Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Toyota - inconveniente minore poa...

Cadere frunze la lamai

Releu protectie tensiune

Sfat achizitie masina noua
 Numere inmatriculare inundatie

Adaptor mandrina la paleta

Achiziție și inlocuire ...

Recomandare service BMW Bucuresti
 Recomandare SSD

Cheie BMW X4 G02 duplicat

Colantare auto, locatii, preturi,...

Boxe fata golf 5
 Resizable BAR

Gratar/tigaie pentru friptura - p...

Se pot utiliza imaginile generate...

Alternativa la Paint pe Ubuntu
 

Romtelecom-IpTV

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
943 răspunsuri în acest subiect

#109
dtancu

dtancu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.063
  • Înscris: 06.06.2005

View Postcrz, on Oct 8 2006, 16:00, said:

Vad ca va place sa vorbiti despre calitate, HDTV, etc...V-ati gandit si la ce posturi ar putea furniza in format HD? Realizati faptul ca o sa mai treaca ani buni pana cand televiziunile (in general, cele romanesti cu atat mai mult) vor trece la format HD?

Uite lista cu posturile HDTV in Europa la ora actuala. In ritmul asta, anul viitor vor fi de ordinul sutelor.
http://www.rdi-sat.c...pic.php?t=68586

Nu se pune problema de HDTV la posturi romanesti deocamdata si dealtfel ma indoiesc sa fie cineva din cei care se gindesc la HDTV care au prea mare treaba cu posturile romanesti :)

#110
rostov

rostov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.347
  • Înscris: 01.04.2006

View PostAlexxfl, on Oct 8 2006, 16:08, said:

urmeaza fibra si asta cel mai probabil in urmatorii 10-15 ani

Dacă nu chiar mai repede..

View Postdtancu, on Oct 8 2006, 18:33, said:

Uite lista cu posturile HDTV in Europa la ora actuala. In ritmul asta, anul viitor vor fi de ordinul sutelor.
http://www.rdi-sat.c...pic.php?t=68586

Nu se pune problema de HDTV la posturi romanesti deocamdata si dealtfel ma indoiesc sa fie cineva din cei care se gindesc la HDTV care au prea mare treaba cu posturile romanesti :)
Corect! Ce să faci, să vezi știrile de la ora 5 pe hdtv? :w00t:  :roflmaofast:

#111
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.544
  • Înscris: 04.02.2006

View Postrostov, on Oct 8 2006, 19:00, said:

Corect! Ce să faci, să vezi știrile de la ora 5 pe hdtv? :w00t:  :roflmaofast:

Vezi ca cica de la 1 decembrie ti se indeplineste dorinta  :naughty:

#112
gepeto

gepeto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.069
  • Înscris: 19.08.2003

View Postdtancu, on Oct 8 2006, 09:40, said:

Cine are drum prin Cora din Pantelimon, e acolo o demonstratie de Boom TV pe un LCD Samsung 32LE71, ultima generatie de LCD-uri Samsung. Mergeti si uitati-va, se vede ca un c..r. Si se zice ca Boom are calitate mai buna decit Digi si ceilalti.

In cazul BoomTv, au recunoscut ca reclama pe acele LCD Samsung a fost o mare eroare, la asta adaugandu-se faptul ca nu sunt reglate corect. Dar, intr-adevar, calitatea imaginii la DTH-urile din Romania lasa MULT de dorit...

#113
ANTENA

ANTENA

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 823
  • Înscris: 08.01.2004

View PostLucky44, on Oct 7 2006, 21:48, said:

in buzunarul lor :)

Noa pina cum am fost offtopic.

Nu stiu cum sta RTL-ul cu BB ul lor dar un iptv va necesita un BB foarte dezvoltat cu multa multa banda daca vor sa foloseaca BROADCAST. Solutia era multicastul sau niste dslamuri care stie sa functioneze si ca server de broadcast. Cite canale o sa aiba primul iptv RTL. O sa poate concura cu cele 50-60 de canale oferite de CATV-isti? Inrun abonament cite televizoare o sa fie deservit invidual? Ce pret va avea?

Vad ca au instalat de curand prin Bucuresti o multime de dulapuri, mari si urate, pe care scrie Romtelecom Broadband. La ce or folosi oare?

#114
vlad2006

vlad2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.804
  • Înscris: 05.02.2006
credeti ca mai vine iptv-ul in romania (exclus ines) ? ca vad ca in loc sa se ocupe de iptv,  rtc se ocupa cu telenovela dolce  :coolspeak:

#115
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.544
  • Înscris: 04.02.2006

View Postvlad2006, on Jan 20 2007, 18:27, said:

credeti ca mai vine iptv-ul in romania (exclus ines) ? ca vad ca in loc sa se ocupe de iptv,  rtc se ocupa cu telenovela dolce  :coolspeak:
binenteles ca da :D. numai ca problema rtc-ul o reprezinta liniile si distanta fata de aceastea pana la client care mai nou este scurtata in anumite orase, lucru pe care in unele zone rurale nu il vom vedea prea devreme  :confuzzled:

#116
RiKardo

RiKardo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 221
  • Înscris: 03.12.2005

View PostAlexxfl, on Jan 20 2007, 22:26, said:

binenteles ca da :D. numai ca problema rtc-ul o reprezinta liniile si distanta fata de aceastea pana la client care mai nou este scurtata in anumite orase, lucru pe care in unele zone rurale nu il vom vedea prea devreme  :confuzzled:


Oricum e necesara si implementarea ADSL+  -lui pe majoritatea echipamentelor si ca sa mearga bine  IP tv-ul trebuie sa cam fi la max 3 km de echipament...

#117
vlad2006

vlad2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.804
  • Înscris: 05.02.2006
daca ar veni cu o oferta cum e in Franta la Free de 30 euro/luna ar fi senzational. cred ca ar da lovitura. adica 100 ron/luna pare ok ...dar sa ai si telefonia nationala gratuita (oricum n-ar conta pt ca in timp toata tara ar fi pe adsl )..... :coolspeak:

sper sa fie cumparati cei de la ote de austrieci cat mai curand.

PS : sa explicam si pt romtelecom ce inseamna 30 euro/luna : adica fara abonament de linie telefonica !!!
e penibil sa ceri 11,20 euro/luna pt pachetul de 300 min. si 6,9 euro/luna doar pt linie.
ca sa nu mai vorbim de tarifele internationale

Editat de vlad2006, 21 ianuarie 2007 - 10:24.


#118
eb2e2

eb2e2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.667
  • Înscris: 16.05.2003

View Postvlad2006, on Jan 21 2007, 10:00, said:

daca ar veni cu o oferta cum e in Franta la Free de 30 euro/luna ar fi senzational. cred ca ar da lovitura. adica 100 ron/luna pare ok ...dar sa ai si telefonia nationala gratuita (oricum n-ar conta pt ca in timp toata tara ar fi pe adsl )..... :coolspeak:

sper sa fie cumparati cei de la ote de austrieci cat mai curand.

PS : sa explicam si pt romtelecom ce inseamna 30 euro/luna : adica fara abonament de linie telefonica !!!
e penibil sa ceri 11,20 euro/luna pt pachetul de 300 min. si 6,9 euro/luna doar pt linie.
ca sa nu mai vorbim de tarifele internationale


dupa cite stiu eu...free in franta ofera pe linia lui France Telecom...si ai abonament trelefonic la FT ???
sau asa era mai demult...poate s-a schimbat ..
:lol:

#119
vlad2006

vlad2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.804
  • Înscris: 05.02.2006
s-ar putea. oricum macar de ar fi si in romania.

am gasit un tabel comparativ (oricum franta e nr in adsl in europa....in frunte cu france telecom)...ce bine era daca ii prelua pe romtelecom  :notangel:

http://www.dslvalley...paratifadsl.php

#120
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.544
  • Înscris: 04.02.2006

View Postvlad2006, on Jan 21 2007, 10:00, said:

daca ar veni cu o oferta cum e in Franta la Free de 30 euro/luna ar fi senzational. cred ca ar da lovitura. adica 100 ron/luna pare ok ...dar sa ai si telefonia nationala gratuita (oricum n-ar conta pt ca in timp toata tara ar fi pe adsl )..... :coolspeak:

sper sa fie cumparati cei de la ote de austrieci cat mai curand.

PS : sa explicam si pt romtelecom ce inseamna 30 euro/luna : adica fara abonament de linie telefonica !!!
e penibil sa ceri 11,20 euro/luna pt pachetul de 300 min. si 6,9 euro/luna doar pt linie.
ca sa nu mai vorbim de tarifele internationale

tv(4,64)+net(11,9)+fix(9)=25,54 euro cu tot cu tva :). Binenteles difera vitezele, si cu 6 euro in plus ai convorbiri nelimitate din pacate doar cu un numar

#121
RiKardo

RiKardo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 221
  • Înscris: 03.12.2005

View PostAlexxfl, on Jan 21 2007, 21:26, said:

tv(4,64)+net(11,9)+fix(9)=25,54 euro cu tot cu tva :). Binenteles difera vitezele, si cu 6 euro in plus ai convorbiri nelimitate din pacate doar cu un numar


Oricum tendinta e una de scadere a tarifelor ADSL sau cresteri (migrari gratuite) de viteza.

#122
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.922
  • Înscris: 06.04.2005
mai stie cineva ceva de acel mult asteptat IPTV de la Romtelecom? a mai auzit ceva noutati?

#123
boooggy

boooggy

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 496
  • Înscris: 23.05.2004
am intrebat io ieri la un centru romtelecom....mi-au zis ca baga fibra optica dar despre iptv nimik inca........

Editat de boooggy, 08 martie 2007 - 14:16.


#124
ottee

ottee

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 17
  • Înscris: 08.03.2007

View Postboooggy, on Mar 8 2007, 15:15, said:

am intrebat io ieri la un centru romtelecom....mi-au zis ca baga fibra optica dar despre iptv nimik inca........

unde baga fibra aia optica ?

#125
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.103
  • Înscris: 05.05.2003
Cred ca in prima faza va veni un upgrade de banda, undeva la 4-8Mbps, si atunci vor lansa si serviciile de IPTV prin DSL. Ceva in genul T-home din vest.

#126
ottee

ottee

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 17
  • Înscris: 08.03.2007
se aude ca scumpesc iar vocea si abia prin iarna maresc si vitezele la internet. 13 euro abonamentul fara minute incluse.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate