Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Allview Alldro 3 DUO vs. Evolio Aria vs. E-BODA X200

- - - - -
  • Please log in to reply
82 replies to this topic

Poll: Allview Alldro 3 DUO vs. Evolio Aria vs. E-BODA X200 (57 member(s) have cast votes)

Ce tableta vi se pare mai reusita?

  1. Allview Alldro 3 DUO (24 votes [42.11%])

    Percentage of vote: 42.11%

  2. Evolio Aria (21 votes [36.84%])

    Percentage of vote: 36.84%

  3. E-BODA X200 (12 votes [21.05%])

    Percentage of vote: 21.05%

Merita sa cumperi o tableta romaneasca?

  1. Da (53 votes [92.98%])

    Percentage of vote: 92.98%

  2. Nu (4 votes [7.02%])

    Percentage of vote: 7.02%

Vote Guests cannot vote

#73
Bodanel

Bodanel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 07.08.2007
Si aia de la Evolio are  cablu OTG, cablu usb, charger, manual, certificat de garantie si garantie 5 ANI.

#74
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Garantia aia de 5 ani e marketing, daca te duci dupa 3 ani la ei se fac ca ploua, piese nu au si tableta nici nu cred ca o sa se mai comercializeze.
Ei mizeaza pe faptul ca intr-un an, doi iti cumperi alta.

#75
conu

conu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 30.10.2005
Daca e trecut 5 ani pe certificat .... sunt 5 ani . Nu e loc de intors.
Daca se fac ca ploua , Odata Pui Caldarea ca sa nu te uzi.

Edited by conu, 12 December 2012 - 13:25.


#76
Bodanel

Bodanel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 07.08.2007
Vreau sa-l vad si eu pe ala care are tupeu sa se faca ca ploua. Stii cum ii trimit OPC-ul pe cap ? Stii ce frumos scanez actele, le trimit la OPC pe mail si merge OPC peste ei ? Am facut asta de mai multe ori si de fiecare data am fost multumit de eficienta celor de la OPC. Cred ca este printre putinele institutii din statul asta care chiar functioneaza.

#77
Mengelaus

Mengelaus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 10.04.2007

View PostPapillon_, on 12 decembrie 2012 - 11:27, said:

Garantia aia de 5 ani e marketing, daca te duci dupa 3 ani la ei se fac ca ploua, piese nu au si tableta nici nu cred ca o sa se mai comercializeze.
Ei mizeaza pe faptul ca intr-un an, doi iti cumperi alta.


Garantia de 5 ani e foarte buna tocmai nu vor mai comercializa tableta asta peste 2 ani. Daca nu se poate repara vor fi obligati sa-ti dea alta noua asemanatoare ca specificatii. Eu de asta am vrut initial sa-mi iau Aria, dar avea prea multe minusuri.

#78
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
De la vorbe pana la fapte e cale lunga, in 5 ani poate nici nu mai exista firma.
Ei nu sunt in stare sa asigure nici suportul tehnic calumea.

#79
Mengelaus

Mengelaus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 10.04.2007
Eu am patit-o asa mai demult cu un aparat foto digital. Era ceva chinezarie Yakumo si s-a ars senzorul sau ceva, ideea e ca nu-l puteau repara. Altul nou nu-mi puteau da ca nu se mai fabrica si atunci mi-au dat urmatorul lor model, care era de doua ori mai bun. Tot nou si fara sa platesc vreo diferenta.
Bine, daca dispare firma, normal ca te poti ... in ea de garantie :)

#80
Mihalache89

Mihalache89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.12.2012
Speed3Duo foloseste acelasi display ca si Ipad2.
Modelul display-ului este BF097XN01 V.0 produs de Chimei Innolux ,unul din cei mai mari producatori de dispay-uri din lume.

Prin comparatie Evolio foloseste display-ul LG Philips :LP 097X02-SLQE ,un display cu specificatii net inferioare ,display pe care Apple renuntat sa il mai foloseasca datorita calitatii si fiabilitatii scazute.

Sunt foarte multumit de aceasta tableta , finisajele sunt foarte bune si se misca si foarte bine datorita procesorului de 1,5ghz

Edited by Mihalache89, 13 December 2012 - 08:28.


#81
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 06.12.2006
inscris pe 11.12.2012 si 3 posturi. toate cele 3 mesaje postate au fost reclama la allview. mai ia o pauza.

Edited by tdan08, 13 December 2012 - 15:45.


#82
Margelatu

Margelatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 25.11.2005

View PostMihalache89, on 13 decembrie 2012 - 08:24, said:

Speed3Duo foloseste acelasi display ca si Ipad2.
Modelul display-ului este BF097XN01 V.0 produs de Chimei Innolux ,unul din cei mai mari producatori de dispay-uri din lume.

Prin comparatie Evolio foloseste display-ul LG Philips :LP 097X02-SLQE ,un display cu specificatii net inferioare ,display pe care Apple renuntat sa il mai foloseasca datorita calitatii si fiabilitatii scazute.

Sunt foarte multumit de aceasta tableta , finisajele sunt foarte bune si se misca si foarte bine datorita procesorului de 1,5ghz
Deja au inceput colindatorii sa umble??? Parca ai mai pus CD-ul asta pe undeva. Chill, am inteles, tableta e foarte buna, ti-ai atins scopul.

#83
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Tableta iTab 1011 e de departe cea mai reusita tableta in bugetul de 1000 de lei si vine cu foarte multe accesorii.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate