Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke
 

Poti slabi cu cetona de zmeura?

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#37
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006

 xeleron, on 06 ianuarie 2013 - 21:44, said:

Pana la insulina/glucagon mai este mult,mult mai mult.Tiroida iti da startul la randul ei fiind influentata de hipofiza.

Cum să fie mult ? Când deja te gândești la hrană, insulina începe să fie secretată. Când îi simți gustul dulce, la fel. Când bagi dulciuri în tine, insulina crește până la cer. Nu am zis că tiroida nu contează. Dar îngrășarea e deocamdată legată de acțiunea insulinei, iar aia e secretată de pancreas.

Edited by proxtu, 06 January 2013 - 21:49.


#38
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,741
  • Înscris: 06.10.2012
Mi-ar fi placut threadul daca nu as fi vazut ca autorul avea 1 singur post si daca nu as fi dat la intamplare acum cca 1 ora la membrii-nou inscrisi si chiar m-am mirat de userul cu numele cetonadezmeura inregistrat la 20.36.
Acu threadu cu acetona....... offf.... si macar daca lucram si eu la Politie Posted Image

Presimt ca e publicitate mascata Posted Image

#39
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Dar nivelul metabolic este secretat de tiroida,asa ca degeaba iti crestie sau sacade tie insulina daca metabolismul este scazut.Tot cat o vaca te faci indiferent de glicemie.

#40
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Prietenul meu, sau hai sa inghit galusca si sa zic, prietena mea, daca eram o balta cu pesti, toti am fi slabit. Nimeni nu a muscat momeala, nu vezi?! Lumea vrea clisme, nu cetona. Clismele sunt mai new age asa...

 xeleron, on 06 ianuarie 2013 - 21:57, said:

Dar nivelul metabolic este secretat de tiroida,asa ca degeaba iti crestie sau sacade tie insulina daca metabolismul este scazut.Tot cat o vaca te faci indiferent de glicemie.
Ai zis "vaca". Posted Image)

Edited by YOUR_GOD, 06 January 2013 - 22:00.


#41
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,741
  • Înscris: 06.10.2012

 xeleron, on 06 ianuarie 2013 - 21:57, said:

Dar nivelul metabolic este secretat de tiroida,asa ca degeaba iti crestie sau sacade tie insulina daca metabolismul este scazut.Tot cat o vaca te faci indiferent de glicemie.

Se vede ca studiezi medicina veterinara Posted Image

#42
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
@xeleron: Nu mă refeream la nivelul metabolic. Insulina blochează ieșirea grăsimii din celulele grase, atunci când ai nevoie de energie și n-ai nimic în stomac.

#43
echo3

echo3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,567
  • Înscris: 21.12.2012
Ma, sunteti ridicoli, de la asta cu cetona lui, pana la alergatul de nebun.
E mult mai avantajos sa slabesti prin alimentatie, decat prin sport. Te las pe tine sa alergi de nebun sa arzi 500 de calorii, in timp ce eu o sa mananc cu 500 de calorii mai putin si rad de tine.
Chestia cu cetona e sarita de pe fix, no comment.
Iar ala care a slabit 27 de kg in 3 luni, ori ai luat substante, ori ai fost super obez si ai ajuns de la supergras la gras si ai si pierdut muschi in prostie.

Edited by echo3, 06 January 2013 - 22:25.


#44
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010

 echo3, on 06 ianuarie 2013 - 22:22, said:

Ma, sunteti ridicol[...]
A, da?! Dar de clisma ce spui?! Hm, ce spui?!

#45
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,493
  • Înscris: 04.05.2006

 echo3, on 06 ianuarie 2013 - 22:22, said:

Ma, sunteti ridicoli, de la asta cu cetona lui, pana la alergatul de nebun.
E mult mai avantajos sa slabesti prin alimentatie, decat prin sport. Te las pe tine sa alergi de nebun sa arzi 500 de calorii, in timp ce eu o sa mananc cu 500 de calorii mai putin si rad de tine.
Chestia cu cetona e sarita de pe fix, no comment.
Iar ala care a slabit 27 de kg in 3 luni, ori ai luat substante, ori ai fost super obez si ai ajuns de la supergras la gras si ai si pierdut muschi in prostie.


Cel mai avantajos este sa le imbini pe ambele, atat dieta, cat si sportul. Alergatul ala "de nebun" de care zici tu si care poate sa insemne orice altceva, nu doar alergat, are si alte avantaje, nu doar slabirea.

#46
lecsalexa

lecsalexa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.01.2013
am incercat un flacon de  cetona de zmeura si am slabit .....simt ca am si mai multa energie decat deobicei, deci functioneaza :)

#47
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012

 lecsalexa, on 13 ianuarie 2013 - 13:33, said:

am incercat un flacon de  cetona de zmeura si am slabit .....simt ca am si mai multa energie decat deobicei, deci functioneaza Posted Image

Si...unde exact ai inserat acel flacon?

#48
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
Isn't it obvious ? :P

#49
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
Nu putem afirma chiar asa, am fi niste animale. Cred totusi ca a incercat flaconul XL pentru extra energie si tonus.

#50
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
Și un plus de plăcere.

#51
alisa-m

alisa-m

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.03.2013

 On_my_way, on 06 ianuarie 2013 - 21:06, said:

Dar e sanatos sa slabesti folosind-o?

Eu am slabit cu cetona de zmeura, dar am facut si putina miscare si am incercat sa mananc mai sanatos(mentionez ca mancam multe porcarii inainte). Ai grija sa iei produsul original, eu l-am luat de pe casa plantelor. Succes si hai sa nu mai fim rautaciosi cu comentariile!

#52
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
Eu am slăbit cu aer, dar am făcut și puțină mișcare și am mâncat sănătos.

#53
alisa-m

alisa-m

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.03.2013

 proxtu, on 05 martie 2013 - 12:38, said:

Eu am slăbit cu aer, dar am făcut și puțină mișcare și am mâncat sănătos.
Uneori poti ajuta natura sa isi faca mai bine efectul.

#54
tamasfelix

tamasfelix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 04.11.2011
@lecsalexa, de unde ai cumparat? am inteles ca au aparut si cateva produse contrafacute.
Am citit mai multe despre cetona de aici: http://www.4diete.ne...tona-de-zmeura/ pare un produs miracol.

Apropo, ati citit de produsul de la oradea, este vorba de detoxi vita? cred ca merge foarte bine conbinate impreuna, este un antioxidant bun.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate