Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta

Here goes nothing
 BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?
 Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 

Vopsitul-vesnica problema

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
16 răspunsuri în acest subiect

#1
Adelina-Selaru

Adelina-Selaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 75
  • Înscris: 21.08.2012
Mă tot vopsesc roșcată de vreun an și jumătate, ultima dată m-am vopsit acum o lună. Acum îmi pare rău pentru că m-am hotărât să trec la un șaten închis însă nu prea mă încumet . Mă gândesc să încerc o vopsea fără amoniac și mă întreb dacă ar fi ok la doar o lună. Aveți vreo experiență de genul ăsta, totuși nu aș vrea să rămân fără păr Posted Image .

#2
mihhay

mihhay

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 399
  • Înscris: 11.03.2011
Nu il vrei pierde daca incerci noua vopsea. Dupa cateva luni iti va creste din nou, mai intai ca  un puf, iar dupa alte 4 luni il vei avea ca nou. :)
Serios vorbind... poti incerca cu o cantitate mai mica de vopsea aplicata o singura data si numai la radacina.

#3
Adelina-Selaru

Adelina-Selaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 75
  • Înscris: 21.08.2012

View Postmihhay, on 18 septembrie 2012 - 16:41, said:


Serios vorbind... poti incerca cu o cantitate mai mica de vopsea aplicata o singura data si numai la radacina.
Eu cam vreau sa schimb culoarea, nu ma pot vopsi numai la radacina.

#4
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.600
  • Înscris: 30.05.2005
iti recomand Loreal casting creme gloss

#5
knauf75

knauf75

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 1.362
  • Înscris: 29.05.2008
e si asta o mare problemaPosted Image

#6
P_Daiana1991

P_Daiana1991

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 38
  • Înscris: 19.09.2012
Deci fetelor, NUMAI cumparati vopsea de comert!!!! Pot sa spuna ei, producatorii, ca pun acolo si ulei de veverita ca tot sunt facute industrial si au toate prostiile in ele, fetelor va distrugeti podoaba capilara. Daca nu vreti sa mergeti la un salon, intrebati'le pe cele care se fac acasa, ce fac si cum fac si or sa va ajute ;) eu una am coafeza mea de vreo 4 ani si stie ca la ea am sa ma tund mereu, dar de vopsit ma fac fetelor acasa, si am un blond de toata frumusetea.
Sunt atenta la ce pun in cap, dar mai fac si experimente... deci se poate obtine o culoare superba si un par sanatos si acasa!!!

#7
Adelina-Selaru

Adelina-Selaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 75
  • Înscris: 21.08.2012

View PostP_Daiana1991, on 19 septembrie 2012 - 11:11, said:

Deci fetelor, NUMAI cumparati vopsea de comert!!!! Pot sa spuna ei, producatorii, ca pun acolo si ulei de veverita ca tot sunt facute industrial si au toate prostiile in ele, fetelor va distrugeti podoaba capilara. Daca nu vreti sa mergeti la un salon, intrebati'le pe cele care se fac acasa, ce fac si cum fac si or sa va ajute Posted Image eu una am coafeza mea de vreo 4 ani si stie ca la ea am sa ma tund mereu, dar de vopsit ma fac fetelor acasa, si am un blond de toata frumusetea.
Sunt atenta la ce pun in cap, dar mai fac si experimente... deci se poate obtine o culoare superba si un par sanatos si acasa!!!
Ai dreptate, dar tu cu ce te vopsesti?

#8
P_Daiana1991

P_Daiana1991

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 38
  • Înscris: 19.09.2012

View PostAdelina-Selaru, on 19 septembrie 2012 - 13:20, said:

Ai dreptate, dar tu cu ce te vopsesti?

Folosesc vopsea de la Kallos. si pentru ca am cursuri si ceva experienta in domeniu iti spun ca orice alegere faci, cu putin curaj si indrumare, obti o culoare frumoasa de durata pe un par sanatos. Posted Image

#9
Adelina-Selaru

Adelina-Selaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 75
  • Înscris: 21.08.2012
Si nu o iei tot din comert?

#10
P_Daiana1991

P_Daiana1991

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 38
  • Înscris: 19.09.2012

View PostAdelina-Selaru, on 18 septembrie 2012 - 16:26, said:

Mă tot vopsesc roşcată de vreun an şi jumătate, ultima dată m-am vopsit acum o lună. Acum îmi pare rău pentru că m-am hotărât să trec la un şaten închis însă nu prea mă încumet . Mă gândesc să încerc o vopsea fără amoniac şi mă întreb dacă ar fi ok la doar o lună. Aveţi vreo experienţă de genul ăsta, totuşi nu aş vrea să rămân fără păr Posted Image .

Uite iti spun cate ceva despre treaba asta sa intelegi cum stau lucrurile:
1. Parul roscat presupune ca in fiecare fir de par sa fie o aglomerare de pigmenti rosii de cele mai multe ori artificiali, care se incapataneaza sa mai iasa;
2. In colorometria stilistilor exista 3 culori de baza si culori complementare, parul natural cuprinde diferite cantitati de galben rosu si albastru.
3. Ca sa scoti rosul din par trebuie ca in vopseaua care o alegi, la care adaugi oxidant de 6 % (atentie NU o culoare mai deschisa de 8, dar cu un ton mai deschisa decat ce vrei tu sa obtii) sa adaugi o cantitate consistenta de pigment albastru pentru care deasemenea adaugi oxidant de 6 %.

Se aplica astfel pe lungimi, iar radacina se coloreaza cu aceeasi vopsea dar fara pigment albastru :)

View PostAdelina-Selaru, on 19 septembrie 2012 - 14:39, said:

Si nu o iei tot din comert?
O procuri de la magazinele Kallos din orasul tau, atentie eu ma refer la vopseaua Kallos in ambalaj alb cu scris roz Posted Image

View PostAdelina-Selaru, on 19 septembrie 2012 - 14:39, said:

Si nu o iei tot din comert?
[ http://www.kallos.com/ftp/termekkepek/kjmn-professzionalis-kremhajfestek-1-15.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] La asta ma refer :)

#11
Adelina-Selaru

Adelina-Selaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 75
  • Înscris: 21.08.2012
Ok, stiu acum la care te referi.
Iti multumesc mult!Posted Image

#12
P_Daiana1991

P_Daiana1991

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 38
  • Înscris: 19.09.2012

View PostAdelina-Selaru, on 19 septembrie 2012 - 14:49, said:

Ok, stiu acum la care te referi.
Iti multumesc mult!Posted Image
Cu multa placere si iti urez succes sa te faci frumoasa, frumoasaPosted Image

#13
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.137
  • Înscris: 13.12.2006
Si sa pui o poza cu tine sa vedem cum ti-a reusit schimbarea culorii.

#14
P_Daiana1991

P_Daiana1991

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 38
  • Înscris: 19.09.2012

View Postbuteliearagaz, on 21 septembrie 2012 - 03:14, said:

Si sa pui o poza cu tine sa vedem cum ti-a reusit schimbarea culorii.
[ http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/306674_455131947838898_750535968_n.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] Asta era culoarea intiala, iar acum : [ http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/558187_478748645477228_262809695_n.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] Marturisesc ca sunt blondina de 1 an si nu mai renunt la culoarea  blond, blond argintiu, blond champagne .... BLOND!

#15
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.137
  • Înscris: 13.12.2006

View PostP_Daiana1991, on 21 septembrie 2012 - 08:53, said:

[ http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/306674_455131947838898_750535968_n.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] Asta era culoarea intiala, iar acum : [ http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/558187_478748645477228_262809695_n.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] Marturisesc ca sunt blondina de 1 an si nu mai renunt la culoarea  blond, blond argintiu, blond champagne .... BLOND!

Aratai bine si roscata, dar blondul asta iti vine perfect.

Update: Acu vazui ca nu esti Adelina Sararu, dar ramane valabil ce scrisai. Crezui ca ea pusa poze.

Editat de buteliearagaz, 22 septembrie 2012 - 22:18.


#16
P_Daiana1991

P_Daiana1991

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 38
  • Înscris: 19.09.2012
Multumesc mult scumpa :*

#17
cristinalazar

cristinalazar

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 19.11.2013
Eu am folosit pentru decolorare un produs rusesc COLOR OFF se numeste, nu mi-a ars deloc parul, este foarte bun  , aici l-am gasit:  https://www.facebook...telProfessional

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate