Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Nu mai invidiati Vestul.

- - - - -
  • Please log in to reply
468 replies to this topic

#199
andu2012

andu2012

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 18.09.2012
De ce nu ai voie toate astea?Pentru ca traim intr-un tip de societate in care majoritatea face regulile in general.
In caz contrar esti sociopat sau anarhist.
Evident ca de multe ori liniile generale impuse de majoritate nu sunt cele mai bune.

Edited by andu2012, 23 September 2012 - 10:49.


#200
sandel_u

sandel_u

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 21.11.2009

View Posthoneybadger, on 23 septembrie 2012 - 03:12, said:


View PostOscilatrix, on 23 septembrie 2012 - 09:24, said:

Attached File  cDIFz.png   146.33K   14 downloads

Edited by sandel_u, 23 September 2012 - 11:27.


#201
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

View PostOscilatrix, on 23 septembrie 2012 - 01:52, said:

Exact asta e ce vad in fata ochilor zi de zi.
Fiecare vede prin propriul filtru, tot ce doreste sa vada :)

View Postandu2012, on 23 septembrie 2012 - 10:49, said:

Evident ca de multe ori liniile generale impuse de majoritate nu sunt cele mai bune.
Pentru minoritate...

View Postfuturist, on 23 septembrie 2012 - 10:41, said:

De ce n-am voie sa neg Holocaustu' ?
Nici altii nu-ti neaga tie istoria ca popor, daca ar face atunci probabil vei intelege de ce nu trebuie sa-ti bati joc de istorie :)

#202
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

View Posthoneybadger, on 23 septembrie 2012 - 03:12, said:

sa-ti permiti sa ai o afacere, afacere la care sa munceasca altii. La 27 de ani o sa poti sa-ti faci 3 boraci si sa-i cresti tu toata viata, sa stai toata viata acasa, cat timp muncesc altii sa-ti aduca bani tie, patroanei.
N-ai inteles ca i se pare stupid modul asta de viata? Si nu-i nimic anormal - daca toti si-ar constientiza sansele si ar profita de ele, ar fi lumea plina de patroni.

#203
honeybadger

honeybadger

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,669
  • Înscris: 29.09.2011

View PostOscilatrix, on 23 septembrie 2012 - 09:24, said:

Eu am vazut ce se intampla la universitate si parca e facuta in mod special vrea sa scoata tineret incult, imatur, si obsedat sexual. La scoala am "invatat" la o anumita materie tot anul numai propaganda si minciuni feministe, propaganda homosexuala si propaganda politically correct. Studentii sunt de o salbaticie de nedescris, se bea IN FIECARE ZI, absolut in fiecare zi kile de vodka, drogurile sunt la liber si toata lumea se fute-n draci in mod organizat.
Adica _EXACT_ ce-ar trebui sa faci cat timp esti pustan cordit, ca mai incolo n-o sa mai poti.

View PostOscilatrix, on 23 septembrie 2012 - 09:24, said:

Eu NU am ce discuta cu oamenii de varsta mea. Pur si simplu.
Tu n-ai ce discuta cu nimeni, nu cu oamenii de varsta ta. E una din probleme tale. Da, problema e la tine.


View PostOscilatrix, on 23 septembrie 2012 - 10:14, said:

Daca ai impresia ca ma intereseaza ce zice Manowar, te inseli. Manowar e un personaj frustrat de saracie

Saracia n-a fost o problema pentru mine vreodata. Nu e nici acum.
Am avut perioade in care mi-a mers mai nasol cu banii, dar "sarac" nu cred ca m-as putea numi.

View PostOscilatrix, on 23 septembrie 2012 - 10:14, said:

care e convins ca banii sunt valoarea absoluta pe lumea asta

Deloc. Doar ca pentru a ajunge sa te bucuri de alte "valori" - fie ele si "vreau sa fiu casnica toata viata" - ai nevoie de ei. Nu e nevoie chiar de-un geniu pentru a intelege asta, da' de unde nu e, nici Dumnezeu nu cere...

View PostOscilatrix, on 23 septembrie 2012 - 10:14, said:

si nu da 1 covrig flescait pe ideea de familie si de casatorie

Nu dau juma' de covrig flescait pe constrangerile artificiale din spatele lor.

View PostOscilatrix, on 23 septembrie 2012 - 10:14, said:

si de copii ii pasa in asemenea hal de mult incat se lauda cu faptul ca nu plateste pensia alimentara or some shit.

Ma "laud" cu faptul ca nu am stat legat de o femeie cu care nu mai aveam nimic in comun. Cu faptul ca nu pot fi constrans cu banii.
Cum zici tu, "or some shit", da, abia i-am trimis fostei neveste 76 de milioane. Chestie pe care nici n-o simt in buzunar. In Romania, as fi simtit-o. Al dracu' Vest imi permite sa nu o simt.

View PostOscilatrix, on 23 septembrie 2012 - 10:14, said:

Ma acuza pe mine ca-s isterica, da' el la 32 de ani sau cat are, nu are ceva mai bun de facut decat sa faca spume si sa verse venin ( isterii?) pe internet si sa contrazica cu una de 20 de ani.

Postul meu e legat de Est vs Vest si nu contine urma de venin la adresa nimanui.

View PostOscilatrix, on 23 septembrie 2012 - 10:14, said:

Faptele vorbesc mai mult decat vorbele, si in cazul lui si vorbele zic destule. Cand a aflat ca prietenul  meu munceste, m-a intrebat, citez inexact  "Cum de al tau nu ti-a dat un sut in vulva, ca atunci cand ai bani, vrei o femeie tot cu bani, ca sa aveti impreuna mai multi bani ca sa mergeti in vacante exotice". Deci da, ma intereseaza de nu mai pot ce zice *Manowar*, in asa hal incat nu i-am citit vreun post de pe topicul asta si oricum il am pe ignore peste tot.

De fapt, ce-am intrebat a fost "tot nu ti-a dat un sut in pizda?".
Nu, nu avea vreo legatura cu banii. Aia ai sarit tu sa intelegi.

View Postmalls, on 23 septembrie 2012 - 11:57, said:

N-ai inteles ca i se pare stupid modul asta de viata? Si nu-i nimic anormal - daca toti si-ar constientiza sansele si ar profita de ele, ar fi lumea plina de patroni.

Meh. Cazu' tipic de pustoaica speriata de biata si de bombe.
Cam toti se-ntrebau la 20 de ani omfg, cum o sa ma descurc, ce-o sa fac, "cum o sa iau eu viata in piept", li se parea imposibil sa aiba un job vreodata, sa blabla.

E protestu' ala lesinat ca, vai, dar eu nu vreau sa fiu unul din fraierii aia care muncesc, ca X, ca Y, impresia ca meriti mai mult, cand de fapt nu meriti nimic din ce ai. E o chestie intalnita in perioada aia la aproape toti. Au impresia ca societatea le datoreaza mai mult, cand, de fapt, nu le datoreaza nimeni nimic si n-au contribuit cu nimic in cadrul societatii.

In cazu' asta, trebuie doar adaugata si futerea de UK. Ca, asa cum zice si ea, n-are cu cine vorbi. N-are cu cine nimic. E outsiderul ala la care te uiti ca la urs. In rarele ocazii in care deschide gura...se vede-n threadu' asta ce iese.

Si-atunci, lol, Vestu' e incult. Si rau. Si homosexual. Si betiv.

#204
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,710
  • Înscris: 09.05.2008

View Postandu2012, on 23 septembrie 2012 - 10:49, said:

Evident ca de multe ori liniile generale impuse de majoritate nu sunt cele mai bune.
Normal ca nu.
Ce ma deranjeaza e fapu' ca tre' sa " platim" toti.

View Postandreic, on 23 septembrie 2012 - 11:54, said:

Nici altii nu-ti neaga tie istoria ca popor, daca ar face atunci probabil vei intelege de ce nu trebuie sa-ti bati joc de istorie Posted Image
Care popor, bre ?
Sau vrei sa ne mutam pe Istorie ?

Edited by futurist, 23 September 2012 - 12:40.


#205
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Dintre toate cunostintele mele aflate in vest niciuna nu a zis ca-i de porc pe acolo.

#206
andu2012

andu2012

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 18.09.2012
Osci tu ai 20 de ani?Fck.Si ai mentalitatea asta?Mai stai si in Anglia?
Bine adevarul ca in Anglia la 20 de ani nu prea faci nimic altceva decat sa bei.Si daca bei mult iti vin idei din astea.

Eu credeam ca ai vreo 35-40 de ani minim si esti frustrata rau de viata de pana acum.Damn

Edited by andu2012, 23 September 2012 - 12:47.


#207
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

View Posthoneybadger, on 23 septembrie 2012 - 12:34, said:

E protestu' ala lesinat ca, vai, dar eu nu vreau sa fiu unul din fraierii aia care muncesc, ca X, ca Y, impresia ca meriti mai mult, cand de fapt nu meriti nimic din ce ai. E o chestie intalnita in perioada aia la aproape toti.
Eu am observat tocmai contrariul, si anume faptul ca in ultima vreme, nu prea isi mai plang tinerii de mila ca "vai doamne m-am nascut intr-o epoca gresita" si tot rahatul, ci din contra, se zbat sa se descurce cat mai bine cu putinta. Foarte multi din cunoscutii mei(deci tot 20 au si ei) muncesc si au tot felul de idei de afaceri si alte chestii...unii deja si le-au pus in practica si le merge. Gandeste-te cum e ca, la 24 ani sa castigi in Romania undeva la 4, 5 mii de euro pe luna...ca fata Posted Image

Edited by malls, 23 September 2012 - 12:47.


#208
bogdan_z

bogdan_z

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,333
  • Înscris: 14.01.2012
Care vest?

#209
Ovidiu93

Ovidiu93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,821
  • Înscris: 07.03.2008

View Postmalls, on 23 septembrie 2012 - 12:46, said:

Gandeste-te cum e ca, la 24 ani sa castigi in Romania undeva la 4, 5 mii de euro pe luna...ca fata Posted Image

Asta doare, asta doare rau Posted Image ...

#210
rat662

rat662

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 19.09.2012

View Postfuturist, on 23 septembrie 2012 - 10:41, said:

Ce pielea mea o dati inainte cu rahati impachetati in staniol de HBO ?
De ce nu spune nimeni de proteste ?
De ce nu au voie unii sa protesteze ? Doar pentru ca ceilalti sunt "altfel" ?
De ce n-am voie sa-i zic unui negru, Negrule ?
De ce n-am voie sa neg Holocaustu' ?
De de n-am voie sa ............... , puneti voi ce mai vreti.
Plus, de ce sunt nevoit sa plec din tara sa sclavesc la altii ?
Poate scrotu' meu vrea si poate sa produca ceva aici.
De ce sa vina "altii" sa-mi spuna ce si cum ?

Ca asa au hotarat niste unii care vor sa CE ?


vorbesti ca unul care ar avea o pereche de cojones in plus si stai in spatele avatarului si vb de negrule....
cum sa negi Holocaustul? ai fost tu acolo? esti cineva sa emiti judecati asupra ace s-a intamplat acolo?
de ce trebuie sa sclavesti pe altii.... nu te pune nimeni frate sa te duci sa culegi capsune daca atat stii sa faci..... du-te in Sua fa ceva ...demonstreaza ca esti bun in ceva si nu mai vb asa sa consumi cerneala.....
uite romani care au plecat afara si nu au sclavit vb ta Serban Cristescu face parte din echipa realizatorilor de la The Simpsons... si ar mai fi cateva exemple...
inainte sa emiti ...revizuieste

#211
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,901
  • Înscris: 05.11.2006
@Oscilatrix

E interesant protestul tau si spun asta citind ultima ta interventie mai lunga. Poate ca tu, nu cunosc motivatiile din spatele actiunilor, ai fost mai precoce, poate ca tu ai trait toata acea perioada de rebeliune maxima mai devreme decat o fac altii. Sigur, admit, acum sexul, drogurile, alcoolul sunt la mare cautare, fac parte din pleiada senzatiilor tari, dar senzatii tari si-au dorit toti tinerii, la acea varsta e prezenta o dorinta fantastica de a experimenta, iar atunci cand familia blocheaza accesul total razvratirea e fara limite. Constientizezi mai tarziu ce si cum. Si tinerii din universitatea la care studiezi vor face la fel. Doar nu-ti inchipui ca-n momentul in care termini studiile si trebuie sa te intretii (casa, masa) iti mai arde de alcool non-stop. Lucrurile astea nu raman vesnic in acelasi stadiu. Tie daca ti-ar fi spus cineva la 14 ani ca vei gandi complet diferit peste 6 ani i-ai fi spus: "las' ca stiu eu mai bine, prostii", cam ca povestea aia amuzanta dar atat de reala cu adolescentul care-i spune tatalui: "tu niciodata n-ai simtit ce simt eu, nu stii ce e aceea iubire", pasamite nici sex. :D
I'm the king of the world syndrome (n.a.) trece. Eu cred, asa cum am spus si ieri, ca tu esti intr-o faza de acomodare acolo iar unele comportamente extreme, pe care tu deja le-ai experiementat, si faptul ca esti departe de ceea ce iti este familiar te fac sa privesti lucrurile intr-o maniera dramatica. Cert este ca universitatile ar da "faliment didactic" daca studentii s-ar purta non-stop asa cum spui tu, pentru ca asta ar insemna examene neluate, despre licenta nici nu s-ar putea discuta, etc. Nu e cazul. Si apoi, am fost si eu studenta, e adevarat in Romania, si m-am crucit (fiind in oras universitar) ce gaseam prin camine, nu era mediul in care traiam eu acasa. Mi se parea horror. Well, era, dar nu chiar asa.
Eu cred ca tu te gandesti ca esti straina intr-o lume care traieste diferit, nu uita ca sunt doar etape, si ca intr-un final tu vei fi cea care va decide (si actiona in consecinta) cum sa iti traiesti viata intima (sot, familie, copii). Asa ca intrebarea cheie ar fi: de ce ti-e frica?

#212
andu2012

andu2012

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 18.09.2012

View Postmalls, on 23 septembrie 2012 - 12:46, said:

Eu am observat tocmai contrariul, si anume faptul ca in ultima vreme, nu prea isi mai plang tinerii de mila ca "vai doamne m-am nascut intr-o epoca gresita" si tot rahatul, ci din contra, se zbat sa se descurce cat mai bine cu putinta. Foarte multi din cunoscutii mei(deci tot 20 au si ei) muncesc si au tot felul de idei de afaceri si alte chestii...unii deja si le-au pus in practica si le merge. Gandeste-te cum e ca, la 24 ani sa castigi in Romania undeva la 4, 5 mii de euro pe luna...ca fata Posted Image
Bravo ei.Poate e geniala, Poate a avut noroc de o educatie buna si si-a permis sa se scolesca.Poate a avut pile.
Din pacate majoritatea in Romania muncesc pe 1000-1200 de ron.
In plus majoritatea alora olimpici sunt pe afara.Tocmai datorita "binelui" de aici.
Si eu stiu exemple care muncesc pe sume mari in Romania...dar nu stiu sa faca nimic.

Edited by andu2012, 23 September 2012 - 12:59.


#213
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,901
  • Înscris: 05.11.2006

View Postandu2012, on 23 septembrie 2012 - 12:58, said:

Si eu stiu exemple care muncesc pe sume mari in Romania...dar nu stiu sa faca nimic.

Nu inteleg cum vine asta.

#214
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

View Postfuturist, on 23 septembrie 2012 - 12:39, said:

Care popor, bre ?
Cel care este.

#215
Ovidiu93

Ovidiu93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,821
  • Înscris: 07.03.2008

View Postroua, on 23 septembrie 2012 - 13:00, said:

Nu inteleg cum vine asta.

Oameni cu posturi platite bine care au ajuns acolo datorita oricarui lucru in afara de competentele lor.

#216
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,901
  • Înscris: 05.11.2006
Ihim, "muncesc" ala m-a indus in eroare.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate