Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Vonino SpeedStar S

- - - - -
  • Please log in to reply
981 replies to this topic

#37
ERR

ERR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 12.05.2007
Toti am vrea 10 ore de functionare dar la banii astia nu prea gasesti. Tabletele budget iti ofera in general cam 3-5 ore la cele de 7-8' si 4-6 ore la cele de 9.7' - 10.1'.
Eu unul 95% din timp folosesc tableta acasa seara sa verific stirile, dau pe net, citesc, vad un film.... 4 ore e suficient. Am avut vreo 2 drumuri cu avionul si la fel a fost ok cat sa butonez 1 ora in sala de asteptare si vreo ora in avion. Pentru cine are insa des drumuri de 6-8 ore cu avion/tren/autocar e alta poveste

#38
jakeres

jakeres

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.05.2007

View PostMargelatu, on 01 decembrie 2012 - 20:19, said:

Ala nu e review, e reclama din pacate si atat. Daca pana si producatorul spune pana la 4 ore autonomie, la Arhi tine si mai mult,
Ce imi place la tableta asta:
-pretul
-dotari/pret
- fara probleme de soft pana acum
-display IPS in 5 puncte, 16 GB mem.
Ce nu imi place (sau mi-ar place sa vad imbunatatit):
-autonomie
-timp de incarcare (producatorul specifica 6 ore pentru primele 2 incarcari si 4 ore pentru urmatoarele incarcari), deci pentru 4 ore de folosire tre sa stai alte 4 cu ea in priza, "not so cool" pentu cine umbla mai mult si nu e mereu langa o priza.
-lipsa port HDMI

Per total insa sunt foarte multumit de achizitie, plusurile zic eu ca compenseaza pentru minusurile ei.

am aceasta tableta, si are port HDMI (micro sau mini , nu stiu cum ii zice pentru ca nu e mufa HDMI normala, dar il are); sper sa ii pot face upgrade la android 4.2 (acum are 4.1); 4.2 vine cu multi user login - mai multi useri pe aceeasi tableta

#39
Margelatu

Margelatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 25.11.2005

View Postjakeres, on 03 decembrie 2012 - 14:38, said:


am aceasta tableta, si are port HDMI (micro sau mini , nu stiu cum ii zice pentru ca nu e mufa HDMI normala, dar il are); sper sa ii pot face upgrade la android 4.2 (acum are 4.1); 4.2 vine cu multi user login - mai multi useri pe aceeasi tableta
Tu ori ai alta tableta ori faci confuzie si te uiti de fapt la portul micro USB.

#40
EmanuelDan

EmanuelDan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.12.2012
Salut pentru cine are aceasta tableta poate confirma este aceiasi cu acesta [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nlK1drBi848?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] , doar ca sub alt brand. Multumesc

#41
Margelatu

Margelatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 25.11.2005
Da, cel putin dupa aspect, e aceeasi tableta.

#42
DWIGHT

DWIGHT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 28.01.2007
http://ipadalternati...amera-16gb.html
http://www.pandawill...ack-p67776.html

Dupa specificatii Vonino este....

Edited by DWIGHT, 03 December 2012 - 22:05.


#43
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
sa inteleg ca Vonino este Pipo de Romania ???

#44
Margelatu

Margelatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 25.11.2005
Pentru mine asta nu este decat o veste buna, Pipo din ce am vazut este destul de popular, ceea ce inseamna ca atunci cand for fii update-uri de soft pentru Pipo, vom avea si pentru Vonino, fie ele oficiale sau nu. Ramane de vazut oricum.

#45
Margelatu

Margelatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 25.11.2005
Azi-noapte nu am avut somn si tot butonand tableta am observat o mica problema: am 2 pixeli care pe fond negru raman aprinsi, unul pe verde iar celalat pe rosu. Va cer un sfat: Sa o returnez la EMAG?  Sincer pixeli sunt foarte mici si destul de greu de observat, mai ales la lumina zilei, singurul lucru de care ma tem este sa nu apara si altii, sau sa moara de tot. Pe alte culori se pare ca functioneaza normal, sau cel putin nu reusesc eu sa vad vreo diferenta.

#46
TheFNK

TheFNK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 01.04.2009
A aparut un review aici : http://www.techzone....938/metodologie

#47
chflorin

chflorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 11.01.2011

View PostTheFNK, on 04 decembrie 2012 - 13:47, said:

A aparut un review aici : http://www.techzone....938/metodologie

E un review fake , platit. E suficient sa citesti concluziile review-ului , omul ala aproape ca a avut un orgasm Posted Image , asa de buna e tableta , totul este ,,FOARTE'' la ea. Posted Imagehttp://www.techzone....-5938/concluzie

Edited by chflorin, 04 December 2012 - 17:43.


#48
Margelatu

Margelatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 25.11.2005

View Postchflorin, on 04 decembrie 2012 - 17:39, said:

E un review fake , platit. E suficient sa citesti concluziile review-ului , omul ala aproape ca a avut un orgasm Posted Image , asa de buna e tableta , totul este ,,FOARTE'' la ea. Posted Imagehttp://www.techzone....-5938/concluzie
Faptul ca lauda atat de mult aspectul fizic... da, mi se pare un pic exagerat, dar nu as spune inca ca e fake, poate doar daca as rula aceleasi teste si nu as obtine rezultatele postate de el. Cred ca te-ai grabit un pic sa arunci cu noroi. Pana la urma nu se compara cu asa-zisul review al celor de la pretmic.com . Pentru mine tableta asta e imediat sub Nexus 7, dar la jumatate de pret, deci e foarte ok.

#49
conu

conu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 30.10.2005

View PostTheFNK, on 04 decembrie 2012 - 13:47, said:

A aparut un review aici : http://www.techzone....938/metodologie
Este de fapt interpretarea testelor .
Din curiozitate am facut si eu cateva din ele si rezultatul a fost cel asteptat ( +-1% diferente).
Avand acelasi cpu rk3066 nu cred ca aveau cum sa dea diferente mari.
Si omul a spus clar ce considera o lipsa  : gps , hdmi , timp de incarcare peste 3 ore.

Edited by conu, 04 December 2012 - 21:21.


#50
chflorin

chflorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 11.01.2011

View Postconu, on 04 decembrie 2012 - 21:19, said:

Si omul a spus clar ce considera o lipsa  : gps , hdmi , timp de incarcare peste 3 ore.
In concluziile review-ului la PRO  e trecut - autonomie excelenta (!?) . De asemenea la PRO e trecut - sunet FOARTE bun . Poate-mi explicati si mie cum poate sa aibe o tableta sunet foarte bun prin difuzorul incorporat . Review platit toata ziua.
http://www.techzone....-5938/concluzie

#51
stoianstefan1

stoianstefan1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 03.04.2011
Salut. Rog posesorii sa-mi spuna cum e receptia wireless (putere semnal ) pe aceasta tableta ,daca citeste hdd-uri pe usb si daca sunt compatibile aplicatiile .

#52
stoianstefan1

stoianstefan1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 03.04.2011
Pana la urma am renuntat la tableta PNI hd77d dupa ce am returnat-o ca nu citea stick-uri sau hdd-uri,si probleme cu wireless-ul etc.Acum ma uit la vonino speedstar S si as vrea sa stiu daca se merita sau nu sa o comand.

#53
moxi_man

moxi_man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 02.02.2010
si eu am fost sin situatia ta..ieri am returnat aceeasti tableta hd77d..iar azi mia-am luat vonino speedstar..pana acum sunt super incantat de ea..in cele 2 ore de butonat pe ea, insa un singur lucru ma preocupa..pe site-ul oficial si pe cel de la emag spun ca e echipata cu carcasa metalica..la mine nu pare asa..tableta e complet neagra..deci spatele nu e argintiu..adica aluminiu..iar daca bat in carcasa ar fi din plastic ..nicidecum aluminiu..a mai sesizat cineva treaba asta??

#54
stoianstefan1

stoianstefan1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 03.04.2011

View Postmoxi_man, on 05 decembrie 2012 - 21:36, said:

si eu am fost sin situatia ta..ieri am returnat aceeasti tableta hd77d..iar azi mia-am luat vonino speedstar..pana acum sunt super incantat de ea..in cele 2 ore de butonat pe ea, insa un singur lucru ma preocupa..pe site-ul oficial si pe cel de la emag spun ca e echipata cu carcasa metalica..la mine nu pare asa..tableta e complet neagra..deci spatele nu e argintiu..adica aluminiu..iar daca bat in carcasa ar fi din plastic ..nicidecum aluminiu..a mai sesizat cineva treaba asta??
are probleme cu temperatura? eu am sunat la vonino.ro  si mi-a zis ca la ei prinde bine wireless, mi-a zis ca citeste usb stick-uri.Ma intereseaza daca prinzi wireless bine cu ea, cu pni unde  nu prindea deloc semnal ,acolo laptopul avea semnal maxim .Ceva probleme de incompatibilitate la aplicatii?mersi de raspuns

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate