Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Caut partener pentru o mica afacere

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
n`am inteles daca spatiul respectiv este al tau, asa ai avea o sansa sa gasesti pe cineva, daca vii doar cu ideea, cam greu sa faci ceva
la banci chiar nu te`as sfatui sa te duci, nu merita, chiar daca au mai scazut dobanzile

#20
alexandruvieru1

alexandruvieru1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.12.2012

 midnightk, on 09 octombrie 2012 - 15:22, said:

Salutare tuturor! Dupa cum scrie si in titlu, vreau sa deschid o afacere dar nu am banii necesari. Ca locatie, este vorba de un orasel de pe Valea Prahovei care duce mare lipsa de locuri in care sa te poti destinde. De aceea, eu m-am gandit la un pub. Spatiul exista si este de inchiriat (astept raspuns in legatura cu cuantumul chiriei), vad comercial este (e in centrul orasului, intr-o casa retrocedata de curand) iar posibilitatile de reusita sunt destul de mari, mai ales ca intr-un oras cu cateva zeci de mii de locuitori nu ai decat o carciuma cu lautari si doua restaurante, locuri in care tinerii nu prea intra. Respectiva locatie as vrea sa o fac pe gustul meu, still irlandez, cu bere ieftina si muzica de buna calitate, si sunt sigur ca as avea si clienti. Acum referitor la suma investita, eu consider ca un 6-8000 de euro este mai mult decat suficient, bani care se pot amortiza cam intr-un an de zile (perioada maxima). La capitolul angajati - 2 sunt suficienti (eu si sotia), exista si o sursa de mobilier ieftin, iar cu autorizatiile nu e nici o problema. In speranta ca v-am trezit interesul, astept parerile voastre.


Salut..

Daca cumva nu te-ai apucat de afacere,vreau doar sa iti scriu ceva pe care daca vrei o retii bine daca nu nu:p
Dvs probabil daca aveti peste 35 ani,sigur aveti cel putin un copil.Corect?Si inainte sa faceti acest copil minunat va-ti gandit ca va trebuie 100000 euro ca sa il intretineti pana la 18 ani?NU!! Si nici nu cred ca va-ti gandit cati bani o sa dati pe pampers,lapte praf si hainute pana la 1 an,si putem continua pana la 18 ani!
Asa si cu aceasta afacere,cresteti-o ca pe un copil!!Nu va mai ganditi ca va trebuie o anumita suma,ca altfel sigur nu o sa mearga!Daca acest pub il infiintati din placere sigur o sa aiba roade!!
Eu va doresc succes si fiti mai optimist!!!O seara faina

#21
chinaman

chinaman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 23.06.2008
Afacerile nu sunt copii, sunt calcule matematice in care incluzi diferiti parameterii. Nu iti iei de la gura sa cumperi apa minerala la bodega ca in ritmu asta ajungi ca majoritatea business-urilor mici din Romania, casatorit cu dugheana si traind in ea, cu un venit mai mic decat un angajat dar cu mandria de a conduce o afacere. ori ai un plan bun si finantare destul de clara ori te mai gandesti sau astepti. gandirea asta ca "daca e din placere o sa mearga" e defapt backbone-ul multor imm-uri care acum sunt desfiintate iar asociatii cu credite la banca pe urmatorii 18 ani.

#22
elatudor09

elatudor09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 05.06.2011
ce "bisnis plan" poate sa aiba o persoana care accepta sa lucreze cu contract de 2 ore la patronul lui si are si peste 35 ani cand deja are mintea la cap...

#23
aurel1975

aurel1975

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.07.2014
salut



  caut un partener am linia de  termopane pvc si nu mai am masina vreau  un partener cu o camioneta  si cti va bani sa ne asociem  sunt din timisoara si am avut deschisa firma pina in 2010 firma e suspendata temporar o pot deschide din nou

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate