvonuri, ca gata, vine digi pe aici in zona mea. Adevarul este ca digi sunt cu reteaua la 6 km, dar 6km pot fi mult sau putini, depinde de multi factori. In fine, cum s-a auzit zvonul, la vreo 1 saptamana au inceput sa apara agentii akta cu reduceri la abonamente, si alte avantaje, daca semnezi prelungire abonament. Eu, am un prieten bun care lucreaza intr-o pozitie mai "sus" la digi Pitesti, si l-am intrebat, si a spus ca sigur nu anul asta se vor extinde in zona mea. Poate la anul. Zic, gata, e momentul. Am semnat iar cu akta, si mi s-a redus plata facturii lunare cu vreo 35 lei, plus internet de 50mbps fata de 40 inainte. Si iata, au trecut deja 6 luni, si nici o veste de la digi Posted Image
Dar astea sunt cazuri rare la ei Posted Image

#437
marcelyno

marcelyno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 29.08.2015
Salut, a încercat cineva să rezilieze contractul cu akta? A întâmpinat ceva probleme? Eu am vrut să reziliez contractul pentru a mă muta la UPC că au venit în zonă și mi s-a spus că trebuie să plătesc nu știu ce taxă de reziliere. Eu am contract de un an și ceva de zile. Îmi poate spune cineva dacă trebuie să plătesc acea taxă sau este așa ca să mă facă să renunț.

#438
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009
Nu se plateste nicio taxa de reziliere. Conform legii 199/2000 (parca). Daca ai avut gratuitati, vei plati doar acele diferente. Am reziliat eu. Nu am platit nimic, dar eram in afara perioadei contractuale. Eventual, le spui ca ceri parerea ANPC (fostul OPC).

#439
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,719
  • Înscris: 28.02.2010
http://www.paginadem...iitoare-la-akta

#440
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Interesantă grila, e total diferită de cea din zona mea. Din păcate, nu e completă.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hoEessiu_tE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#441
ddocc

ddocc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 26.02.2007
Buna dimineața .De la 1 Decembrie AKTA a cumpărat operatorul de cablu Magna vox ce deservea câteva localități din județul Dolj .Singurele modificări pe care le-am observat sunt introducerea celor doua posturi Look si a canalului akta INFO . In grila încă exista eurosport si discovery si animal planet . Si se spune ca o sa introducă si digitalul de la akta si ca si grila analogica se va modifica .

#442
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Probabil după sărbători vor înlocui grila ”Magna Vox” (poți posta grila actuală ?; Mulțumesc) cu a lor, dacă deja a intrat AKTA Info. Discovery și Animal Planet poate vor rămâne (doar pe analogic, dacă s-a semnat o asemenea clauză în contract, cum e cazul în zona mea) și eu (încă) le am după ce au cumpărat TVCS în aprilie, dar pentru Eurosport sunt șanse minime (nule).
Cum au cumpărat rețeaua din zona ta la începutul lui decembrie, sunt șanse foarte mici să vândă spre UPC/Telekom/RCS la sfârșitul acestui an, cum spunea un coleg pe un alt topic (sfârșitul lui 2017/primăvara 2018 cred că va aduce vânzarea AKTA spre UPC, altcineva nu văd să le ”pună verigheta”, asta bineînțeles dacă vor mai renunța din pretențiile exagerate (200 milioane de euro).

#443
ddocc

ddocc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 26.02.2007
Aceasta e grila de azi :  
1 eurosport
2 Look plus
3 Look
4 sport.ro
5tvr Craiova
6 realitatea
7 digi 24
8 național tv
9 acasă tv
10 etno
11 TVR1
12 kanal d
13 pro tv
14 TVR2
15 antena 1
16 prima
17 akta INFO
18 pro cinema
19 b 1 tv
20 antena stars
21favorit
22 n24 plus
23 tvh
24 antena 3
25 diva
26 România tv
27 tv Paprika
28 Disney
29 Minimax
30 Axn
31 film Cafe
32 discovery
33 National geographic
34 CBS reality
35 happy
36 GTV ( post local de la Craiova )
37 jurnal tv ( din Republica Moldova )
38 inedit
39 TVSE
40 cartoon network
41 acasă gold
42 taraf
43 speranța tv
44 alfa si omega tv
45 Trinitas
46 u tv
47 Nașu tv
48 kiss tv
49 1 Music Chanel
50 TVR 3
51 AMC
52 TNT
53 animal planet
54 TVR Internațional
55 tv 5 monde

#444
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,361
  • Înscris: 19.01.2015
Deja cred ca au preluat monopolul AKTA si in Dolj unde in mod normal este cablat si RCS cu grila de maxim 55 de canale amalogice + toate frecventele cu toate canalele necesare pe digital, insa la RCS pe analogic nu ai multe posturi ce sunt in orasul resedinta precum: Eurosport, Cartoon Network / TNT, AXN, Da Vinci Learning, Paramount Channel, si lista poate continua.

#445
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Mulțumesc! Digital nu aveți ? Deci, cel puțin la nivel teoretic, vor elimina Eurosport, Discovery, Animal Planet, CBS Reality (la AKTA e în pachetul Evolution - 10,5 lei/lună), AMC (disponibil doar pe digital), Jurnal TV, TVR Internațional și probabil încă câteva. Dacă rămân posturile Discovery și la voi (deocamdată în Argeș e singura locație în care mai sunt Discovery Channel, Animal Planet și TLC) inclusiv Eurosport, atunci e posibil să revină într-un final și pe digital, restul pachetului, lucru de care mă îndoiesc. În orice caz, dacă rămân în grilă, vor fi doar pe analogic, așa s-a procedat și în Argeș.
Să ne ții la curent, când mai ajungi prin zonă.

Edited by Cristi_77, 19 December 2016 - 14:37.


#446
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,361
  • Înscris: 19.01.2015
N-au digital, dar o sa-l introduca cel mai probabil si la ei, dar Magna Vox fiind un oprator de cablu local cu sarme care nu prea permit transmisia de posturi digitale, nu prea cred introducerea digitalului prea curand.

#447
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012

View Postddocc, on 18 decembrie 2016 - 08:44, said:

Buna dimineața .De la 1 Decembrie AKTA a cumpărat operatorul de cablu Magna vox ce deservea câteva localități din județul Dolj .Singurele modificări pe care le-am observat sunt introducerea celor doua posturi Look si a canalului akta INFO . In grila încă exista eurosport si discovery si animal planet . Si se spune ca o sa introducă si digitalul de la akta si ca si grila analogica se va modifica .
TVSE e ăla din Buzău ?

#448
craiova70

craiova70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 01.12.2010

View Postddocc, on 18 decembrie 2016 - 08:44, said:

Buna dimineața .De la 1 Decembrie AKTA a cumpărat operatorul de cablu Magna vox ce deservea câteva localități din județul Dolj .Singurele modificări pe care le-am observat sunt introducerea celor doua posturi Look si a canalului akta INFO . In grila încă exista eurosport si discovery si animal planet . Si se spune ca o sa introducă si digitalul de la akta si ca si grila analogica se va modifica .

Ce localitati au avut acest noroc?

#449
ddocc

ddocc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 26.02.2007

View Postcraiova70, on 19 decembrie 2016 - 16:49, said:


Ce localitati au avut acest noroc?
am inteles ca sunt in jur de 30 de localitati la nivelul judetului dolj

#450
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
În grila analogică din Argeș, Nick Junior a înlocuit Minimax.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate