Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 

Last Resort

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,577
  • Înscris: 05.11.2009
E un serial despre un submarin si echipajul lui, ce refuza sa execute un ordin venit prin canale secundare (antarctica network - care cica ar trebui sa functioneze doar dac washingtonul e distrus) ,ce ii obliga sa lanseze o bomba nucleara asupra pakistanului,fiind vanati pentru asta. Reusesc sa scape si sa faca un no man's land in jurul insulei unde se refugiaza, datorita rachetelor nucleare pe care le au la bord.

Mie mi-a placut serialul in general. Dupa un ep1 (pilot) foarte bun si 2 episoade care mi s-au parut de umplutura, in episodul 4 tensiunea creste din nou, dezvaluindu-se posibile secrete viitoare? Sunt curios daca vor dezvolta serialul inspre o parte sf (ceea ce nu m-ar deranja) sau intr-o teorie a conspiratiei de sorginte integral pamanteana..

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/IKwl6f4yFIs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005
unde il vezi? e disponibil pe vplay?

#3
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,577
  • Înscris: 05.11.2009
da , pe vplay :P

#4
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007
Serialul e complet nerealist, fiind evident ca un echipaj de submarin nu poate lansa o racheta contra Washington-ului ( lucru aratat in episodul 1 ) din simplul motiv ca precautiile sunt mult mai mari decat cele mentionate. O lansare nucleara are tinte pre-programate, si securitatea e mult mai mare decat in cazul unor plati pe internet ( unde codul de token e valabil vreo 30 de secunde ). In plus o lansare se observa in cateva secunde de catre diverse sisteme radar ce asta fac non-stop - urmaresc doar posibile traiectorii balistice - si premiza e una fantezista, de vreme ce toti stiu cine poate lansa acest gen de racheta.

In plus refuz sa cred ca un echipaj se poate revolta cand a primit un cod valid de lansare, si in plus asa-zisa "retea din Antarctica" nu exista de fapt, exista doua retele redundante si una aeriana. Si in final o racheta ar distruge submarinul, avand in vedere ca se stia unde sunt.

Edited by AMDG, 22 October 2012 - 09:14.


#5
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,497
  • Înscris: 13.10.2010
E doar un film! Posted Image

Daca vrei realitate, urmareste documentarele cu razboaie! Posted Image

#6
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005
Ce te face sa crezi ca militarii nu se pot revolta? de regula loviturile de stat reusite sunt date de militari si de serviciile secrete, cele nereusite sunt date de politicieni (vezi referendumul la noi :) ).
Ai auzit de celebra revolta de pe Bounty, este de fapt o recreare a acelei povesti intr-o varianta moderna.
http://ro.wikipedia....ta_de_pe_Bounty

#7
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,693
  • Înscris: 13.10.2003
Episodul pilot a fost promitator, din pacate dupa 4 episoade parerea mea este ca serialul e slabut...

#8
Uny

Uny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,614
  • Înscris: 01.12.2010
N-am putut sa trec de al doilea episod, totul pare fake. Mai exista un topic pentru minunatul serial:http://forum.softped...76-last-resort/.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate