Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...
 La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 

Recomandare soft audio

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
mihnea_au

mihnea_au

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 11.09.2012
Salut
Am hotarat sa-mi digitalizez casetele audio (sa inregistrez de pe ele in format flac). Nu am o placa de sunet grozava, e onboard si nici nu o sa o schimb. Sper ca nu conteaza foarte mult asta. Am descoperit insa imedat ca nu am idee un soft bun de editare audio cu care sa fac asta. Daca e free pe net e si mai bine. Sau trial.
Multumesc!

#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,524
  • Înscris: 08.12.2006

View Postmihnea_au, on 27 septembrie 2012 - 11:08, said:

Nu am o placa de sunet grozava, e onboard si nici nu o sa o schimb. Sper ca nu conteaza foarte mult asta.
Cel mai puţin, în toată tărăşenia asta, contează softul de înregistrare, ce ar conta din punctul ăsta de vedere ar fi postprocesarea. Ce contează de fapt e playerul, placa de sunet şi cablul interconect, care e preferabil să nu fie din acela de unică folosinţă de 5 lei cu tot cu mufe.
Un soft care ar permite rezultate bune, dat fiind că are incluse şi nişte preseturi pentru postprocesare, este Magix Audio Cleaning Lab, însă nu este freeware.

Edited by antinari, 27 September 2012 - 13:42.


#3
motanu44

motanu44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,719
  • Înscris: 01.08.2007
Am incercat si eu in trecut cu niste vinyl-uri, si desi aveam pick-up Tesla cu doza buna, placa M-Audio Delta 1010LT, un cablu DIY rezonabil si SoundForge cu plugin pentru asa ceva, nu mi-a iesit mare branza... (e drept ca in acest lant mi-a lipsit un preamp, si am normalizat...)
Mai bine ma duceam la un studio, ceea ce iti recomand si tie.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate