Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

Cat timp pot circula cu numerele fostului proprietar?

- - - - -
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#37
stefansima

stefansima

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.04.2014
Pai  bun....ea trebuia trecuta in 30 zile...daca nu s.a trecut nu se radiaza din oficiu?

Pai  bun....ea trebuia trecuta in 30 zile...daca nu s.a trecut nu se radiaza din oficiu

?


#38
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
nu.

#39
stefansima

stefansima

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.04.2014
Eu am actele toate....proprietarul nu o poate radia fara ele,nu?

#40
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
cu un pic de cheltuiala, poate. il costa 200 lei sa scoata alta carte rar, talonul nu-l da, pune in loc declaratie de pierdere, la fel la numere.
mai urmeaza motivul, ori da declaratie pe proprie raspundere ca masina e dezmembrata, si o cam incurca daca masina e gasita in trafic.
sau da declaratie ca tine masina pe spatiu propriu, pe motivul asta nu prea se poate scoate de la impozit, iar o incurca daca te gaseste in trafic.
de fapt, cred ca o cam incurcati amandoi...

#41
stefansima

stefansima

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.04.2014
Sa.mi bag piciorul.......deci trebuie sa ajung la politie...in cazul transcrierii proprietarului se dau alte numere,nu?ca astea pe care le am sunt pe IL iar eu sunt din CT

#42
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
da, alte numere. alea le platesti, 40 lei la ordine, 85 la preferinta.

#43
stefansima

stefansima

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.04.2014
Deci masina acum sta in parcare pana plateec taxa si fac transcrierea?

#44
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
pai da. e cel mai sigur, ca daca iti salta numerele nea' militianu', iti da si o amenda, care e undeva pe la 500-600 lei...

#45
cata1302

cata1302

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.06.2011
am luat un Logan de la cineva, nu are timbru de mediu platit.
care este procedura legala ca omul sa o scoata de la fisc, eu sa o i-au la fisc la mine, dar sa merg in continuare pe actele lui ca sa evit plata timbrului de mediu.
multumesc anticipat

#46
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
faci contract de vanzare-cumparare, fisa inmatriculare. el se duce, cu astea doua, copie dupa buletinul lui, copie dupa cartea masinii, la taxe si impozite, se scoate de acolo.
iti da fisa de inmatriculare stampilata in dreptul rubricii lui, tu te duci cu copie dupa contract, fisa aia, copie dupa ci si cartea masinii la tine la taxe si impozite si te iei in evidenta cu masina la impozit.

tii relatii bune cu vanzatorul, ca in caz de ramai fara acte in trafic, el e cel care trebuie sa le scoata de la politie.

#47
emmy92

emmy92

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.07.2014
Va salut! Am o nelamurire, am luat carnetul de curand si mi.am luat un tico ieftin, nu imi permit sa.l inmatriculez, pot circula cu el fara probleme? Itp expira in 11.2015, asigurarea 09.2014,baiatul de la care am luat maaina nu era proprietarul, el a luat masinaa de la proprietarul x, a mers cu numerele lui x, eu pot circula in continuare cu numerele lui x, mi.a dat toate actele, fiscal, copie buletinul lui si a lui x?

#48
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
daca te opreste politia si nu spui ca ai cumparat masina, esti in regula.

#49
emmy92

emmy92

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.07.2014
In talon scrie instrainat catre baiatul de la care am luat masina, cu data de 17.05.2012, sa ma agit sau sa merg linistit in continuare

#50
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
daca'i scris, agita-te atunci. primul politist care te gaseste in trafic, iti salta actele.

#51
emmy92

emmy92

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.07.2014
Si ce ma sfatuiesti sa fac?

#52
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
pai variante nu ai decat doua.
-inmatriculezi masina, deci platesti taxa.
-faci poiata din ea.

Ca sa tot dai spaga de cate ori te opreste un control, nu ai sa ajungi nicaieri. Pana una alta, pune talonul intro coperta din aia dubla, pliat sa nu se vada pagina cu mentiunea, daca cumva il ai in coperta din aia tripla...

#53
emmy92

emmy92

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.07.2014
Si cam cat m.ar costa toata inmatricularea asta? Tico an:1999, 796 cm3
Offf

Ar mai fii o variamta, sa imi las actele acasa, dar.nu stiu cat e amenda ca nu am acte...

#54
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
Tico e pe carburatie, nu? timbru medio 228 euro, identificare rar 150 lei, alte cheltuieli inmatriculare 100 lei, plus asigurare pentru noul proprietar.
A, din doua amenzi de acte uitate, faci cam suma care ti-ar trebui pentru inmatriculare.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate