Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
System data 100GB din 256GB

Pot sa schimb routerul?

Taxa pod " Sold peaje neexpir...

Problema stabilizator tensiune cu...
 VENTILATOR

Comunicare cu animale moarte ?

Convertit sistem de navigați...

Nu am sunet pe hdmi
 Întrebare alunita

Schimbare tabla acoperis

Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...
 Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro

Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?
 

Nu mai pot accesa routerul!

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
socratev

socratev

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 27.10.2012
Sal din nou la toata lumea..cred ca am devenit un fel de cosmar pt forumul asta cu intrebarile mele...am o noua problema..nu mai pot accesa routerul wireless...am facut tot ce am putut...l-am resetat, restartat..nimic..este un tp-link model micut fara anteza model 720N ceva de genul...tot ce primeste cand incerc sa il accesez este mesajul din imagine...are cineva vreo rezolvare...aaa...inca ceva ...nu imi apare forma de logare inainte de mesajul ala...mi se afiseaza direct mesajul dupa ce incerc sa intru pe 192.168.0.1..

Attached Files



#2
Horsie

Horsie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 10.06.2002
Clear cachee sau (mai bine) incearca cu alt browser.

#3
socratev

socratev

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 27.10.2012
...pff..ms de rasp..am uitat sa preciezez ca am incercat deja asta..si am  am mai intalat si vreo inca 2 browsere...nimic!

#4
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Vezi cine a mai avut acces la el inainte.Ai permis cumva accesul la setari via wi-fi?

#5
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,535
  • Înscris: 10.08.2005
hard reset
change default password

#6
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Incearca si o curatare de cache. Start->run->cmd->ipconfig/flushdns.

#7
socratev

socratev

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 27.10.2012
nu am permis accesul nimanui...am avut fitru pe mac deci nu avea cum sa acceseze nimeni numai pc-ul meu..si respectiv laptopul meu...am incercat si cu flushdns...nimic...ce mama dracu are nu pot sa imi imaginez...cel mai tare si mai tare sa enerveaza nu pot face port forward si am nevoie de el...are careva o idee cum pot face asta fara sa accesez interfata routerului ?

sau...si mai bine..are cineva o idee cum pot face un firmware update fara sa intru pe pagina lui ?

Edited by socratev, 06 December 2012 - 11:50.


#8
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Mai exista o posibilitate, citisem undeva o chestie ca poti sa-ti refaci routerul daca nu ii instalezi firmware-ul cum trebuie.Baga un cablu in pc-ul tau si celalat capat pe portul wan al router-ul si vezi daca asa te lasa sa intri, deci retine pe portul WAN nu LAN, fara sa mai ai alt cablu bagat in router.Trebuie sa ai doar un singur cablu din portul WAN in Pc-ul tau, astfel s-ar putea sa-i poti face update de firmware fara sa-i accesezi interfata.(Sa ma corecteze cineva daca gresesc.)

#9
socratev

socratev

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 27.10.2012
bai fratilor am rezolvat ..e de la nenorocitul de antivirus...deci cine mai are nod32 si intampina problema asta trebuie sa intre si sa scoata browser-ul pe care il foloseste de la aplicatiile monitorizare de antivirus!

#10
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Eu am nod32 de foarte mult timp si n-am intalnit niciodata problema asta, nu stiu ce sa zic.Ce versiune de nod aveai ? nod32 antivirus 5 ? sau alta versiune ?

#11
socratev

socratev

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 27.10.2012
il am inca....ca sunt multumit de el dar nici eu nu stiu ce i-a venit...am modificat doar setarile de filtrare la internet and mail protection si da este nod32  5

#12
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Proabil si-a facut un update si nu i-a mai convenit de adresa router-ului, de curiozitate o sa incerc si eu acasa sa-mi accesez routerul sa vad daca am aceasi problema.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate