Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...
 Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 

Ureche programata

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
lovepatisserie

lovepatisserie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.12.2012
Cred ca asa pot descrie cel mai bine situatia. Foarte intamplator, fara sa fac nimic special, am inceput sa am in urechea dreapta senzatia aceea cand imi intra apa si se infunda numai ca la mine nu a avut vreo cauza. Face acel zgomot fix aceeasi perioada la fix acelasi interval, cronometrat. La 10 secunde imi bazaie pentru fix o secunda. Am incercat cu palma sa desfund, m-am spalat din nou in ureche, audispray, betisoare...nimic. Parca este un calculator si totul este foarte precis. Ce poate fi? E foarte enervant. :((

#2
pelikanu

pelikanu

    tread carefully

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.08.2005
Incearca si alearga 30 de minute pe afara - vezi daca imediat dupa acest exercitiu se pastreaza frecventa.

#3
lovepatisserie

lovepatisserie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.12.2012
M-am trezit cu aceeasi problema dar acea infundatura se simtea mai alerta ....
Am zis ca pun cruce, merg la un ORL si basta, o fi vreun dop, o fi tensiune, stres, o fi ceva neurologic.....
Cum am iesit din casa, puf .. :D a disparut. Si nici nu a mai aparut.

Exclusesem dopul de ceara pentru ca senzatia era alta decat cea pe care o simt cand mi se misca un dop ... dar cu toate astea cine stie, nu mi-am mai facut o spalatura de ani buni.

#4
hot_tequila

hot_tequila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 11.01.2010
Se prea poate sa fie o inflamatie a Trompei lui Eustachio (face legatura intre nas si ureche).
De obicei in astfel de cazuri sunt utile picaturile de nas si medicamente antiinflamatoare.

Poti citi cate ceva pe-aici:  http://ro.fulspecial...d=static&id=101

...si mai poti cauta si alte detalii pe Google :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate