Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...
 Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 

Escrocul de la namehost.ro

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
165 replies to this topic

#163
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,912
  • Înscris: 25.01.2007

View Postslai, on 30 octombrie 2012 - 11:15, said:

Gata, apar si clonele...Posted Image
Uau, sunt meserias la ghicit in viitor... Cred ca tre' sa joc la loto...

Oricum, comunitatea Softpedia a crescut in ultima zi cu userii:

posturi
Fytz33
viorel2012
IonutzBuzau
TaviPopa
namehostromania
DjSoryn1
EuforiaRo
YLARY
Daniel888
FanAndrey

Imi cer scuze vreunei clone eventual uitate...

#164
RCG

RCG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 20.09.2006
Facand abstractie de initiatorul topicului, "firma" domnului namehost (nu ii cunosc numele, deci nu ma pot adresa cum trebuie) a fost desfiintata de mine in postul cu nr. 106 (mai exact: http://forum.softped...0#entry12165818).

Mi-a raspuns cu niste aberatii la cateva intrebari logice, adresate cum se cuvine.

Ca fapt divers, am sa va dau pe toti in judecata. Am fost la regim in ultimele 2 luni de zile, iar de cand s-a creat topicul, m-am ingrasat la loc din cauza floricelelor si al pufarinelor. Sa va fie rusine.

Deci pana acum, "firma" are la activ urmatoarele:
- desi este "firma" de hosting, isi tine site-ul pe un hosting shared la xServers
- nu este inregistrata la Ministerul de Finante
- are email-ul de "suport" la Yahoo!
- inregistreaza domeniile pe numele "patronului" ca sa nu mai fie, citez, "furate"
- "hosteaza" radiouri pirat
- persoana de contact (care in situatia de fata este "patronul") nu prea le are cu limba romana
- se prezinta ca partener Level3 s.a. dar pe site-urile acestora nu apare cu acest statut
- "firma" nu emite facturi (nici nu ar avea cum)
- pe site-ul "firmei"  apare ca nr. de fax un nr. de mobil
- termenii si conditiile sunt furate
- persoane din cadrul "firmei" activeaza sub forma de clone pe Softpedia (a disparut moda cumpararii unor utilizatori mai vechi?!?!)

Si ca sa raspund si uneia dintre clone: o firma serioasa de hosting accepta intarzierea platii in cazul in care beneficiarul cade de comun acord cu aceasta. In cazul in care nu stiai, o factura se poate emite si inainte de efectuarea platii.

Si pentru toate clonele:
- invatati limba romana
- inainte sa postati, asteptati implinirea varstei de 16 ani
- bla bla bla

Pentru namehost:
- printscreen-urile nu fac nicio dovada. Uite de ce: [ https://i.imgur.com/rDTDM.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by RCG, 01 November 2012 - 00:56.


#165
djpaul95

djpaul95

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.11.2012
Pai eu dau dreptate cas niste escroci ca si eu am luat teapa de la iei am perdut mai mult de 100 de euro....

si faza cu intarziera, eu trebuia sa platesc o factura pana 1,11,2012 si am vorbit cu cei de la http://suntspammer.ro de unde am gazduit host si e o firma fuarte serioasa si iam zis sa ma astepte 2. 3 zile si miau zis ca nui nici o poblema si radioul si saitu merg si acuma ,si azi a sa platesc factura, http://radiopirat.xoxo
caut pe cineva care se pricepe fuare bine sa lucreze pe joomla casa ami faca saitu,ca cum vedeti nu arata asa bine dupa cei de la namehost miau suspedat hostul da am avut noroc ca nu aveam domeniu .ro de la iei , YM : sunt.un.spammer

Edited by DarkAngelBv, 02 November 2012 - 11:39.


#166
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Bun, am lasat topicul in speranta ca unul dintre cei 2 vor aduce dovezi solide, dar se pare ca nu se va intampla asta... asa ca inchidem taraba.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate