Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

Orange Pasadena

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Garfield12

Garfield12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 28.07.2010
Salutare
Astazi mi-am cumparat un Orange Pasadena..sau pe numele sau real Alcatel OT 918. As dori sa il sincronizez cu calculatorul, dar nu stiu cum...adik nu imi iese,
Am intrat si la suport pe Alcatel.com...dar acel soft nu ma ajuta....nu imi vede telefonul. Am descarcat si un Alcatel PC suite si nici ala nu vede telefonul.
Ma poate ajuta careva?

#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Instalezi pe PC MyPhoneExplorer, pe telefon MyPhoneExplorer Client si cu ajutorul acestei aplicatii poti sincroniza contacte, sms-uri, agenda, alarme si chiar si aplicatii/jocuri de pe aproape orice model de telefon cu Android.
Cred ca te descurci sa-l configurezi dupa instalare, din cate tin minte nu e deloc complicat.

#3
Garfield12

Garfield12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 28.07.2010
Acest programel ma ajuta sa utilizez telefonul pe post de modem?????
Adik,,,,pt Nokia exista Nokia PC Suite...are undeva o comanda...care face legatura la net pe PC datorita telefonului care are internet pe el.
Si pentru asta ma intereseaza ceva exact la fel...adik sa imi faca legatura...doar ca vreau pentru acest Pasadena/Alcatel.

#4
Garfield12

Garfield12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 28.07.2010
1.Sa sarim peste acest subiect.... ca am scoso cumva la capat... am gasit o optiune in telefon de bifat...si apoi fara niciun programel...imi face legatura....

2. In atentia tuturor cu ANDROID
Cand redau muzica...playerul audio cere inchidere fortata si da eroarea: Oprire neasteptata a aplicatiei Muzică( proces com.andoid.music). Incercati din nou.
Tot incerc si nimic.
Ma poate ajuta careva care a mai intalnit aceasta eroare?!

#5
Garfield12

Garfield12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 28.07.2010

View PostGarfield12, on 27 septembrie 2012 - 16:08, said:

1.Sa sarim peste acest subiect.... ca am scoso cumva la capat... am gasit o optiune in telefon de bifat...si apoi fara niciun programel...imi face legatura....

2. In atentia tuturor cu ANDROID
Cand redau muzica...playerul audio cere inchidere fortata si da eroarea: Oprire neasteptata a aplicatiei Muzică( proces com.andoid.music). Incercati din nou.
Tot incerc si nimic.
Ma poate ajuta careva care a mai intalnit aceasta eroare?!

Remediat!!
Am schimbat melodia cu una de pe alt site. Avea ceva acea melodie.

O alta intrebare

Orange Pasadena=Alcatel OT918
Daca as vrea sa resoftez acest telefon as putea?? Sau e codat sau ceva de genu, de cei de la orange.
Are cateva aplicatii gen: Orange Film, TV Orange,...  si sunt cam aiurea rau si vrea sa scap de ele. De sters nu merge ca au avut grija baietii de la Orange sa nu se poata sterge...ca e telefon branduit de ei.
Astept raspuns!!

#6
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Eu am reusit sa sterg aplicatii care nu se puteau sterge direct din android, prin instalarea go launcher
Sau daca nu reusesti asa poti sa-i faci root: http://forum.xda-dev...d.php?t=1748927
Aplica pasii de aici, chiar daca nu ai S2 sau aplicatia Vlingo, ar trebui sa mearga si la tine:

http://techuserfrien...go-launcher-ex/

Ai deschis cam aiurea topicul asta pe aria asta si din cauza asta nici nu-l vede nimeni.

#7
mlbeliever

mlbeliever

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.12.2010
Vreau sa stiu daca se poate schimba carcasa Alcatel OT 918 hello kity cu una neagra.
Va multumesc!

#8
elpopa

elpopa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.07.2011
Ciao,

Am mare nevoie de ajutor.
Am brick-uit un Orange Pasadena si am nevoie de un bakup de la tot ROM-ul...

Cine m-ar puutea ajuta i-as fi recunascator.

Aici exemplu cum se face bakup:
http://bm-smartphone...5x3-device.html

#9
PS2RO

PS2RO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,694
  • Înscris: 18.08.2009
Salutari! Urmeaza sa imi iau si eu un telefon din asta. Se poate pune versiune mai noua de Android pe el? Nu ma intereseaza daca pierd garantia sau alte chestii, vreau sa aiba mai mult de 2.3. Mersi!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate