Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Oracolul din Tibet

- - - - -
  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#19
BlueSoon

BlueSoon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,526
  • Înscris: 10.06.2006
inflexiunea degajamentului unui burlan intr-o apa s'un pamant dar...lasati nu mai conteaza

Edited by BlueSoon, 15 November 2012 - 15:41.


#20
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Frenezie la fel cum a fost si cu anul 2000, cand toata lumea zicea ca o sa vina sfarsitul in anul 2000, acuma la 12 ani distanta iar vine sfarsitul, e tare rau aia cu datoriile :)) de ce sa le mai platim daca oricum murim...wtf, oare chiar crede cineva asa ceva si o sa dea fuga la toti cei carora le datoreaza bani si o sa plateasca?

#21
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
Are de cistigat cineva din toata oracaria asta?Posted Image Posted Image Posted Image

#22
britishpub

britishpub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,644
  • Înscris: 01.10.2010
deci va fi mare jale. noroc ca am intrat pe forum si am aflat data dezastrului si cum sa ma pregatesc. multumesc frumos pentru sfaturi, le voi urma cu sfintenie si sper ca cei apropiati sa imi urmeze exemplul

#23
diogene_din_butoi

diogene_din_butoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 29.07.2012
Buncare v-ati construit? In America e afacere profitabila. In Franta e undeva loc de pelerinaj. Pt. 60 euro se si roaga pentru tine ;)

Oricum, isteria in masa e mai periculoasa decat orice catastrofa naturala.

#24
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008

View Postsandu bogdan, on 15 noiembrie 2012 - 15:24, said:

inflexiunea decolteului sau ce inflexiune?
Mileniul al III-lea este perioada de timp care, conform calendarului gregorian, a început la 1 ianuarie 2001 și se va termina la 31 decembrie 3000.
In acest an incepe.

#25
MagicTouch

MagicTouch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 09.05.2007
Avand in vedere ca acest nou 'sfarsit al lumii' aduce un element surpriza (schimbul de cicluri) mai am nevoie sa-mi cumpar niste OB-ul sau Discreet. In rest sunt pregatit, mi-au ramas destule provizii de la 'sfarsitul lumii' precedent.

Edited by MagicTouch, 16 November 2012 - 02:34.


#26
diogene_din_butoi

diogene_din_butoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 29.07.2012

View PostMagicTouch, on 16 noiembrie 2012 - 02:30, said:

Avand in vedere ca acest nou 'sfarsit al lumii' aduce un element surpriza (schimbul de cicluri) mai am nevoie sa-mi cumpar niste OB-ul sau Discreet. In rest sunt pregatit, mi-au ramas destule provizii de la 'sfarsitul lumii' precedent.

Venim la tine sa ne dai si noua, daca ni se termina ale noastre ;)

#27
lauris89

lauris89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 09.05.2010
Ce simpatici sunteți.. dar dacă vă spun că "black friday" e o făcătorie, pe asta o credeți ? Sau că o să apară incredibilul iphone 8 ?
Pariu că pe astea le credeți.

#28
BlueSoon

BlueSoon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,526
  • Înscris: 10.06.2006
Cu siguranta nu scapam noi de lansarea Ihone 8 mai devreme sau mai tarziu. Sfarsitul e si el inevitabil insa nu cred ca e capabil omul sa prezica asta cu atat de mult timp inainte. Se putea intampla in 1996 cu evenimentul Halley sau in anii 60 cand marile puteri voiau sa demonstreze ce bOmBA mare au. Suntem prea mici si nestiutori inca...

#29
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Cea mai mare timpenie cu ducerea acestei date la extrem.
Posibil sa fie ceva de genul sa facem plaja in mijlocul iernii. A mai fost, dar nu cu.....plaja.
Sa nu uitam ca anul de inceput al acestui mileniu a fost marcat de schisma aceea religioasa si supernova aceea de la 1000 de ani lumina.
Inceputul acestui secol a fost in 1896, si a fost marcat de infiintarea primei statii meteo.
E vorba de alte impartiri ale secolelor si mileniilor, decit stim noi. 1896-2012.
Cam atit.
Blackfriday nu a existat ptr cumparatori. A fost mai prost decit atunci cind ai bani normal sa cumperi la preturi normale.

Daca va uitati pe o configuratie a planetelor fata de Soare, sint vreo 4-5 trigoane. Una din cele mai bune. Ptr 21 12 2012.

Edited by NASTYPRIMUL, 26 November 2012 - 14:17.


#30
lauris89

lauris89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 09.05.2010

View PostBlueSoon, on 26 noiembrie 2012 - 10:35, said:

Cu siguranta nu scapam noi de lansarea Ihone 8 mai devreme sau mai tarziu. Sfarsitul e si el inevitabil insa nu cred ca e capabil omul sa prezica asta cu atat de mult timp inainte. Se putea intampla in 1996 cu evenimentul Halley sau in anii 60 cand marile puteri voiau sa demonstreze ce bOmBA mare au. Suntem prea mici si nestiutori inca...

De acord, suntem, dar dacă pe deasupra mai suntem și indiferenți, atunci chiar că vom rămâne mici și de-acum înainte, mult timp. Recomandat ar fi să cercetăm cât mai multe, indiferent dacă ni se par SF-uri sau nu, unele lucruri s-ar putea dovedi interesante/folositoare. Bineînțeles că există și o grămadă de falsuri/aberații, dar cum poți strecura un adevăr prin sită decât dacă aduni cât mai multe informații ? Din păcate însă, după cum am mai zis și în alt topic, lumea se înghesuie să arunce cu miștocăreală în stânga și-n dreapta, când apare cineva cu o întrebare sau un articol.. Posted Image

#31
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Asa e, lumea ia totul la misto, si asta nu e bine, cel putin sa se abtina de la comentarii inutile daca tot nu cred anumite lucruri.

Edited by catalinuptm, 26 November 2012 - 20:23.


#32
MagicTouch

MagicTouch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 09.05.2007
La cati 'sariti lupiiiii" s-au vehiculat in ultimul timp ce stire senzationala mai are credibilitate?
Eu ma intreb, oracolele astea sufera de miopie? Pentru ca mai toate/toti par sa aiba au un numitor comun: vad la distanta problema dar nu si solutia de DUPA problema.
Sfaturi de genul "Daca aveti nevoie, nu mergeti prea departe" sunt la mintea cocosului, nu trebuie sa fii oracol sa vii cu o asemenea recomandare.
Apropo, si daca NU am nevoie, pot sa merg mai departe? Really now....Posted Image

Edited by MagicTouch, 26 November 2012 - 22:42.


#33
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

View PostNASTYPRIMUL, on 26 noiembrie 2012 - 14:09, said:

Blackfriday nu a existat ptr cumparatori
Pentru cumparatori a existat bucurie. Eu de ex am luat ceva la 50% din valoare :)

#34
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008

View Postandreic, on 26 noiembrie 2012 - 23:35, said:

Pentru cumparatori a existat bucurie. Eu de ex am luat ceva la 50% din valoare Posted Image

Sa nu spui, sa te bucuri cit mai mult.

#35
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
Oki, nu spun :P

#36
euNemultumitul

euNemultumitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 05.11.2011

View Postandreic, on 15 noiembrie 2012 - 14:19, said:

Asta rade de chinezi...
Promoveaza turismul rural

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate