Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

M-am mutat la țară... satisfacții, experiențe, greșeli

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2726 replies to this topic

#2719
cristinaptudor

cristinaptudor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 27.05.2007
Eu le-am cumparat juninci, toate au fatat la mine, deci sunt ok. Cu ele nu este nicio problema, cu siguranta. Problema cred ca e la medic, dar lucram cu ce avem... in plus, m-am mai plans si pe subiectul "vaci" de la cresterea animalelor si mi-a spus Horia ca, din pacate , crescute in regim gospodaresc si inseminate artificial...cam greu, mai ales daca nu ai experienta ca crescator Posted Image
Lor taur le-ar trebui dar nu am de unde Posted Image

Edited by cristinaptudor, 27 May 2013 - 13:58.


#2720
cristinaptudor

cristinaptudor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 27.05.2007
O zi minunata astazi. Poate pentru ca m-am adunat dupa drumuri si inca trebuie sa-mi amintesc cat de bine si frumos e acasa, poate unde nu a mai plouat si am reusit sa intoarcem si sa luam din camp peste un sfert din lucerna…poate unde am descoperit ca am mai multi prieteni virtuali decat ma asteptam  si incearca sa ma ajute in vanzarea animalelor…SUPERB si de data asta va multumesc eu voua :)
Cel mai important e ca se pare ca s-au oprit ploile, lucerna nu s-a stricat dar nu mai poate fi facuta baloti dar pana la urma avem unde o depozita :) Deci nu-i niciun bai.
Am stat pe camp 3 ore si am ajutat si eu, nu stiu cat si cum ma ridic din pat maine, dar mi-a placut experienta. Parca eram in copilarie cand imi aduc aminte ca la Bran ne-au dus la “siripit” fanul. Am ras, am glumit, o vreme cat sa nu-ti creeze niciun stres…foarte interesant :)
Nu am trecut azi pe langa gradina ca sa nu ma deprim vazand buruienile dar imediat ce se mai zvanta pamantul sper sa gasesc 2-3 femei cu ziua ca sa ne ajute sa punem totul in ordine si acolo .

#2721
claudia313

claudia313

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,001
  • Înscris: 28.09.2012
Ma bucur ca ati reusit sa strangeti lucerna, era mare pacat sa pierdeti asa o cantitate, sa trageti tare sa o strangeti toata ca nu stiu daca chiar s-au oprit ploile, parca la meteo icea ca mai vin :(

#2722
cristinaptudor

cristinaptudor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 27.05.2007
Cred ca avem noroc de 3-4 zile fara ploaie in zona asa ca s-ar putea sa reusim. Tocmai de aceea m-am si agitat putin si eu azi, ca-mi parea rau de ea

#2723
RuneJaguar

RuneJaguar

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 949
  • Înscris: 01.01.2013
E cineva pe aici care si-a cumparat alarma de ciori/pasari?
Functioneaza sau nu? Daca da, de care?
Multumesc anticipat!

#2724
draculescu

draculescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,876
  • Înscris: 06.04.2013
Primaria orasului meu a cumparat o alarma de ciori ca sa le goneasca din parc. In primele zile a mers, chiar le-a pus pe goana. Dupa aia ciorile au revenit in parc, dansau rap nu alta ca se obisnuisera.. Pana la urma au pus niste copertine deasupra bancilor, macar sa nu te mai umple de "noroc"... Posted Image

P.S. Bine ca ai precizat despre ce ciori vorbim. Posted Image

#2725
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006

View Postdraculescu, on 29 mai 2013 - 13:16, said:

Dupa aia ciorile au revenit in parc, dansau rap nu alta ca se obisnuisera.
Mai schimbati si voi melodia, puneti una de inima albastra... sa le demoralizati.

#2726
toderascuA

toderascuA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 09.01.2013
Da transformati-le in ciori emo, sa se taie pe...aripi Posted Image

#2727
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Topicul se închide.
Va urma...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate