Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Unde gasesc o plapuma buna

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,493
  • Înscris: 15.09.2010
Un anunt de acum 2 ani dar da un telefon si daca persoana nu a murit poate mai confectioneaza plapumi http://intorsurabuzaului.olx.ro are nr de telefon 0749252658   La alyshop.ro are pilote de 2 persoane,  puf de gasca , 3kg/190 lei si 4kg/220lei. Daca chiar esti hotarata pentru o plapuma de lana old fashion pot sa incep sa ma interesez prin zona mea despre plapumarese bune. Trebuie sa-ti cumperi fata de plapuma, dosul(recomand sa fie din bumbac100%) si lana (nu mai tin minte cata, parca vreo5kg la o plapuma de 1,8/2metri).

Edited by Freddy12, 14 November 2012 - 16:52.


#20
claudia2008

claudia2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 29.05.2008

View PostFreddy12, on 14 noiembrie 2012 - 16:41, said:

...Daca chiar esti hotarata pentru o plapuma de lana old fashion pot sa incep sa ma interesez prin zona mea despre plapumarese bune...
Multumesc mult pentru intentie, insa urmaresc doar plapumile din puf, nu si din lana. Nu stiu mai nimic despre cele din lana si nu am mare incredere.
Cat despre cele din puf, ciudat este ca pretul este mai mare cu cat cantareste mai putin (si nu invers). Probabil datorita faptului ca acelasi volum daca este ocupat de fulgi, masa este mai mare decat daca volumul este ocupat de puf, iar puful, desi mai usor, este mai scump decat fulgii.

#21
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,493
  • Înscris: 15.09.2010
Uita-te si aici, au un pret foarte bun www.spam.ro/pilota-de-iarna-din-puf-de-gasca-100-d11194 Eu am dat intamplator pe site-ul asta cautand altceva dar mi-a sarit in ochi pilota si mi-am amintit de tine.

Vad ca nu a aparut numele firmei. Daca te intereseaza iti dau prin mp

#22
rebroff

rebroff

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 21.04.2011
Mai stie cineva vreo firma unde se pot comanda plapumi?

Edited by rebroff, 11 November 2015 - 18:08.


#23
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Ikea.

#24
rebroff

rebroff

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 21.04.2011

View PostGroot, on 11 noiembrie 2015 - 18:09, said:

Ikea.
Alea sunt pilote, din cate stiu eu.

#25
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014

View Postclaudia2008, on 24 octombrie 2012 - 17:17, said:

Are cineva detalii despre o plapuma buna pentru iarna? Ce ar trebui sa contina si de unde se cumpara?

Cred ca o plapuma buna trebuie sa tina cald, sa contina puf si sa existe la dimensiuni suficient de mari.

Am dormit cu asa ceva la un hotel. Am intrebat si mi s-a spus ca ar contine puf (nici vatelina, nici materialul acela textil care se mai foloseste in anumite perne ieftine - vata siliconizata parca ii spune).

La Ikea nu am gasit o plapuma la fel de groasa. Cele care spun ei ca ar fi de iarna, imi par prea subtiri.

Unde ma sfatuiti sa caut? Stie cineva vreun link?

Va multumesc.
Ikea .....acelea care iti par doar pufoase sunt cele mai calduroase.

#26
S.G

S.G

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 09.03.2007
Salut, eu iti recomand sa iti cumperi ceva de calitate cu toate ca platesti putin mai mult dar in timp o sa vezi diferenta... uite aici mai multe detalii care poate te pot ajuta https://dinpiata.ro/...ilota-de-iarna/ ... eu mi-am cumparat de la firma romaneasca pucioasa.. si sunt foarte multumit :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate