Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Storage wars

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Daeso

Daeso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 01.02.2012
Ce parere aveti?,mi-e i -mi place dar cred ca e fals sau macar  o parte e fals si ca unele obiecte sunt plasate de echipa nu cred ca unu intreg la cap al lasa cutii pline cu bijuterii sau obiecte foarte valoroase in depozit.Un exemplu [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-1yIuz4GPuY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007
http://www.huffingto..._n_2279176.html

#3
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Am vazut unele secvente pe History si am cautat mai multe despre emisiune a.i am ajuns sa vad toate episoadele (de marti pana astazi).
Imi place mult formatul.
Pacat ca nu are mai multe sezoane/episoade deocamdata, dar e timp. Vad ca au terminat cu toate cele 26 de episoade pt sezonul 3 (ultimele 6 s-au filmat doar din 4 decembrie). Sper sa urmeze si sezonul 4.

Quote

mi-e i -mi place dar cred ca e fals sau macar  o parte e fals si ca unele obiecte sunt plasate de echipa nu cred ca unu intreg la cap al lasa cutii pline cu bijuterii sau obiecte foarte valoroase in depozit.Un exemplu
Eu nu cred ca e fals sau si daca e ceva masluit, foarte putin (vreo doua sau trei episoade doar).
Astfel de licitatii chiar au loc in California (daca nu platesti pt 3 luni chiria la depozit), iar A&E doar le-au facut mai interesante transformandu-le intr-un show. De exemplu, Dan Dotson (cel care se ocupa cu licitatiile) face asta din 1974 (cf. wiki)

In plus se creeaza o senzatie falsa. Prezinta doar depozitele castigate de unul din cei 4 si pun accentul pe ce e mai valoros a.i poti avea senzatia ca majoritatea sunt asa, dar in realitate sunt mult mai multe depozite care contin lucruri fara valoare sau depozite valoroase, dar care nu sunt castigate de unul din concurentii prezentati in show.

Si chiar cred ca sunt oameni care, fie ca vor sau nu (obligati de imprejurari), lasa astfel de lucruri in depozite.

Vara trecuta, cand faceam curatenie in casa de la tara (a bunicilor) am gasit niste lucruri destul de interesante pe care ei vroiau sa le arunce deoarece ziceau ca nu mai ii ajuta la nimic. Printre ele niste carti destul de vechi: DEX in 4 volume, un dictionar de diagnostic si tratament destul de vechi, Istoria Bucurestiului (o carte mare, destul de veche care am gasit-o prin anticariate la 100-200 de lei), un ceas vechi de buzunar (daca nu greseste cine mi-a zis, ar fi si poleit in aur) si altele carti/obiecte mai vechi. Nu zic ca valoreaza o avere, dar daca ar fi sa le vand cred ca as scoate ceva pe ele. Dar nu o sa fac asta prea curand Posted Image (momentan le-am depozitat la loc sigur)

Tot de pe wikipedia, cica David Hester ar fi dat in judecata postul de televiziune ca ar fi influentat licitatiile (dadeau ceva bani la echipe mai slabe sau au pus nu stiu ce obiecte intr-un depozit), dar avand in vedere caracterul lui nu stiu cat de adevarat e sau doar suparat ca o fi pierdut ceva.

Edit: intre-timp vad ca a postat @alexx1402 mai multe detalii despre asta. Se pare ca e ceva adevar in acel proces, deci e posibil sa se fi "jucat" cei de la postul de televiziune cu depozitele.

Edited by Corupt, 03 January 2013 - 17:33.


#4
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Cam toate show-urile de genul asta sunt mai mult sau mai putin aranjate.
Bear Grylls dormea prin hoteluri, manca copios "in salbaticie", avea transport, i se creau "furtuni" cu ventilatoare si tot asa...
In Orange County Choppers se bagau tensiuni artificiale intre Sr si Jr, se inventau situatii, etc...

#5
12trei

12trei

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,328
  • Înscris: 22.07.2011
Posted Image

Cam astea sunt "documentarele" si "emisiunile culturale" cu care se mandreau unii telespectatori ai Discovery & co.?

#6
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
storage wars e pe history :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate