Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

After Earth (2013)

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
djswoop

djswoop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 08.12.2007

[ http://3.bp.blogspot.com/-0070uxYfNXw/UMZW7fy9YQI/AAAAAAAAFKk/UiUU0MVFvQs/s1600/jaden-smith-after-earth-trailer.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Primul trailer pentru filmul sci-fi After Earth în care Legendarul general Raige Cypher interpretat de Will Smith, care alături fiul său de 13 ani, interpretat de Jaden Smith, se prăbușesc cu o navă spațială pe Pământ, unde totul a fost devastat de un cataclism și care a fost părăsit de umanitate.

Atunci când o furtună de asteroizi provoacă un accident al navei cu care aceștia călătoresc, ei ajung izolați pe un Pământ ce a devenit în timp un teritoriu necunoscut și periculos.
n timp ce tatăl său zace între viață și moarte în cabina de pilotaj, Kitai (Jaden Smith) trebuie să exploreze rămășițele unei lumii distruse acum 1.000 de ani de niște evenimente cataclismice ce au forțat evacuarea umanității, să se confrunte cu topografia încă neexplorată, cu evoluția speciilor de animale care conduc acum planeta, iar pe lângă toate astea, să evite întâlnirea cu creatura extraterestră care a scăpat în timpul accidentului.
Tatăl și fiul trebuie să învețe să lucreze împreună și să aibă încredere unul în altul dacă vor să recupereze baliză de salvare, ce rămâne singura lor șansă de scăpare.
Regizat de M. Night Shyamalan,(Unbreakable, Signs, The Happening, The Sixth Sense), After Earth are în distributie actori ca Zoe Kravitz, Sophie Okonedo și Isabelle Fuhrman și va ajunge în cinematografe începând cu data de 7 Iunie 2013.
Sursa Foto.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/aanhrAnGqPY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



#2
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Mda... Ideea nu sună rău. Mie îmi plac SF-urile astea cu o doză sănătoasă de explorare/aventură în ele. Filmul are potențial.

Singurul lucru care mă neliniștește: nu atât prezența lui Will Smith, cât a fiului său (și mai ales insistența cu care își promovează progeniturile în aproape toate filmele în care apare și el)

O altă chestie: Din trailer am înțeles și că va fi CGI la greu (și eu m-am cam săturat de filme pline de secvențe gen „om vs. personaje de desene animate” încă din „I Am Legend”). Cred că poți să redai ideea de exotism, de pericol, de „alien planet” în care a ajuns Pământul după atâția ani de abandon și fără să pui cinci rânduri de dinți unui leu sau să creezi lilieci-vampiri  de șase ori mai mari decât cei din ziua de azi. Dacă vor mai apărea și păianjeni gigantici, tacâmul va fi complet.

Dar hai să așteptăm, până-n iunie mai e vreme.

#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Mai bine plin de CGI decat cu efecte scoase din Sinbad:The Fifth Voyage.

#4
SunnyGoldfish

SunnyGoldfish

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 17.04.2013
After Earth e filmat in 4k

#5
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008

 SunnyGoldfish, on 06 iunie 2013 - 10:24, said:

After Earth e filmat in 4k
La cat costa display-urile 4k si placile video aferente ma indoiesc ca cei mai multi dintre noi se vor bucura de acea rezolutie. Oricum ,merita retinuta informatia. Ma intreb daca a fost filmat si la 48fps la fel ce The Hobbit.

#6
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Nota de pe imdb de foarte "incurajatoare"
http://www.imdb.com/title/tt1815862/

#7
zerobitsunt

zerobitsunt

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,930
  • Înscris: 14.01.2011
panarama filmu
avatar e superb pe langa asta

#8
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008
L-ai vazut sau ai tras concluzia din trailer ?

#9
zerobitsunt

zerobitsunt

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,930
  • Înscris: 14.01.2011

 Gh3r0m, on 07 iunie 2013 - 22:33, said:

L-ai vazut sau ai tras concluzia din trailer ?
bineinteles ca l-am vazut
intriga slaba...actiune slaba..nimic n-a fost interesant in film

#10
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012
rahat de film.

#11
ovidiufgs

ovidiufgs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 17.04.2007
Jalnic. Plin de clisee. Daca nu avea atat CGI era un film de cat C. Asa e unul de cat. B.

#12
SunnyGoldfish

SunnyGoldfish

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 17.04.2013
Azi l-am vazut ,a fost bunicel se vede o mica diferenta la rezolutie cel putin asa am vazut eu oricum recomand.
off topic nu-ti trebuie placa video foarte performanta pentru 4k

Edited by SunnyGoldfish, 08 June 2013 - 22:00.


#13
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008

 SunnyGoldfish, on 08 iunie 2013 - 21:58, said:

Azi l-am vazut ,a fost bunicel se vede o mica diferenta la rezolutie cel putin asa am vazut eu oricum recomand.
off topic nu-ti trebuie placa video foarte performanta pentru 4k
Unde vorbesti tu de rezolutie? In sala de cinema probabil ,daca au aia echipamente 4k(proiector 4k)? Acasa nu cred ca ai simtit tu ceva mai ales ca nu exista disponibila decat o varianta filmata in sala cu camera. La un display de 1920x 1080 poti rula si rezolutii 10k ca tot nu simti diferenta. Si uite si tu cat costa un display(monitor ,TV) sau proiector 4k:
http://en.wikipedia....i/4K_resolution

#14
SunnyGoldfish

SunnyGoldfish

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 17.04.2013

 edigee, on 08 iunie 2013 - 22:18, said:

Unde vorbesti tu de rezolutie? In sala de cinema probabil ,daca au aia echipamente 4k(proiector 4k)? Acasa nu cred ca ai simtit tu ceva mai ales ca nu exista disponibila decat o varianta filmata in sala cu camera. La un display de 1920x 1080 poti rula si rezolutii 10k ca tot nu simti diferenta. Si uite si tu cat costa un display(monitor ,TV) sau proiector 4k:
http://en.wikipedia....i/4K_resolution


La cinema in baneasa ,sala ultra si diferenta este  una mica,chiar daca nu era  proictorul 4k totusi sa vazut o mica diferenta,un film filmat 4k si downgradat la 1080p se vede o mica diferenta fata de unu filmat direct in 1080p mai ales pe un ecran foarte mare cum e cel din sala ultra de la baneasa ,citez de pe site-ul oficial''Unicitatea acestei sali este data de ecranul cel mai larg din Romania - 21 de metri, de sistemul de sunet IOSONO, dar si de conceptul "black box": tavanul, peretii si scaunele sunt negre si gri inchis pentru o izolare completa a ecranului.....'''

Edited by SunnyGoldfish, 08 June 2013 - 22:58.


#15
Andreea2204

Andreea2204

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 13.06.2013
Imi e dor de un film bun cu Will Smith si asta se pare ca e o dezamagire :(. Nu l-am vazut inca, dar am sa ma uit la el cu prima ocazie.

#16
BlueEnergy

BlueEnergy

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 170
  • Înscris: 13.07.2013
Un film slab.Nu ma asteptam la asa ceva, mai ales ca joaca si Will Smith...

#17
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012

 SunnyGoldfish, on 08 iunie 2013 - 22:54, said:

La cinema in baneasa ,sala ultra si diferenta este  una mica,chiar daca nu era  proictorul 4k totusi sa vazut o mica diferenta,un film filmat 4k si downgradat la 1080p se vede o mica diferenta fata de unu filmat direct in 1080p mai ales pe un ecran foarte mare cum e cel din sala ultra de la baneasa ,citez de pe site-ul oficial''Unicitatea acestei sali este data de ecranul cel mai larg din Romania - 21 de metri, de sistemul de sunet IOSONO, dar si de conceptul "black box": tavanul, peretii si scaunele sunt negre si gri inchis pentru o izolare completa a ecranului.....'''

nu toate ecranele sunt 4k?

#18
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
M. Night Shyamalan incepe sa faca filme din ce in ce mai proaste.Aveam asteptari mici tinand cont de ultima lui catastrofa ( The Last Airbender ) dar nu ma asteptam sa fie chiar atat de slab.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate