Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Intrebare urgenta despre card de debit

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
costybarbu

costybarbu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 02.07.2009
Salut. Am un card de la Banca Transilvania, Visa Electron. Luna viitoare expira.. si am nevoie urgent de altul. Am inteles ca nu poti avea 2 carduri la aceeasi banca (am vrut acum 3 luni sa imi fac inca un card), dar vreau sa va intreb,.. Daca cardul meu actual expira peste cateva saptamani, pot sa-mi fac de pe acum alt card? Intreb aici ca stau in afara orasului unde este banca.. asa ma duceam la banca :)
Multumesc anticipat

#2
TVWLTOOZ

TVWLTOOZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,335
  • Înscris: 26.03.2011
Ai înțeles greșit, poți să îți faci 2 carduri la aceeași bancă. Eu am 2 la ING.

#3
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
in mod normal, ti se emite automat un nou card, inainte ca cel vechi sa expire. poti sa suni la ei sa intrebi daca ti-a fost emis noul card(desi nu cred avand in vedere ca vechiul card iti expira luna viitoare). daca ai nevoie urgent de un nou card, poti sa il declari pierdut si ti-l vor reface(nu stiu cum e la BT, in mod normal in 3-5 zile).

#4
pletosu

pletosu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,053
  • Înscris: 30.05.2007

View Postcostybarbu, on 12 septembrie 2012 - 16:53, said:

Salut. Am un card de la Banca Transilvania, Visa Electron. Luna viitoare expira.. si am nevoie urgent de altul. Am inteles ca nu poti avea 2 carduri la aceeasi banca (am vrut acum 3 luni sa imi fac inca un card), dar vreau sa va intreb,.. Daca cardul meu actual expira peste cateva saptamani, pot sa-mi fac de pe acum alt card? Intreb aici ca stau in afara orasului unde este banca.. asa ma duceam la banca Posted Image
Multumesc anticipat

Cauta pe site datele de contact ale bancii si intreaba direct acolo, fie prin mail, fie prin telefon. E foarte posibil sa existe reglementari diferite de la o banca la alta. Unele emit un card nou si il anunta direct pe titular sa treaca pe la sediu sa-l ridice, altele permit existenta mai multor carduri simultan, altele poate procedeaza altfel. Cel mai bine este sa intrebi direct la banca ta, si in mod sigur nu-i nevoie sa mergi personal acolo pentru asta.

Edited by pletosu, 12 September 2012 - 17:08.


#5
costybarbu

costybarbu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 02.07.2009
O sa ii sun sau o sa le trimit un email sa ii intreb.. Faza e ca am nevoie de el cat mai repede posibil.

#6
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,872
  • Înscris: 25.01.2007
http://www.bancatran...bt/contact.html
Lasa mesajul tau, un nr. de telefon si te suna ei. Le place la telefon, chiar si cand am specificat ca vreau raspuns in mail, au preferat sa sune...

#7
Custom

Custom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 25.02.2010
Eu am 2 carduri pe acelasi cont de debit. Am un Maestro (parca) si un Visa Electron. Diferenta este ca sunt la Raiffeisen insa, nu vad ce nu s-ar putea si la Transilvania. Vorbeste la Call Center,

#8
apanoiu

apanoiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 10.01.2007
Cardul functioneaza inclusiv in ultima zi a lunii de expirare inscriptionata pe card.
Pana in acea zi o sa primesti cardul reinnoit.

#9
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Confirm faptul ca la Banca Transilvania poti avea in acelati timp 2 carduri de debit pe acelasi cont. Am avut si Mastercard Mondo, si Visa Electron.
Cat despre reinoire, suna la sucursala de unde ai ridicat cardul, in mod normal acolo il vei primi pe cel nou si trebuie sa mergi sa-l ridici. Nu astepta sa te sune ei sa mergi dupa card, ca s-ar putea sa uite.

Edited by Hider141, 12 September 2012 - 18:31.


#10
lion06lion

lion06lion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 14.04.2008
Nu poti avea acelasi tip de card simultan pe un cont dar poti avea un visa si un maestro sau un maestro si un mastercard ... Ai prins ideea

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate