Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Vonino SpeedStar S

- - - - -
  • Please log in to reply
981 replies to this topic

#19
chflorin

chflorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,991
  • Înscris: 11.01.2011

 Kriss, on 01 decembrie 2012 - 00:58, said:

Daca colaboreaza e-mag cu ei inseamna ca au si de unde sa lase comisioane grase la magazin si cred ca e-mag nu-si strica numele cu cineva care poate sa dispara miine (gen tabletele acelea Odys).
Tabletele Odys nu tin minte sa fi existat vreodata in oferta Emag-ului . Exista , de exemplu , la PC Garage , eu de acolo am luat-o pe a mea. Confirm insa ca cei de la Axdia (distribuitorul lor) sint habarnisti (sau aiuriti) le-am cerut update-ul oficial la android 4.0 si ei mi-au raspuns ca nu exista asa ceva , in conditiile in care loturile noi de tablete vin cu android 4.0 . Sau e o greseala a celor de la PC Garage si tableta e tot cu android 2.3 http://www.pcgarage....droid-40-black/

#20
Margelatu

Margelatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 25.11.2005
Greselile in descriere produsului sunt la ele acasa si la EMAG la Vonino SpeedStar S:
- ei spun: Capacitive Multi-Touch 10 puncte ....in realitate doar 5 puncte.
- ei spun: 2 x MicroUSB ...in realitate doar 1xMicroUSB

Edited by Margelatu, 01 December 2012 - 10:39.


#21
wickedstar

wickedstar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.12.2012
Am cumparat-o eu joi , a venit cu incarcatoru bulit , fugi schimba etc....acuma mia dat alta , zici ca e imbinata cu stanga , sus la camera nu se imbina bine aluminiu cu plasticu . Se incarca greu , la mine a fost cam ciudat sa incarcat pana la 31%...a inghetat efectiv na vrut sa se aprinda ecranu , oprire fortata , iam dat drumu , bateria la 72% , eram wft? .....in rest jocurile se misca bine....testat : GTA 3 , Most Wanted , Temple Run , Angry Birds , Dead Trigger .
Cu toate astea recomand cumpararea dar mare atenti cand o primiti , nu plecati cu ea acasa fara sa testati totul 100%.....
Eu am cumparat-o de la eMag , varianta alba.

#22
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Un mic review: http://pretmic.com/v...review-detalii/

#23
Kriss

Kriss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 07.07.2005
Altul care vrea sa se imbogateasca cu E-mag... Arhi, de munca nu a auzit nici un blogger?

#24
{Strik3}

{Strik3}

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 01.08.2006

Quote

Am cumparat-o eu joi , a venit cu incarcatoru bulit , fugi schimba etc....acuma mia dat alta , zici ca e imbinata cu stanga , sus la camera nu se imbina bine aluminiu cu plasticu . Se incarca greu , la mine a fost cam ciudat sa incarcat pana la 31%...a inghetat efectiv na vrut sa se aprinda ecranu , oprire fortata , iam dat drumu , bateria la 72% , eram wft? .....in rest jocurile se misca bine....testat : GTA 3 , Most Wanted , Temple Run , Angry Birds , Dead Trigger .
Cu toate astea recomand cumpararea dar mare atenti cand o primiti , nu plecati cu ea acasa fara sa testati totul 100%.....
Eu am cumparat-o de la eMag , varianta alba.
  
Ai un link pt GTA III ? Am incercat mai multe variante si niciuna nu a mers (Am Vonino Spirit S de 10" tot cu android 4.1) , GTA 3 mereu mi-a dat crash...nu stiu de ce.

#25
Kriss

Kriss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 07.07.2005

 chflorin, on 01 decembrie 2012 - 08:44, said:

Tabletele Odys nu tin minte sa fi existat vreodata in oferta Emag-ului . Exista , de exemplu , la PC Garage , eu de acolo am luat-o pe a mea. Confirm insa ca cei de la Axdia (distribuitorul lor) sint habarnisti (sau aiuriti) le-am cerut update-ul oficial la android 4.0 si ei mi-au raspuns ca nu exista asa ceva , in conditiile in care loturile noi de tablete vin cu android 4.0 . Sau e o greseala a celor de la PC Garage si tableta e tot cu android 2.3 http://www.pcgarage....droid-40-black/

Mda poate am confundat eu, vezi ca exista JellyBean pentru Odys, cauta pe XDA!

#26
Margelatu

Margelatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 25.11.2005

 prisonbreak, on 01 decembrie 2012 - 16:31, said:

Ala nu e review, e reclama din pacate si atat. Daca pana si producatorul spune pana la 4 ore autonomie, la Arhi tine si mai mult,
Ce imi place la tableta asta:
-pretul
-dotari/pret
- fara probleme de soft pana acum
-display IPS in 5 puncte, 16 GB mem.
Ce nu imi place (sau mi-ar place sa vad imbunatatit):
-autonomie
-timp de incarcare (producatorul specifica 6 ore pentru primele 2 incarcari si 4 ore pentru urmatoarele incarcari), deci pentru 4 ore de folosire tre sa stai alte 4 cu ea in priza, "not so cool" pentu cine umbla mai mult si nu e mereu langa o priza.
-lipsa port HDMI

Per total insa sunt foarte multumit de achizitie, plusurile zic eu ca compenseaza pentru minusurile ei.

#27
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,001
  • Înscris: 15.04.2011

 prisonbreak, on 01 decembrie 2012 - 16:31, said:

Ala e review? E reclama ieftina.

#28
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007

 Papillon_, on 01 decembrie 2012 - 23:22, said:

Ala e review? E reclama ieftina.

Stiu ca e reclama ieftina, dar pt cine e interesat de tableta asta e mai mult decat nimic. Si tu cand voiai vonino tot genul asta de reclama ieftina te-a convins. Numai ca atunci reclama respectiva era facuta de 1-2 indivizi pe site la emag. Dar e acelasi lucru, asa ca degeaba faci acum pe lupul moralist.
Intr-un fel il admir pe Margelatu pt curajul de a comanda o tableta nou aparuta de la un producator atat de obscur incat nici macar nu stii care-i originea lui sau daca exista in fapt firma respectiva. Pe de alta parte nu inteleg de ce unii tin mortis sa devina raportori de buguri. Este o vorba: si cu banii dati si cu....
Trebuie totusi spus ca e posibil si ca tableta asta sa fie la fel de buna, sau mai buna, decat oricare alta din aceasta clasa de calitate si pret. Timpul ne va spune.

Edited by prisonbreak, 01 December 2012 - 23:35.


#29
Margelatu

Margelatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 25.11.2005
Prisonbreak am vazut ca esti din Iasi, asa ca daca vrei sa o vezi vreodata poti sa treci pe la mine. Daca tin bine minte tu ai Eboda X80, sau cel putin asa recomandai, am comandat X80-ul dar intre timp a aparut asta pe site la Emag si am refuzat comanda la Eboda exact in ziua cand trebuia sa ajunga. Sper in continuare ca am facut alegerea buna. Only time will tell.

#30
conu

conu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 30.10.2005
Raportori de bug-uri :-)  , pâi e primul lucru pe care îl scrii în speranța că te ajută cineva.
Dacă merge nu te mai obosești să scrii :-)

#31
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007

 Margelatu, on 02 decembrie 2012 - 00:04, said:

Prisonbreak am vazut ca esti din Iasi, asa ca daca vrei sa o vezi vreodata poti sa treci pe la mine. Daca tin bine minte tu ai Eboda X80, sau cel putin asa recomandai.

Multumesc de invitatie, s-ar putea chiar s-o onorez. Nu am x80, dar sunt foarte tentat sa cumpar una. Nu prea vreau ecran de 7 ca e prea mic, iar 10 e prea mare. Asa ca la 8 inci optiunile sunt mult mai limitate.

#32
DWIGHT

DWIGHT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 28.01.2007
Salut.

Dintre cei ce detin aceasta tableta , se poate incarca tableta si prin micro usb ?La ei pe site intr-un loc scrie da, iar mai jos nu . (http://www.vonino.ro...i-si-raspunsuri) , vezi ultimele 5-6 intrebari.Ce fel de tip este incarcatorul original?
Oricum pare tentanta tableta.Daca se poate incarca si prin micro usb, poti lua un incarcator mobil de urgenta micro usb  la 5600ma si rezolvi problema autonomiei.

Merci

#33
Margelatu

Margelatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 25.11.2005
Ahahahaha, foarte tare FAQ-ul celor de la Vonino. Poate Spirit S se incarca si pe usb, Speedstar nu se incarca pe usb din pacate. Alimentatorul este de 5V/2000mA.


#34
DWIGHT

DWIGHT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 28.01.2007
Atunci este nevoie de un incarcator mobil urgenta si poti incarca cu cablul acesta tableta http://www.amazon.co...e/dp/B003059FAI ? Voi ce credeti ?Sugestii, idei ?Merci frumos.

#35
TheFNK

TheFNK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 01.04.2009
Tableta chiar are 13mm grosime sau este o greseala in specificatii ?


Greseala mea, grosimea este de 11mm, am inteles gresit.

Edited by TheFNK, 02 December 2012 - 21:19.


#36
Mengelaus

Mengelaus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 10.04.2007
Eu nu inteleg o singura chestie, voi nu va luati tabletele pentru mobilitate? Nu asta e esenta unei tablete? Pe langa entertainment? Toti va uitati la specificatii dar nimeni nu se uita la timpul de functionare. Sau se uita dar il accepta ca ceva firesc. 4 ore e extrem de putin, mai ales pentru o tableta de 7". Mai degraba iti iei un smartphone si tot te tine mai mult si mai ai si functie de telefon. O tableta ar trebui sa aiba cel putin 8 ore de functionare, sa stii ca te tine macar un drum lung cu trenul sau un zbor mai lung.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate