Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Ajutor implementare payment

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Cisskoice

Cisskoice

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 25.11.2007
Buna ziua,

Am nevoie de ajutor la implementarea unei metode de plata pe un site de reduceri colective.. Sunt incepator in php, poate chiar mai putin..reusesc doar sa inteleg anumite parti din script-uri, dar nici vorba de scris. Metoda de plata este de la MobilPay.ro, iar framework-ul este de la wroupon.com. Am incercat de nenumarate ori, dar tot nu reusesc, chiar daca am citit documentatia si m-am uitat prin exemplele lor...

Va multumesc anticipat!

#2
RAZ

RAZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 15.10.2004
Buna dimineata,

Ce anume ai incercat si nu a mers? mai specific, unde nu merge si ce? cod Posted Image
Uite aici un exemplu de implemetare in php si mai multe info tot aici. Fa-ti cont pe mobilpay ca ai nevoie de certificatele din admin -> cont comerciant -> detalii -> securitate, si tot aici gasesti semnatura.
Un mic sfat: Daca nu stapanesti putin php-ul si cum functioneaza o pagina web, nu incepe cu acest proiect, nu intra direct in ce e greu, incepe cu ceva mai simplu...cauta tutoriale si incepe sa si scrii, nu doar sa copiezi si sa citesti. Nu e suficient un copy-paste.

#3
Cisskoice

Cisskoice

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 25.11.2007
Buna ziua,
inteleg cat decat cum functioneaza o pagina web, eu cunosc actionscript 2, iar php-ul imi pare cat decat similar(cu o oarecare rezerva)...problema este ca nu sunt familiarizat cu framework-ul si nu stiu unde anume sa pun fisierele..am luat exemplul lor de implementare, certificatele, key-urile...am avut metoda implementata pe un alt site web, si stiu sa lucrez in backend-ul lor..
Eu am incercat sa caut in fisierele site-ului numele altei metode deja implementate si am incercat sa o "copiez". Nu am gasit unde sa fac legatura cu certificatele si cu xml-urile lor..deasemenea nu am reusit sa creez campuri necesare pentru introducerea key-urile date de mobilpay..

Imi cer scuze pentru eventualele greseli de scriere, dar momentan sunt pe telefon..

O zi buna!

#4
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010
1.in primul rand nu folosi warez(nulled). mai ales cand bagi scripturi pay.
2.dece nu te duci la paypal stiam ca iti da ei scriptul gata facut tu numai cat il integrai?
3. Cum spunea si RAZ nu da copy/paste nu exista mi se pare familiar sau inteleg cat de cat, exista doar inteleg si nu inteleg.

PS: Nu folosi mobilpay sincer cat comision au ei? De transferuri bancare nu te atingi? sau mai bine ii pui sa iti trimita bani prin moneygram sau westernunion si sa-ti trimita codul ala de securitate printr-un form dupaia acea trimite, o tii in asteptare pana ridici banii apoi cu un click activezi acel form si dai celui care a dat banii ce vroia pentru ei.

#5
Cisskoice

Cisskoice

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 25.11.2007
1. Nu inteleg legatura;
2. Am deja un contract cu ei, alegerea buna/rea a fost facuta..
3. Inteleg de la 2 persoane ca cineva la nivelul meu nu poate face acest lucru fara ajutor... tocmai de aceea am apelat la un forum..
PS: fara sa par rautacios, dupa ce am citit paragrafulde cateva ori, am reusit sa il descifrez.. daca vroiam sa aleg un payment method, faceam un subiect dedicat in alta sectiune.. topicul acesta se refera la altceva, anume implementarea metodei de plata de la MobilPay!
Multumesc!

#6
RAZ

RAZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 15.10.2004
uite un tutorial aici, urmeaza-l pas cu pas, daca te incurci undeva zi unde, eventual posteaza cod, bafta!

#7
wroupon

wroupon

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.01.2015
Since you are using Groupon Clone, I would suggest you to use following tutorial

How to add gateway to Wroupon

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate