Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Cat timp pot circula cu numerele fostului proprietar?

- - - - -
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#73
tonimatei

tonimatei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 26.02.2014
salut. am luat o masina de la un prieten. o are de noua. taxa inmatriculare nu este platita. inscrisa ro. daca face contract vanzare cumparare si el o scoate de la fisc. eu trebuie sa o inscriu neaparat pe numele meu. sau o pot declara doar la primarie fara sa ii plates taxa de inmatriculare?  multumesc.

#74
iuliangrecu

iuliangrecu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 26.09.2010

View Postbossake, on 05 decembrie 2014 - 00:41, said:

ce ai de gand sa faci cu masina? sa o treci pe numele tau sau sa mergi in continuare asa?
daca ai de gand sa mergi in continuare asa fa rca-ul pe numele din talon.
N-am trecut-o pe numele meu, inca circul cu ea asa, rca pe nimele din talon. am avut si incident (minor) in trafic, n-au fost probl la asigurari, etc.

#75
DerRosu

DerRosu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.03.2016
Salut! Am si eu o mica nelamurire, pentru cine ma poate ajuta. Am cumparat o masina, proprietarul nu a scris "instrainat catre" pe talon (ceea ce e foarte bine) .. vreau sa o las pe numele fostului proprietar deocamdata...am inscris-o la impozit pe mine, ITP valabil pana-n noiembrie, asigurare pana-n Iunie... Intrebarea e: mai trebuie sa o duc la RAR?

#76
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,992
  • Înscris: 09.05.2009
Poti sa circuli cu ea pana mult si bine!

Edited by DannyMC, 13 March 2016 - 15:34.


#77
DerRosu

DerRosu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.03.2016
Deci RAR-ul nu mai este necesar. Posted Image

Edited by DerRosu, 13 March 2016 - 15:09.


#78
sorinvecinu1

sorinvecinu1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 25.01.2017
Pot circula fara cartea masini?miau oprito la rar pentru ami face alta noua romineasca a mea e italiana

#79
voodooeye_69

voodooeye_69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 966
  • Înscris: 15.06.2005
Salut.  Am nevoie de puțin ajutor, nu sunt șofer, nici nu voi fi, dar am vândut o mașină care a fost mostenită de mine de la părinți. Talonul, cartea autovehicului sunt la mine. Masina era trecută la fisc pe mine, plăteam impozit pentru ea în urma succesiunii. Vă rog să îmi spuneți care ar fi pașii pentru a mă despărții în mod legal de ea. De unde trebuie să o radiez si la ce trebuie să fiu atent în cazul noului proprietar pentru a nu avea parte de situații neplăcute cum a-ți spus în rândurile de mai sus. Mulțumesc.

Edited by voodooeye_69, 31 May 2017 - 12:18.


#80
falex91

falex91

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.06.2017
Buna ziua.
Am si eu o intrebare.
Vreau sa cumpar o masina dar vanzatorul o are de aproximativ 4 ani si nu a inmatriculat-o, doar a facut la vremea respectiva un contract de vanzare cumparare si a inscris-o la taxe si impozite la primarie. Acum daca eu o cumpar de la el si fac contract de vanzare cumparare cu el, o pot inmatricula, sau o sa am probleme?
Astept raspuns. Multumesc anticipat!

#81
Sorindm

Sorindm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 02.08.2018
Va salut am și eu o problema am cumpărat o mașină mi am înscriso la primărie pe numele meu dar la înmatriculare durează o luna ca e pe baza de programare pot trece granița cu ea?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate