Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Ascunzatoare pentru TV

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Nectarin

Nectarin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 14.08.2012
Sunt intr-un impas cu amenajarea unui dormitor si am gasit solutii foarte bune si frumoase in legatura cu pozitia unui TV in dormitor.

Acestea sunt solitiile :
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/mt7nevLhYrw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3ZKXJ9SSl34?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Intrebarea mea este. Gasesc undeva in bucuresti o firma care un asemenea obiect de activitate?
Sau trebuie sa apelez la clasicul suport de perete ?
Oricum o sa am nevoie de un suport articulat care sa poata fi rotit in diferite pozitii, pentru in cazul meu televizorul o sa stea pe un perete lateral.

Totusi imi place la nebunie ideea din filmulet, si va rog sa ma ajutati daca stiti o firma care vinde asemenea servicii.

Multumesc mult.

#2
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 08.08.2002
De cumpărat ma îndoiesc profund sa găsești in RO, la comanda poate aduce cineva de afara sau iti face. Pb. mai mare mi-se pare partea de motorizare a jucăriei.

#3
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,445
  • Înscris: 10.08.2005
problema cea mai mare este distanta foarte mica fata de ecran

#4
Nectarin

Nectarin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 14.08.2012

 MD, on 08 octombrie 2012 - 17:32, said:

De cumpărat ma îndoiesc profund sa găsești in RO, la comanda poate aduce cineva de afara sau iti face. Pb. mai mare mi-se pare partea de motorizare a jucăriei.
M agandeam eu ca in RO sunt destul de rare asemenea idei si nu am chef sa ma complic cu comanda de afara, etc.. O sa incerc prin baneasa totusi, ca acolo sunt multi cu bani si cu tot felul de idei si poate are cineva.
Multumesc

 MarianG, on 08 octombrie 2012 - 17:43, said:

problema cea mai mare este distanta foarte mica fata de ecran
Sincer nu cred. Cred ca 2 sau 2,3 metri sunt de ajuns. La calculator cum stai la 50-60 cm distanta fata de monitor?
Si televizorul este folosit ocazional pentru filme ( probabil un film pe zi pentru ca sunt mare pasionat ), meciuri de fotbal, tennis , snooker si cam tot ce tine de Eurosport, Digisport, etc, etc, si cam atat, pe cand la calculator stau zilnic cate 8-12 ore.

Edited by Nectarin, 08 October 2012 - 18:09.


#5
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,186
  • Înscris: 27.06.2007
nu cred ca e greu de realizat - un meserias care sa stie ce vrei si cu o instalatie de geamuri electrice pt. masina ai rezolvat problema
kit-uri pt. geamuri electrice gasesti peste tot mai ramane meseriasu Posted Image

 MarianG, on 08 octombrie 2012 - 17:43, said:

problema cea mai mare este distanta foarte mica fata de ecran
cum la un ecran 16/9 este recomandata o distanta de 3xdiagonala la un pat de 2 m e perfect un un tv de 26inch

Edited by STARTREK1, 08 October 2012 - 18:38.


#6
Nectarin

Nectarin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 14.08.2012

 STARTREK1, on 08 octombrie 2012 - 18:31, said:

nu cred ca e greu de realizat - un meserias care sa stie ce vrei si cu o instalatie de geamuri electrice pt. masina ai rezolvat problema
kit-uri pt. geamuri electrice gasesti peste tot mai ramane meseriasu Posted Image
cum la un ecran 16/9 este recomandata o distanta de 3xdiagonala la un pat de 2 m e perfect un un tv de 26inch
Multumesc pentru sfat, e buna ideea cu geamurile electrice pentru masina.
Ramane sa gasesc meseriasul, dar si designerul :)) . Cam multi calificati pentru un sistem relativ simplu.

#7
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
de ce ti-ai face asa ceva?!?
dupa cum poate observi... la televizor la inaltimea aia... nu te poti uita decat stand in fund... de ce ar vrea cineva sa stea in fund in capatul patului ca sa se uite la televizor???
televizorul il poti prinde de tavan pe un suport special... undeva la nivelul capului de pat

#8
Nectarin

Nectarin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 14.08.2012

 Nero-d, on 08 octombrie 2012 - 19:04, said:

de ce ti-ai face asa ceva?!?
dupa cum poate observi... la televizor la inaltimea aia... nu te poti uita decat stand in fund... de ce ar vrea cineva sa stea in fund in capatul patului ca sa se uite la televizor???
televizorul il poti prinde de tavan pe un suport special... undeva la nivelul capului de pat
Scuza-ma , dar eu nu stau in picioare pe pat ca sa ma uit la tv. Si normal ca ma uit la tv stand in fund sau intins in pat.
Cred ca ar fi cam inestetic sa am o bara care imi iese din tavan si sa se prelungeasca pana la jumatatea camerei.

#9
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Așa fain pare... până când îi tragi un călcâi fără să vrei și trebuie să iei altul. :D

#10
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
tocmai asta e problema colegule... nu te poti uita intins in pat... televizorul e mult prea jos... poate intins pe burta
de show si fitze e OK... practic insa nu e absolut de loc

#11
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,870
  • Înscris: 25.01.2007
Aia cu macaraua de geam auto e tare. Nu de alta, dar un teveu' e sensibil mai greu ca un geam... Chiar daca sa zicem, il ridica, nu stii cand cedeaza... Te uiti ca omu' la tembelizor, si chiar cand sa arate dd banii, paf, cade teveu'n noptiera...
Io recomand asa ceva:
[ http://arch5.okr.ro/auctions.v3/215_300/2010/10/19/c/b/247683805-2041986-215_300.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Manivela o instalezi langa pat, de capatul celalalt legi tembelizorul.

Edited by slai, 08 October 2012 - 23:02.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate