Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?
 La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis
 Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire
 Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...
 

Photoreading-ul

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
abobeanu

abobeanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 27.10.2012
Am si eu o curiozitate in legatura cu photoreading-ul. Am vazut cateva videouri si as fi interesat de un curs,insa am cateva suspiciuni si d'asta vreau sa aud si parerile voastre. Ati fost la un asemenea curs,se merita?


P.S:Am vazut ca sunt si carti scrise despre asa ceva.

#2
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Mda... Nu știu ce să zic, dar... nu te prea entuziasma. După părerea mea (și, aș zice, și a altora) nu contează nici cât de mult, nici cât de repede citești, ci mai cu seamă cât de mult înțelegi din ceea ce citești. Nu știu dacă tu ești în poza de la avatar, dar dacă da, îmi pari a fi destul de june. Unde naiba te grăbești așa?

Woody Allen avea o vorbă genială care rezumă la marele fix marota asta a „citirii rapide și dintr-un singur foc”. Zicea așa: „Am făcut odată un curs de citire rapidă și am citit Război și Pace în 20 de minute. E despre Rusia.”

PS - Cât despre „cărți scrise despre așa ceva”, ei bine... există cărți scrise și despre cum te poți îmbogăți peste noapte fără să muncești sau cum să contactezi extratereștrii din Proxima Centauri... Că s-au scris cărți despre așa ceva nu e neapărat o confirmare că „citirea fotografică” e un instrument eficient pentru lectură și/sau învățare.

Edited by KoShiMin, 19 November 2012 - 19:37.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate